anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zestawienie pobrań od klienta UPS

kosmethurt
#9 Pomysłodawca#

Witam!

Czy jest na Allegro opcja żeby wygenerować listę na której będą widoczne dane dotyczące wpłat od klientów za przesyłki zamówione kurierem UPS za pobraniem.

Allegro wpłaca na firmowe konto środki z tychże zamówień, ale łącząc je w jedną całość. W przypadku małej ilości zamówień da się ustalić "kto zapłacił za swoją przesyłkę". Ale w przypadku większej ilości takich zamówień powstaje już bałagan i księgowość, która w wewnętrznym programie księgowym chce przyporządkować płatność do zamówienia - nie wie co pod co ma przyporządkować.

 

W przypadku InPost ten problem nie występuje - paczki nadajemy przez API w programie firmowym i wraz z wpłatą na konto przychodzi od InPostu zestawienie - których zamówień dotyczy wpłata od InPostu. Uprzedzę pytania - nie ma możliwości nadawania paczek UPS innej niż "Nadaj z Allegro".

Przykład:
Allegro wpłaca na firmowe konto kwotę 86zł tytułem "zwrotów za pobrania z usługi Wysyłam z Allegro".

W historii zakupów nie mamy takiego zamówienia, ale widzę że są dwa: jedno na 40zł drugie na 46zł. Jestem w stanie przyporządkować te płatności i w programie księgowym klient będzie widniał jako ten który "zapłacił".

Problem będzie gdy Allegro wpłaci nam 100zł, a będzie 7 zamówień na 20zł. Kwotowo niby się zgadza - ale skąd mamy wiedzieć, które 5 osób z tych 7 już zapłaciło kurierowi i Allegro przesłało nam za to pieniądze?

Dziękuję z pomoc i proszę o ewentualne pytania, jeśli mam podać jakieś inne szczegóły.

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kosmethurt, niestety obecnie nie ma możliwości, aby wygenerować takie zestawienie. Mamy w planach dodanie takiej opcji - dzięki za sugestię. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

baja1999
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, czy została wprowadzona opcja, o której pisał założyciel wątku? Również chciałbym wiedzieć jakie zamówienia zostały mi zwrócone w przelewie łączonym, 
Pozdrawiam,

oznacz moderatorów

REXXER47
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Również jestem zainteresowany takim rozwiązaniem. Księgowość ma problem z przyporządkowaniem przelewów do faktur ponieważ nie ma zestawienia za jakie zamówienia jest przelew i czy w ogóle do nas dotarł. Czy jest jakiś sposób żeby tego się dowiedzieć?

oznacz moderatorów

neverland_pl
#7 Wielbiciel#

czy takie rozwiazania jak zestawienie za pobrania juz funkcjonuje ?

Otrzymuje je od początku kwietnia, po około tysiąc złotych dziennie - średnie zamówienie to 80-90zł - ręczne generowanie tych zestawień to "orka na ugorze"

oznacz moderatorów