anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszenie konta

Kasienka9000
#7 Wielbiciel#

Mam świeże konto. Wystawilam wozek na sprzedaz i telefon. Oczywiscie telefon się sprzedal. Aktywowac musiam portfel payu a teraz przelewy24. I kontomi zablokowali. Paczka juz wyruszyla w droge i nie mam jak zrobic zdjec w celu weryfikacji. I przeslalam wozka zdjecia z dowodem osobistym i kartka napisana dzisiejsza data. I czy to wystarczy do weryfiacji. A jei nie odblokuja mi konta to wrócą pieniądze do kupujacego? Proszę o odpowiedź. Dziękuję 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

@Kasienka9000 Poczekaj, aż kupujący otrzyma telefon i nie zgłosi zastrzeżeń, wtedy Allegro odblokuje Ci wypłaty. Gdyby kupujący nie otrzymał telefonu, Allegro może oddać mu pieniądze z Programu Ochrony Kupujących i żądać od Ciebie zwrotu środków, zatrzymując jednocześnie Twoje pieniądze. W przeciwnym razie poproś o odblokowanie wypłat tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=4b9531bc-1c7f-488f-9b10-4a7888ea5bdf&subjectId=86e88a9d-e...

Zdjęcia wózka nie mają z telefonem nic wspólnego.

oznacz moderatorów

Kasienka9000
#7 Wielbiciel#

Mąż mój się **piiip**l i sprzedał osobiście telefon komus. Dlatego mam na tym rachunku pieniądze ale nic nie moge zrobic chce anulowac zakup. Oddac mu pieniądze. Jak mam to zrobic?! Pomóżcie mi

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pierwsza sprzedaż to tak jest, aktywacja konta do wypłat itd. Allegro zabezpiecza się  w ten sposób przed ewentualnym "oszustwem".😀

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak klient będzie zadowolony i wystawi komentarz to i ciebie ułaskawią i odblokują sprzedaż.

oznacz moderatorów

Kasienka9000
#7 Wielbiciel#

Moj maz się wkurzyl i sprzedal telefon osobiscie komus. Chcialam tutaj sprzedac ale nie mam czasu na czekanie weryfikacji az odblokuja konto. Dosyc ze prowizje musze zaplacic im to mam konto zablokowane. Dlatego chce oddac pieniadze ktore nie moge ruszyć i juz nie wolno mi ich wyplacic, bo telefon sprzedał moj mąż z powodu naprawy samochodu. Co mam zrobić? 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Kasienka9000  o nic Cie nie posądzam ale zacytuję dwa Twoje wpisy :

1) "Oczywiscie telefon się sprzedal. Aktywowac musiam portfel payu a teraz przelewy24. I kontomi zablokowali. Paczka juz wyruszyla w droge i nie mam jak zrobic zdjec w celu weryfikacji."

a teraz drugi:

2 )"Moj maz się wkurzyl i sprzedal telefon osobiscie komus"

Może przepracowany jestem ale to dwa sprzeczne wpisy. Najpierw piszesz że tel. sie sprzedał i paczka już wysłana wiec nie możesz zrobić zdjęć a potem że chcesz oddać pieniądze bo telefon sprzedany.

Jełsi cos żle zrozumiałem to przepraszam lecz jeśli dobrze rozumuje to możesz to jakoś wytłumaczyc??? 

oznacz moderatorów

Kasienka9000
#7 Wielbiciel#

Tak bo mial zostać wyslany. Ale mąż mial kupca od reki. Więc skupmy sie ze telefon zostal sprzedany 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Kasienka9000  cóż w takim razie sytuacje nieciekawa.

Na Twoim miejscu szybko bym sie skontaktowął z kupującym i oddał mu pieniądze normalnym przelewem ( o ile sie zgodzi bo wcale nie musi). 

Byc może kiedy kupujący potwierdzi że transakcja w taki czy inny sposób została pozytywnie zakonczona to allegro odblokuje Ci konto. W przeciwnym wypadku kupujący jeśli nie dostanie przesyłki pewnie zgłosi sie do allegro po wyplate z Programu Ochrony Kupujących. Allegro zwórci mu wpłatę i może żądać potem tych pieniędzy od Ciebie ( i raczej to zrobi).

Jełsi do tego dojdzie to Twoje konto może nigdy nie być odblokowane a przy okazji mogą zostać zablokowane konta powiązane: inne Twoje konto jeśli je masz, konto męża, czy kogoś innego kto korzysta z tego samego komputera lub internetu.

oznacz moderatorów

Kasienka9000
#7 Wielbiciel#

Ciągle pisze na email i teraz allegro pomoc nie odpisuje.. A mi się zdaje że zwrot allegro zrobi. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Kasienka9000  jeśłi Ty sie nie dogadasz z kupującym to pewnie allegro to zrobi zwrot. Tylko czy wtedy zdejmie Ci blokade z konta? Przy niezałatwionej transakcji? I czy inni domownicy nie będą mieli blokad?

Byc moze support allegro jeszcze odpisze. A byc może już napisali co mieli do powiedzenia w danej sprawie. Trudno sie odnieść.

oznacz moderatorów

Kasienka9000
#7 Wielbiciel#

Jestem nowa na allegro i martwie sie bo mam blokade na koncie, a sa tam pieniądze ze sprzedaży telefonu. I martwie sie aby wszystko bylo ok i nie miec zadnych problemów 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kasienka9000 przykro mi, ale nie mogę udzielić więcej informacji, niż te które zostały Ci przekazane w korespondencji e-mailowej. 
Weryfikacja przebiegła negatywnie dlatego nie możemy odblokować Twojego konta. Jeżeli masz więcej pytań na ten temat, proszę kontaktuj się z nami za pomocą tego formularza

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Kasienka9000
#7 Wielbiciel#

Witam wczoraj wystawilam konto na allegro. Kupujacy zaplacil za towar. Mialam wystawiony wozek tez na sprzedaż, oczywiscie allegro zablokowali konto do weryfikacji. Doszlam do porozumienia allegro oddalo pieniądze kupujacemu.

Mam naliczone oplaty od dnia zalozenia konta i wystawienia na sprzedaz telefon i wózek. 

Allegro nie chce mi odblokować mojego konta dla bezpieczenstwa. Ale jakiego jak wszystko im zdjecia wyslalam. Pieniądze wczoraj zwrot kupujacy otrzymal. Co mam zrobic? 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Kasienka9000  Przeczytaj jeszcze raz co napisała ci @la_nika .  Problem jest nie w sprzedaży  czy niesprzedaży  wózka i telefonu lecz  w weryfikacji twojego konta.

Na koncie masz jakieś niezgodności albo źle  wpisane dane albo niezgodnie, nie twoje konto bankowe a może adres email.  To wszystko musi się zgadzac  z dokładnością co do literki, co do  kropki.

Wiec popraw co jest do poprawy i wystąp ponownie o weryfikację. 

oznacz moderatorów