anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszenie konta

bartgot
#9 Pomysłodawca#

Allegro zawiesza moje nienaganne konto założone ponad 16 lat temu, bo zostało powiązane z innymi kontami osoby trzeciej, która ma niewyjaśnione sankcje na swoich kontach. Dlaczego ja mam odpowiadać za sprawy osoby trzeciej? Allegro potraktowało mnie jak oszusta, mimo że płaciłem prowizje i mam 100% pozytywnych komentarzy.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

kostas11
#21 Demiurg#

@bartgot a jakie masz powiązanie z tamtym kontem ? Pracownika, znajomego czy przypadek ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bartgot
#9 Pomysłodawca#

Osoba trzecia miała mi pomóc w wystawianiu ofert na moim innym nowym koncie, dlatego logowała się tam razem ze mną i Allegro po kilku dniach w listopadzie 2020 zablokowało to konto za powiązanie z nią. A dziś po 4 miesiącach nagle moje główne konto, na które nigdy osoba trzecia nie logowała się zostało zawieszone.

oznacz moderatorów

Cott666
#10 Popularyzator#

@bartgot Allegro nie wiesza kont bez powodu. Zajrzy admin do wątku i okaże się, że powód jest. Nie warto ich oszukiwać. Trzeba pisać jak na spowiedzi, obiecać poprawę, to dadzą rozgrzeszenie i odwieszą.

oznacz moderatorów

sasanka_86
#10 Popularyzator#

Wszystko tylko da się wyjaśnić z Allegro, tu nikt Ci nie pomoże.

oznacz moderatorów

bartgot
#9 Pomysłodawca#

pracownik Allegro oczekuje wyjaśnienia sankcji na tych kontach osoby trzeciej, która nie zamierza uregulować zaległości wobec Allegro od razu. Ja nie mam wpływu na decyzje i działania tej osoby, więc dlaczego ja mam odpowiadać za nią?

oznacz moderatorów

sasanka_86
#10 Popularyzator#

@bartgot To myślę że masz poważny problem, jak nie ureguluje to nie odblokują.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@bartgot Niestety, allegro o tym nie wie, ze Ty jesteś ok i nie jesteś w zmowie z tą osobą trzecią. Musisz teraz konsekwencjami obwinić tą osobę trzecią

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

bartgot
#9 Pomysłodawca#

Dostałem emaila, że mam napisać w sprawie aktywacji swojego konta, kiedy sankcje na kontach osoby trzeciej będą wyjaśnione. Uważam, że takie podejście Allegro jest bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe, bo ja nie przyczyniłem się do sankcji na tych kontach osoby trzeciej.

oznacz moderatorów

auto_sfera2000
#10 Popularyzator#

"Musisz teraz konsekwencjami obwinić tą osobę trzecią"

Szczerze mówiąc: "bzdura"! A za takie zagrania ze strony allegro "bartgot" może ciągać allegro po UOKIKAch i dalej po sądach, oczywiście o ile ponosi na tym wymierne straty.

Ale jako że wiemy, że strata nie będzie na tyle dotkliwa, że takiemu "bartgot" nie będzie się chciało po sądach ganiać, to nic z tym nie zrobi i przez to allegro zachowuje się jak typowy monopolista który może sobie karać i wymierzać wyroki wedle własnego widzimisię, bo ludziom się "nie chce". Ale z tego co widzę, po opiniach już im się zbiera na jakiś poważny pozew zbiorowy od sprzedawców, po różnych cyrkach które tu widzę.

A ty jeszcze wtórujesz im zapewne już z przyzwyczajenia, bo allegro wszystkich traktuje jak parobków, więc klienci tej firmy zaczynają się nimi czuć, że "bartgot" ma teraz co robić?

Ma w imieniu allegro windykować należności od znajomego, bo ten zalogował się kiedyś na jakieś jego inne konto? Weź się zastanów!

To ta jakby ci telefon wyłączyli, bo zadzwoniłeś do kolegi który nie opłaca rachunków od 3 miesięcy. A na twoje pretensje za bezpodstawne wyłączenie sieć odpowiedziałaby, że niech Pan powie swojemu koledze żeby opłacił rachunki, to Panu też włączymy telefon!

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@auto_sfera2000 Oczywiście że może ciągnąć po uokikach ale wątpię, ze coś to da. Allegro go nie zmusiło chyba do łączenia konta z kimś kto prawdopodobnie mógł popełnić jakiś czyn niezgodny z prawem i karalny. Allegro nie widzi ludzi i pomieszczeń. Każdy z nas może mieć obok siebie 5 komputerów i udawać 5 różnych osób. Podobnie może być z kontem powiązanym.

Niestety nie znamy jak zwykle najistotniejszych szczegółów więc trudno jest jednoznacznie "wyrokować" o racjach. 

Ale widzę, ze Ty już swój wyrok masz, dla Ciebie cała sprawa jest już jasna 😉

 

@bartgot A nie da się teraz jakoś rozłączyć tych powiązanych kont? Zapytaj allegro o inne wyjścia dla rozwiązania sytuacji i warunkowym odblokowaniu deklarując im wszelką możliwą pomoc w rozwiązaniu problemu. 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

bartgot
#9 Pomysłodawca#

Nie słyszałem o możliwości rozłączenia kont. Poza tym nowym kontem zablokowanym w listopadzie 2020 nie udostępniałem nigdy nikomu mojego długoletniego konta, więc nie rozumiem dlaczego zostało ono powiązane z osobą trzecią.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@bartgot Sprawdź u siebie wszystkie ostatnie transakcje w rożnych możliwych miejscach gdzie może być coś o nich. Może ktoś Ci się włamał na konto i coś sprzedawał. Ostatnio było kilka takich przypadków. Zobacz też zakładki logowania, czy nie masz tam podejrzanych urządzeń, których nie posiadasz i nie są Twoje

https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/logowanie-i-haslo

https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/powiazane-aplikacje

https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/konta-spolecznosciowe

Tam możesz znaleźć ślady jeśli ktoś używa jeszcze Twojego konta poza Tobą.

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

bartgot
#9 Pomysłodawca#

Dostałem emaila od Allegro, że blokada mojego starego konta jest spowodowana powiązaniem mnie z tymi samymi kontami, które przyczyniły się do blokady tego nowego konta w listopadzie 2020 roku.

oznacz moderatorów

auto_sfera2000
#10 Popularyzator#

@ZibiK30Nie, ja nie wiem wszystkiego, ale to ty napisałeś: "Musisz teraz konsekwencjami obwinić tą osobę trzecią".

"A nie da się teraz jakoś rozłączyć tych powiązanych kont?" On napisał, że nie powiązał konta które teraz chce odblokować tylko jeszcze inne, które zostało automatycznie zablokowane już 4 miesiące temu. A to zablokowali mu z opóźnieniem, bo dopiero system wyłapał pewnie powiązanie po nr. telefonu, nazwisku, albo adresie...

Ale znam allegro, i nie jedno próbowałem załatwić z ich BOK. Wiesz dlaczego kiedyś (jakieś 10 lat temu) zablokowali mi trwale dobrze prosperujące konto po roku nienagannej działalności?

Bo okazało się, że zarejestrowałem je na adresie (wynajmowane mieszkanie), gdzie ktoś kiedyś miał zablokowane konto z powodu poważnych naruszeń regulaminu.

Rozmowa z BOK była jak ze ścianą, więc musiałem założyć konto nowe na inny adres i z innym numerem telefonu, bo mój numer też już sobie zbanowali!

Ostatnio przechodziłem weryfikację konta dla PayU, wiesz jaki był problem:
Konto które chciałem ustawić wysyłało im w przelewie nazwę użytkownika z DWOMA imionami (np. Jan Piotr Kowalski), a wcześniejsze konto i dane w allegro miałem (Jan Kowalski). Wiesz co mi odpowiedzieli z allegro na pytanie dlaczego odrzucono weryfikacje?

Uwaga....! Że z weryfikacji wynikało, że nazywam się "Jan Piotr Kowalski", a w ich systemie "Jan Kowalski". Po wymianie paru maili, zweryfikowałem sobie inne konto, bo już miałem ich dość, więc rozumiem jaki jest poziom dyskusji z tą firmą, i nic mnie nie dziwi.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@auto_sfera2000 Zakładam, ze @bartgot może znać tą osobę, gdyż nie napisał, ze nie wie o kogo im chodzi.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@bartgot @ZibiK30 @auto_sfera2000 Ale to wszystko niestety ma "ręce i nogi"

@bartgot Udostępniłeś innej osobie swoje konto? tak? tak. Tamta osoba nawaliła w stosunku do Allegro? Nawaliła. Nie było trudno powiązać Allegro tamtej osoby z Tobą ( i nie ma znaczenia ile kont masz w serwisie - z reguły zawieszane są wszystkie). Niestety musisz motywowac tamtą osobę do zapłaty.

