anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmienna prowizja przy towarach za złotówkę

MAMY ROZWIĄZANIE!
berbert_pl
#8 Zapaleniec#

Cześć, mam pytanie. Sprzedaje pewną rzecz na metry, biorę za metr przykładowo 1,60zł. Prowizja w mojej kategorii to 11,50%. Jednak zauważyłem w kalkulatorze, że przy cenie 1,60zł prowizja wzrasta to ponad 15%. Zorientowałem się że jest to uwarunkowane tym, że minimalna prowizja to 0,25 grosza. W takim wypadku pytam Was: jeżeli sprzedam 20 metrów przykładowo, jako 20 sztuk produktu po 1,60zł, to zapłacę 15% prowizji od każdego metra (sztuki) czy zapłace 11,50% za całość zamówienia, w tym wypadku 20szt x 1,60zł = 32 ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
Paint_Box
#12 Orędownik#

11.5 % od całego zamówienia.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

berbert_pl Tak zostanie naliczona prowizja 0,25zł za każdy sprzedany metr .20szt x0,25zł

oznacz moderatorów
berbert_pl
#8 Zapaleniec#

Widzę zdania podzielone 🙂 Czekam na więcej odpowiedzi w takim razie.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

berbert_pl  jeśli wystawisz 20m jako jeden komplet / czy sztukę / zaplacisz 11,5% prowizji 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@berbert_pl  jeśli sprzedasz 20 szt po 1,60 to zapłacisz prowizje 20x0,25 + prowizja od kosztów wysyłki

Jeśli te same 20m sprzedasz jako 1 szt wówczas zapłacisz 11,50% + prowizja od wysyłki

@Paint_Box wprowadza w błąd  prowizja jest liczona od każdej sprzedanej sztuki nie od wartości zamówienia

 

Handluje drobnymi przedmiotami  i dokladnie śledze jak naliczana jest prowizja. 

Zobacz sobie zakładke rozliczenia z allegro i dokładnie zobaczysz jak liczona jest prowizja od sprzedazy każdej sztuki a nie od wartości zamówienia

oznacz moderatorów
berbert_pl
#8 Zapaleniec#

Dzięki wielkie, czyli trzeba podnieść ceny za metr dla klientów. Za kolejne podatki w kraju zawsze w końcu płaci klient 🙂

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@berbert_pl  mozesz podnieśc cene albo zrobić troche wieksze jednostki : np 5mb. Wówczas klientowi wyjdzie niższa cena

Mozesz też zrobić i jedno i drugie 🙂

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

berbert_pl 1 metr sprzedawaj drożej , możesz wystawić oferty z 3,4,5...itp. metrami oferując korzystniejszą cenę za metr .Sam najlepiej wiesz jakie ilości kupują klienci . Połącz w ofertę wielowariantową .

oznacz moderatorów