anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana danych na koncie firmowym

ptysiek_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

czy ktoś może pomóc w temacie zmiany danych na kontach. Chcę zbyć konta allegro na z JDG swojej na JDG małżonki.

W skrócie historia wygląda następująco:

- wypełnione oświadczenie zostało przesłane do Allegro wraz z przelewami weryfikacyjnymi nowego konta bankowego, przy pierwszym podejściu proces został odrzucony ze względu na to że JDG zbywcy (czyt. moja) nie została wykreślona z CDEIG)

- w związku z powyższym wysłaliśmy poprawione oświadczenie (wzór oświadczenia otrzymany od allegro - czatbot Alina) gdzie wskazaliśmy częściowe zbycie JDG - wówczas wg. przepisów nie jest wymagane wykreślenie JDG zbywcy z bazy CDEIG - przelew weryfikacyjny jeszcze raz wysłany - i ponownie otrzymaliśmy automatyczną odpowiedź o wstrzymaniu procesu. Na pytanie o powód niestety jeszcze nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Czy ktoś z moderatorów mógłby pomóc ? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

zgłoszenie nr "28912499" [ ref:_00D24aE05._5003VUsNFY:ref ]

w międzyczasie po drugim zawieszeniu procesu kontaktowaliśmy się z czatem ale niestety otrzymywaliśmy odpowiedzi z którymi się nie zgadzaliśmy - odebraliśmy wrażenie że Pan z obsługi zgadywał powód i w związku z czym otworzył nowe zgłoszenie z zapytaniem do działu prawnego ale w tym zgłoszeniu zadaliśmy pytanie: na jakich warunkach jest możliwość zmiany danych z jdg na jdg ponieważ od Pana na czacie otrzymaliśmy informacje że w tym przypadku NIE MOŻNA ZMIENIĆ DANYCH co z kolei nijak się ma do informacji z:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/dane-i-ustawienia-konta/kiedy-i-jak-mozesz-zmienic-dane-p...

 zgłoszenie nr "28936811" [ ref:_00D24aE05._5003VUsbvt:ref ] 

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie sprawą.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ptysiek_pl Cześć. 🙂 Skontaktuję się z zespołem, który zajmuje się Twoją sprawą i poproszę o pilną odpowiedź w korespondencji. Dziękuję Ci za cierpliwość. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ptysiek_pl
#9 Pomysłodawca#

dziękuję, będę czekał.

oznacz moderatorów

ptysiek_pl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka 

Dziękuję otrzymałem wiadomość w zgłoszeniu:

zgłoszenie nr "28912499" [ ref:_00D24aE05._5003VUsNFY:ref ]

 

choć nie rozumiem argumentacji że wysłałem nieprawidłowy dokument i że cesja z JDG na JDG jest nieakceptowalna.

 

Dokument który został wysłany otrzymałem od Państwa (allegro, czatbot Alina), wypełniliśmy z małżonką puste pola które były do wypełnienia.

Z znajomych mi przepisów prawa jest możliwe zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w zakresie JDG - i my właśnie w dokumencie wysłanym zaznaczyliśmy - że zbywamy CZĘŚĆ

 

czy możesz proszę dopytać się swojego działu prawnego:

- jaki dokument w takim razie powinien być przesłany i czy  operator w tym przypadku ma rację, na jaki przepis się powołuje.

Pan Norbert z obsługi wygenerował zapytanie do działu prawnego:

zgłoszenie nr "28936811" [ ref:_00D24aE05._5003VUsbvt:ref ]

jednakże nie otrzymaliśmy jeszcze na nie odpowiedzi - czy możesz podpytać się o status.

 

Dziękuję. 

oznacz moderatorów

ptysiek_pl
#9 Pomysłodawca#

Cześć Allegro,

 @ko_alka lub inny z moderatorów @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

czy możecie interweniować w mojej sprawie ponieważ już mi ręce opadają w związku z informacjami jakie otrzymuję od doradców ( nie wszystkich).

 

1,5h temu otrzymaliśmy wiadomość w:

zgłoszenie nr "28912499" [ ref:_00D24aE05._5003VUsNFY:ref ]

Doradca Pani Kinga nie odpowiedziała nam na pytanie/prośbę o ponowną weryfikację tylko opisała nam już NIEAKTUALNĄ procedurę i wprost zanegowała informacje wysłane przez  innego doradcę Pana Sebastiana.

 

W związku z powyższym prosimy was o pomoc ponieważ ilu doradców tyle różnych (wzajemnie wykluczających się twierdzeń)

Pan Sebastian informacją z (Friday, December 9, 2022 12:29 AM) poinformował nas jaki dokument w naszym przypadku jest wymagany w celu zmiany danych 

W odpowiedzi (Wysłane: 9.12.2022, 11:19) napisaliśmy że zgadzamy się z otrzymanymi informacjami ale nie zgadzamy się z twierdzeniem że umowa musi być poświadczona notarialnie.

 

zgodnie z zamieszczonymi informacjami przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii w tym linku:

na platformie biznes gov - pełny link w zgłoszeniu

 

jest możliwe częściowe (częściowe celowo zaznaczone) zbycie przedsiębiorstwa z JDG na inną JDG odpowiednia umową (zbycia, darowizny etc). W przypadku przekazania między JDG małżonków taka umowa NIE MUSI BYĆ poświadczona notarialnie.

 

Mając wszystkie te informacje prosimy o ponowna weryfikację i informacje jakie dokumenty muszą być przesłane Państwu w celu zmiany danych. Jeżeli przyznajecie nam racje i w myśl informacji z platformy biznes gov - (pełny link w zgłoszeniu) może to być umowa lub protokół przekazania to takie dokumenty Państwu prześlemy, jeżeli zaś się nie zgadzacie i negujecie te informacje to proszę abyście podali jaki dokument jest wymagany i podstawę prawną tego wymogu.

 

Czekamy na kontakt.

Pozdrawiam,

M.

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ptysiek_pl Cześć! Oczywiście, skontaktuje się z odpowiednim zespołem i poproszę o dokładną odpowiedź w sprawie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów