anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zmiana sposobu oceniania terminu nadawania paczek - drastyczne pogorszenie zasad

wakosy
#7 Wielbiciel#

Dostaliśmy ostatnio wszyscy wiadomość od Allegro o zmianie sposobu oceniania terminu nadawania paczek (decydujący skan kuriera). Dotychczas deklarowane 24 h liczone było od północy następnego dnia do 23,59.

Teraz zostanie to mocno obcięte - w zależności od strefy do godziny 14, 15 lub 16.

Allegro daje w wiadomości przykład gdy klient robi zakup o 10 rano (poniedziałek) i wszystko wygląda różowo, bo mamy czas do końca tego dnia i potem jeszcze mamy czas np. do 16 (we wtorek) na nadanie.

Ale weźmy inny przykład - klient kupi coś późnym wieczorem - np. koło godziny 22, 23. Wtedy już nie wygląda to tak kolorowo, bowiem czas na nadanie kurczy się nam do tego kolejnego dnia do godziny 14, 15 lub 16 w zależności od strefy.

Jak ktoś z reguły nadawał paczki po zakończeniu pracy - czyli koło np. 17 -18 to niestety nie będzie miał już spełnionego warunku, jeśli kurier wyjmuje paczki z paczkomatu np. zaraz po "godzinie granicznej", czyli zaraz po 14, 15 lub 16 😞

Pół biedy, jeśli klient kupi coś do tej dajmy na to godziny 15-16 to spokojnie obsłużę to zamówienie jeszcze tego samego dnia i koło tej 17-18 (jeszcze tego samego dnia) - jak zwykle - umieszczę paczkę w maszynie, a kurier ją wyjmie następnego dnia rano lub nawet po godzinie granicznej.

Dziwne według mnie to ścięcie czasu które zrobiło Allegro 😞
oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

mdrogeria
#21 Demiurg#

wakosy jedyna rada to wydlużyć czas realizacji .

oznacz moderatorów