anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszone konto - błędne powiązanie innego konta

Masno_Company
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

 

Mam dosyć spory problem, którego jak widzę, nie będę w stanie rozwiązać mailowo z obsługą Allegro.

 

W dniu 11 maja rozpocząłem swoją sprzedaż na Allegro. Już następnego dnia moje konto zostało zawieszone, aby zweryfikować posiadanie wystawianego towaru. Weryfikację przeszedłem pozytywnie, konto zostało odblokowane a sprzedaż wznowiona. Niestety już po 5 dniach, w dniu 17 maja konto zostało zawieszone z tego samego powodu pomimo braku problemów z zamówieniami. Ponownie dostarczyłem zdjęcia towaru oraz dokument tożsamości, niestety to nie wystarczyło. Ilość towaru na zdjęciach była niewystarczająca w stosunku do liczby dostępnych sztuk na aukcjach. 

Postanowiłem więc wysłać fakturę zakupionych przedmiotów, pomimo tego Allegro nie odblokowało konta. Z racji, że mała część aukcji była oferowana na zasadzie dropshippingu poproszono o umowę z hurtownią, taka więc została wysłana. Niestety dla Allegro to było nadal niewystarczające, zmusili mnie do szybkiej realizacji zamówień co zrobiłem natychmiastowo, gdy miałem na to 21 dni.

Po zrealizowaniu zamówień ponownie skontaktowałem się z obsługą Allegro w celu odblokowania konta, decyzja była odmowna a wyjaśnienie absurdalne.

Zarzucono mi przeniesienia sprzedaży z innego (zawieszonego) konta i złamanie zasad na podstawie punktu 8.7 regulaminu serwisu. Nawet nie dokonałem transakcji z tą firmą, o której obsługa Allegro wspomniała, transakcja odbyła się z inną firmą należącą do osoby, która posiada również firmę z zawieszonym kontem.

Punkt 8.7 regulaminu brzmi:

"Użytkownik, którego Konto zostało zawieszone lub na które zostały nałożone ograniczenia funkcjonalności, o których mowa w art. 2.12 i 8.4, nie może zarówno zarejestrować nowego, jak i korzystać z innego Konta bez uprzedniej zgody Allegro.pl."

 

Moja firma nie posiada żadnych wspólników, jestem jej jedynym właścicielem ani nie mam żadnych powiązań ze wspomnianą przez Allegro firmą bądź jej właścicielem. Mimo że przedstawiłem całą sytuacje, która wyraźnie ukazuje, że nie jestem połączony z tą firmą i do przeniesienia sprzedaży nie doszło, Allegro tego nie akceptuje a odpowiada wręcz z pogardą.

 

Allegro nie zamierza odblokowywać mojego konta do czasu wyjaśnienia sytuacji na "powiązanym" koncie.

 

Jak tą sytuację odratować poza wyjaśnieniem sytuacji na zawieszonym koncie innej osoby?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Z tego co tu już wiele osób pisało tylko mailowo z DG odblokujesz, może jeszcze cosik się uda jak tu napisałeś , ale....☹️ @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Masno_Company Cześć. Rozumiem, że jest to dla Ciebie bardzo niekomfortowa sytuacja, ale niestety nikt na forum nie będzie w stanie Ci pomóc w tej sprawie. Decyzję o odblokowaniu konta może podjąć wyłącznie pracownik Działu Bezpieczeństwa, z którym korespondujesz mejlowo. 

Widzę, że złożyłeś odwołanie od tej decyzji - to dobrze, poczekaj proszę na odpowiedź. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów