anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgłoszenie

KAPIX5
#8 Zapaleniec#

Cześć. Sprzedałem gościowi zdjęcia i jemu coś w nich nie pasowało więc poprosił mnie żebym mu te zdjęcia przerobił jeszcze raz, więc zrobiłem połowę źle zrobionych zdjęć  i poprosiłem go o wysłanie ponownie zdjęć ponieważ potrzebowałem oryginału ale pan odrzucił propozycję i zaczął mówić mi że mnie zgłosi do jakichś instytucji w Polsce, aż w końcu to zrobił i napisał mniej więcej że nie wystawiam faktur (chociaż mam napisane w ofercie że ich nie wystawiam), że działam w szarej strefie rynku, że nie odprowadzam podatków itp. i napisał w zgłoszeniu że chce otrzymać pieniądze spowrotem. Czy mogę jakoś na tym ucierpieć ? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@KAPIX5 Jeżeli zgłosił tam gdzie trzeba, możesz na tym ucierpieć, o ile prowadzisz zorganizowaną sprzedaż ciągłą z konta zwykłego, bez zarejestrowanej działalności gospodarczej.

oznacz moderatorów

KAPIX5
#8 Zapaleniec#

a jeżeli nie mam zarejestrowanej działalności i sprzedaje tylko 1 przedmiot ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@KAPIX5 Cześć. Otrzymałeś od nas w tej sprawie odpowiedź mejlową. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

KAPIX5
#8 Zapaleniec#

Nic nie widzę, czy mogłabyś jeszcze raz wysłać ?

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KAPIX5, chodzi o korespondencję z Allegro prowadzoną 6.09.2021 r. 🙂 Jeśli Kupujący reklamuje towar, taką reklamację należy rozpatrzeć. Co do reszty zapytań, które zadałeś nam w tej korespondencji, rekomendujemy skontaktowanie się bezpośrednio z Urzędem Skarbowym.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli sprzedajesz rzeczy których jesteś właścicielem przez pól roku i jedną rzecz to nie ucierpisz, domyślam się że nie była to kwota znacząca.Limit miesięcznych przychodów z działalności nierejestrowanej w 2021 roku wynosi 50% minimalnego wynagrodzenia, zatem 1400 zł. Po przekroczeniu tej kwoty należy założyć firmę

oznacz moderatorów