anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana oceny kosztu wysyłki na czas wysyłki

White_Dove_
#12 Orędownik#
 
oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

White_Dove_
#12 Orędownik#

Proponuję zmianę kategorii oceny "Koszt wysyłki" na "czas wysyłki" . Ogólnie koszty wysyłki są podobne a dodatkowa opcja "Smart" sprowadza je praktycznie do zera. Jednak czas wysyłki jest różny.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ocenę czasu wysyłki Allegro niedawno zlikwidowało - była taka ocena. Serwis usunięcie możliwości oceny czasy wysyłki argumentował tym , że "czas wysyłki w dużej mierze zależy od przewoźnika" 😄

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

Obecnie posiadam "Allegro Smart" więc z urzędu sprzedający dostaje pięć gwiazdek za koszt... jednak czas dostawy pozostawia sobie wiele do życzenia

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No więc chodzi Ci o czas wysyłki czy czas dostawy?

Dodam, że otrzymywanie "z automatu" 5 gwiazdek jest niezgodne z regulaminem, bowiem zgodnie z nim mają to być "subiektywne oceny kupujących". Ocena "z automatu" nie jest oceną subiektywną kupującego.  Allegro tym sposobem nie pierwszy raz działa niezgodnie z własnym regulaminem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96Nie jest to ocena ponieważ jak dasz mniej niż 5 gwiazdek to od razu masz prośbę od sprzedającego o zmianę na 5 gwiazdek Nie poprawisz na 5 gwiazdek to sprzedający ci nawrzuca

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@White_Dove_ Weź poprawkę na obecną sytuację. ... Ja ostatnio miałem sygnał ze Inpost podstawił dwa samochody kurierskie obok paczkomatu i stała kolejka kilkudziesięciu osób do odbioru. O PP nawet nie wspominam..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

W obecnym stanie informacji w chwili nadania przesyłki (oprócz listu ekonomicznego) prawie natychniast jestem informowany o nadaniu przesyłki. Mam dowody na to że sprzedający deklarując czas wysyłki 2-4dni wysyła mi towar po 14 dniach roboczych po inrerwencji w serwisie.... A kurierzy to inna bajka i do nich się czepiajmy się z reklamacjami

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Opóźniają wysyłkę bez większych obaw odkąd Allegro zlikwidowało ocenę czasu wysyłki. Teraz sprzedawcy chcą jeszcze likwidacji oceny kosztu wysyłki. Najlepiej wszystkie oceny zlikwidować.

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

Wróćmy do epoki epoki "allegro się rodzi" kiedy to dostawaliśmy stęple z ziemniaka i cegłę jako komórkę

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@xyz96  wysyłka może być opóźniona, ponieważ dla allegra teraz wystarczy przekazać numer nadania we zadeklarowanym terminie. Tak naprawdę to powinno się liczyć czas odbioru przez kuriera, ale nie w ciągu 24h , tylko do końca następnego dnia roboczego.

Endrju
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@a_brod  dokładnie, czas 24 godzin to bzdura, bo zakładając, że ktoś kupi w poniedziałek o 12.00, a mi paczkę odbierze kurier we wtorek o 16.00 to już leci druga doba. To ma być umowne, a nie wyliczenie co do minuty 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

Nie jestem sprzedawcą wiec moja wypowiedź może być błędna.... ale jeśli allegro na podstawie wcześniejszych wysyłek sprzedawcy deklaruje 2-3 dni wysyłki ... gdzie szukać winowajcy?

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@White_Dove_  każda sytuacja jest indywidualna. Jeśli sprzedający poinformuje Cię o opóźnieniu i wyjaśni jego przyczynę cierpliwie czekaj na paczke. A jeśli Cię oleje i będzie ściemniał - oceń go odpowiednio i po sprawie. Niech inni wiedzą, że to krętacz.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, no.. a nie? ocena inna niż opisowa (łapka może zostać), to jak mówienie dla prostaków są proste klocki 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@White_Dove_  w takiej sytuacji kupujacy ocenia obsługę - i leci po gwiazdkach, a co bardziej porywczy wali negatywa. Ja ostatnio dostałem nega, za to, że allegro polecony szedł 4 dni robocze, dla kupującego to był powód do komentarza negatywnego i oceny obsługi na poziomie 1 gwiazdki. Nadmienię, że przesyłkę nadałem 10 godzin po zakupie (wpisane mam 24 godziny)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

nie jestem porywczy i nie oceniam pochopnie...  post załozyłem pod wpływem emocji.... po 14 dniach oczekiwania na przesyłkę otrzymałem wiadomośc że jako rekompesatę dostanę gratisa... nie oszukuję dostałem ... cienie pod powieki i coś na wyciaganie wągrów.... a zamawiałem zestaw słuchawkowy... brak mi słow

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@White_Dove_  "obecnie posiadam allegro smart" i wszystkie paczki masz wysyłane w smarcie ? przecież nie masz wpływu, czy kupujący ma smarta, czy nie ?

Ja też mam smarta, tylko, że 90% kupujących płaci normalnie, bo się na niego nie łapie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

Tak pod warunkiem że  ... 40 zł to paczkomaty  i td... itp... przeczież to jest do wyczytania.... kupuję od kilku lat.... zanim klike "kup teraz" czytam "warunki dostawy"... TO PODSTAWA

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

#mikeza chyba Cię nie do końca zrozumiałem. Ja mm opcję "Allegro Smart" jako kupujący.... Nie wiem na czym to polega.

oznacz moderatorów