anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszenie konta.

JaninaBulygo57
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Dlaczego moje konto zostało zawieszone ?
Zweryfikowałam je poprawnie wszędzie gdzie to możliwe, a teraz taka "niespodzianka".

Konto użyczyłam jedynie mojemu synowi, żeby mógł sobie posprzedawać kilka przedmiotów i teraz wychodzi na to, że jestem oszustką ?

Proszę mi wytłumaczyć czy jeżeli konto jest na kobietę, to już mężczyzna nic nie może na nim wystawić ?

Jestem zawiedziona.
Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@JaninaBulygo57 dane konta allegro muszą być takie same jak dane konta bankowego.

A jaki był powód blokady. Powinni być w email od Allegro.

oznacz moderatorów

JaninaBulygo57
#8 Zapaleniec#

I tak jest. Pisałam już wyżej, że przeszłam pozytywnie weryfikacje konta Allegro, konta bankowego i nawet PayU. Nie rozumiem takiego utrudniania, chyba podziękuję i już więcej nie skorzystam jak wyjaśnię sytuację. Syn na moim koncie pisał w formie męskiej, bo wystawił sobie zegarek, słuchawki bezprzewodowe i laptop i chyba za to zostałam zablokowana ☹️ Konto mam od 25 dni.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musisz to wyjaśnić z działem bezpieczeństwa, tu nikt Ci nie pomoże.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@JaninaBulygo57 Widzę, że napisałaś już wiadomość mailową w tej sprawie. Poczekaj na odpowiedź z zespołu, który zna szczegóły i wyjaśni Ci wszystko najlepiej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

JaninaBulygo57
#8 Zapaleniec#

Tak, napisałam do nich.

To treść e-mail jaki dostałam:

"Zawiesiliśmy Twoje konto ze względów bezpieczeństwa. Musimy się upewnić, że korzysta z niego uprawniona osoba i jest ona w posiadaniu towaru oferowanego na sprzedaż.

 

Co to dla Ciebie oznacza

 

Usunęliśmy wszystkie wystawione oferty i anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach. Nałożyliśmy również czasowe opóźnienie wypłaty środków z Allegro Finanse na czas weryfikacji konta (Regulamin Allegro załącznik 7a, art. 2.2.).

 

Co należy zrobić

 

Prosimy Cię o potwierdzenie Twojej tożsamości oraz możliwości pozytywnej finalizacji transakcji. W tym celu prześlij nam:

 

zdjęcie towaru wystawionego na sprzedaż wraz z umieszczonym obok niego Twoim dokumentem tożsamości,

kolorowe zdjęcia (nie skany) obu stron Twojego dokumentu tożsamości,

zdjęcie Twojej twarzy (selfie), na którym widać także Twój dokument tożsamości.

Jak przygotować zdjęcia

 

Na dokumencie muszą być widoczne:

 

imię i nazwisko,

data urodzenia i ważności dokumentu,

zdjęcie,

narożniki dokumentu.

Pozostałe dane możesz zakryć – na przykład paskiem papieru. Zdjęcia nie mogą być jednak w żaden sposób modyfikowane. Powinny być zrobione w dużej rozdzielczości. Prosimy o przesłanie załączników zgodnie z instrukcją – dzięki temu szybciej przeprowadzimy weryfikację.

 

Jeśli będziemy potrzebować dodatkowych dokumentów, poprosimy o to w kolejnych wiadomościach.

 

Dlaczego o to prosimy

 

Prosimy o przesłanie wskazanych zdjęć na podstawie art. 2.12 Regulaminu Allegro. Po przeprowadzeniu weryfikacji zdjęcia nie będą przez nas przetwarzane i zostaną usunięte z systemu.

 

Jak się z nami skontaktować

 

Aby skontaktować się z nami i przesłać nam zdjęcia, skorzystaj z formularza kontaktowego za pośrednictwem tego odnośnika.

 

Weryfikacja za pośrednictwem innych kanałów (czat, telefon) nie jest możliwa.

 

Uwaga! Prosimy, nie używaj opcji „Odpowiedz”, ponieważ tak wysłana wiadomość do nas nie dotrze.

 

--

 

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro

 

Regulamin Serwisu Allegro"

Jest to dla mnie kłopotliwe, bo syn mieszka 60 km ode mnie i teraz specjalnie będzie musiał przyjechać po mój dowód osobisty, pojechać z powrotem, zrobić zdjęcie dowodu z przedmiotami, które ma w domu i potem odesłać mi dowód osobisty.

Tyle zachodu... ☹️

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@JaninaBulygo57  To tak  niestety jest.  I widzę ze nic do ciebie nie dotarło.

Jeżeli to twoje konto to nie syn sprzedaje, tylko to TY sprzedajesz.

Więc nie syn ma jechać po twój dowód, lecz ty masz jechać po  przedmioty i nadać zdjęcia ze swojego komputera i ze  swojego komputera wysyłąć wiadomości. Lokalizacja  nadawcy zdjęć  i wypełnienia formularzy kontaktowych nie jest trudna do ustalenia więc nie mieszaj.

To ty jesteś właścicielem konta i to ty sprzedajesz.  Tylko tak możesz wybrnąć z sytuacji.

oznacz moderatorów