@auto_sfera2000 Prawidłowo. Znasz wymóg. Dane właściciela konta na Allegro i w banku muszą być IDENTYCZNE. U Ciebie nie były.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

auto_sfera2000
#10 Popularyzator#

@ZibiK30 No tak, ja wiem, że może znać, ale mimo to... Jakie to ma znaczenie. Napisał, że tamta osoba nie opłacała rachunku, a nawet przyjmijmy, że była oszustem, to nadal nie można karać jednej osoby za postępowanie osób trzecich.

Podawałem ci przykład "z telefonem", to jest dokładnie taka sytuacja.

@bartgot "spowodowana powiązaniem mnie z tymi samymi kontami"

Czyli tak jak pisałem: W systemie oflagowało im, że korzystasz z tego samego konta bankowego, które było przypięte do zbanowanego konta allegro, i twoje konto czekało sobie w kolejce na zbanowanie 4 miesiące.

Tak samo jak ja kiedyś czekałem 1 rok na zablokowanie konta, bo im oflagowało adres na którym weryfikowałem konto (stare dzieje, wtedy inaczej robiło się weryfikację), mimo, że od założenia przez ten rok miałem same pozytywy i dużą sprzedaż.

@pinsplash "Prawidłowo. Znasz wymóg. Dane właściciela konta na Allegro i w banku muszą być IDENTYCZNE. U Ciebie nie były."

Przelew weryfikacyjny jest wykonywany w celu sprawdzenia, czy rzeczywiście dana osoba jest właścicielem rachunku, typowe "KYC". To że ktoś sobie tam napisał w ich formularzyku "identyczne" nie ma żadnego znaczenia, to jest tylko po to żeby ludziom było łatwiej ogarnąć, że nie mogą robić weryfikacji na konto mamy czy taty!

To że bank wysłał dodatkowo moje drugie imię nie jest to przedmiotem procedury, tym sposobem jakiś za przeproszeniem #%#$% z BOKu o IQ 50, może stwierdzić, że to nie twoje konto, bo bank w przelewie podaje twoje nazwisko z małej litery, a w allegro masz z dużej!

oznacz moderatorów

bartgot
#9 Pomysłodawca#

Numery rachunków bankowych były różne. Dodam, że nawet w korespondencji z Allegro 4 miesiące temu pisałem, że mam prywatne konto "bartgot", a mimo tego dopiero dziś to stare konto zostało zawieszone. Przypuszczam, że zawieszenie jest spowodowane tym, że wczoraj wypowiedziałem umowę tego nowego konta zablokowanego w listopadzie 2020. Jednak pracownik Allegro  napisał, że wypowiedzenie umowy dla tego konta to po prostu zbieg okoliczności.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@auto_sfera2000 Nie rozumiem Ciebie. Znaczenie ma bardzo duże. Załóżmy że , kolega chce skorzystać z mojego laptopa u mnie w domu i się loguje wystawia trefny towar, wylogowuje się i już.  Ktoś mi potem zarzuca że mam powiązanie z kontem przestępczym bo ma na to dowody. To jakim cudem? przypominam sobie fakt użyczenia koledze laptopa i wszystko okazuje się jasne. I co w takim wypadku mam mieć pretensje do allegro czy policji że mają do mnie podejrzenia a kolega jest cacy i iść z nim na piwko? Mogę Ci podobnych historyjek prawdopodobnych wymyślić dziesiątki.

A to jest typowa sprawa jakich było kilka ostatnio, tu na AG prawdy nie dojdziemy. w Pewnym czasie może wpaść admin i napisze 2 lub 3 wiadomości po czym konto odblokują i przeprosi lub nie napiszą i będą tu nadal dyskusje detektywistyczno spiskowe.  Ewentualnie pojawią i się i wyjaśnią inne fakty które są przemilczane.

@bartgot Możesz tu napisać wszystkim oficjalnie, czy dawałeś komuś korzystać ze swoich kont? użyczać urządzeń, logować się na allegro? Ile posiadasz kont na allegro i w jakim celu te takie dziwne operacje typu konto tu, konto tam i po co takie konto zamykać (wypowiadać umowę) ? W mojej opinii nie są to jakieś normalne standardowe działania a służą konkretnym rzeczom.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów