anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znikające oferty promowane

MAMY ROZWIĄZANIE!
Strefa_skarpetki
#7 Wielbiciel#

Mam w tym momencie ok 12 ofert promowanych czasami widoczne są 3 czasami 5. Sprzedaż leci w dół z dnia na dzień. Za oferty promowane brane pieniądze i w jakim celu? Skoro ich nie widać. Przed awarią, w top 10 było 6 ofert łącznie z pierwszym miejscem. Teraz trzeba zapomnieć bo nikt nie kupuje w ofertach których nie widać. O co chodzi??????

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Strefa_skarpetki Podaj numery ofert, których dotyczy ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
mega-okazja2015
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak samo mają wszuscy sprzedający od kilku dni. U mnie z 50 ofert promowanych wyświetla się 27 do 33. Nikt z Allegro nie potrafi wytłumaczyć dlaczego.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mega-okazja2015 Twoje zgłoszenie było już weryfikowane przez zespół techniczny, który nie potwierdził występowania nieprawidłowości. Jak rozumiem problem miał związek z wyświetlaniem ofert wielowariantowych.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
mega-okazja2015
#7 Wielbiciel#

Jak najbardziej był weryfikowany ale odpowiedź nie do końca mnie satysfakcjonuje. Dostałem link do zmian ofert wielowariantowych z 2018 roku, a problem jest od kilku dni. Nie dostałem odpowiedzi dlaczego moje oferty promowane nie wyświetlają się. Skoro oferta jest promowana, wyróżniana i nie wyświetla się, a w zamian wyświetlana jest oferta z 5 strony allegro to chyba nie ma to sensu. Czekam jeszcze na odpowiedź ze zgłoszenia. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

@mega-okazja2015  Również mi wysyłają link na czym polega wielowariantowość zamiast się zająć problemem. Co niektórzy konsultanci nie wiedzą jak wyświetlają się oferty promowane i trzeba im to tłumaczyć więc o czym my rozmawiamy.

oznacz moderatorów
mega-okazja2015
#7 Wielbiciel#

Okazuje się że zmienili sposób wyświetlania ofert wielowariantowych. Masz 6 rozmiarów tego samego przedmiotu połączonych wielowariantowo, to tylko wyświetla się jedna aukcja. Raz się wyświetla ta promowana, a następnym razem z 5 strony wyszukiwań, a tej promowanej nie widać i pozostałych 4. To jest po prostu chore. Płacimy aby towar był na pierwszych stronach a go nie widać bo akurat wyświetla się coś do czego Klient nie jest w stanie dotrzeć

oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

@mega-okazja2015Skąd takie informacje ? To się u mnie nie potwierdza gdyż mam oferty, które są na stałe w promowanych i nie znikają.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dominoamigo  @mega-okazja2015 Cześć. Na liście wyszukiwania widać tylko jedną ofertę w ramach wariantów. Jeśli jest to oferta promowana, to widać ją wśród promowanych. Wyborem steruje algorytm trafności, który bierze pod uwagę dopasowanie do frazy i statystyki oferty. Jeśli jednak nie ma frazy, to algorytm wybierze losowo jeden z wariantów i w zależności od tego, czy oferta ma promowanie - pokaże się w sekcji promowanie lub nie.

Załóżmy, że sprzedający promuję ofertę spodni XL ale w asortymencie ma jeszcze rozmiary S,M,L, które nie są już promowane. Jeśli kupujący wpisze rozmiar jako frazę "XL", to oferta będzie się pokazywała wśród promowanych, bo wybierany jest odpowiedni wariant. Jeśli jednak kupujący wpisze w wyszukiwarce frazę "M", to będzie wybrany wariant w rozmiarze M, który nie ma promowania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

@ko_alka  To jest logiczne, że w przypadku filtrowania po rozmiarach będzie się oferta wyświetlała w nie promowanych jeśli nie jest promowany dany rozmiar. Chodzi o sytuację gdzie nie wybieramy rozmiaru. Po raz kolejny powtórzę, że wystarczy wejść we wszystkie przedmioty sprzedającego i widać ile ofert od góry się wyświetla jako promowane, a ile jako zwykłe. U nas z 69 ofert promowanych wyświetla się jako wyróżnione około 26 i się tasują. Tak samo jest na listingu wchodząc w kategorię. Do 23 grudnia wszystko działało jak należy i wyświetlało prawidłowo. Od 23 grudnia jest problem i proszę tego nie bagatelizować. Polecam jeszcze jeden post na ten temat jak i wiele osób o tym piszę na facebooku.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/problem-z-wy%C5%9Bwietlaniem-ofert-promowa...

oznacz moderatorów
DIAMANTI_PL
#8 Zapaleniec#

Tak jak napisał/a dominoamigo , takie rozwiązanie miałoby sens tylko gdy faktycznie ktoś korzysta z FILTRÓW i wpisuje - np w moim dziale - szukam rozmiaru 15. Wówczas rozumiem, że w promowanych nie powinien pojawić się rozmiar 15 skoro akurat u mnie promowanym może być 13. Ale sytuacja jest zgoła odmienna jeśli ktoś NIE korzysta z filtrów czyli po prostu przeszukuje dział po miniaturkach od A do Z. Dlaczego wówczas działa system loteryjny? Jedni pojawiają się w wyróżnionych, inni nie? To kompletnie nielogiczne. Jak już pisałem w innym wątku, u mnie w ten sposób pominiętych jest ok 60 wyróżnionych aukcji, których nabijana jest od 23.12 opłata, a kupujący tych aukcji nie widzę wśród wyróżnionych. W moim dziale na ten moment jest 20 promowanych podstron. Nie po to opłacam wyróżnienie by algorytm wyrzucał moje aukcje na tyły skoro są opłacone. Coś takiego powinno być jak najszybciej poprawione, pieniądze za okres promowania zwrócone sprzedającym, a jeśli rzeczywiście Allegro chce wprowadzać tak dużą rewolucję to powinno się to odbyć jawnie, a nie po cichu. Przecież to kolosalna zmiana w podejściu do całej sprzedaży. Wprowadzacie tak radykalne zmiany po cichu. Przypuszczam, że 99% sprzedających nawet o tym jeszcze nie wie bo robicie to na dzień przed świętami. Allegro dyktuje reguły ale powinno przede wszystkim zapowiedzieć takie zmiany, a nie że z dnia na dzień dowiadujemy się o tym, a nawet więcej nie dowiadujemy tylko musimy małymi kroczkami, czasem wspólnie dochodzić tego co się właściwie stało, że "znikają" oferty.

oznacz moderatorów
marrrro77
#8 Zapaleniec#

@ko_alkaDzień dobry, Pani Olu przyglądam się temu problemowi od około 23 grudnia. Jest on dość złożony i na pierwszy rzut oka wszystko wygląda normalnie. To co Pani opisała (wielowariantowość od 2018 roku) wydaje mi się działa w taki sposób od dawna - od zmian wprowadzonych w wielowariantowości i o tym domyślam się wszyscy wiedzą. Aktualny problem jest taki, że wchodząc na wszystkie przedmioty sprzedającego w jednym momencie nigdy nie widać wszystkich ofert promowanych. Np. wyróżnienie jest włączone w trzech różnych modelach spodni, oczywiście po jednym wariancie w danym modelu. Do 23 grudnia wchodząc na profil sprzedawcy (sprzedawca xxx) widać było w dziale oferty promowane 3 oferty spodni. Od 23 grudnia widać np. jeden model promowany a dwa pozostałe można znaleźć w zwykłych ofertach, ale już po minucie czy odświeżeniu strony widać inny model spodni jako promowany, a ten który był promowany jest w ofertach niepromowanych. Co bardzo ważne jest to profil sprzedawcy więc tam najlepiej widać problem, który ma odzwierciedlenie w wyszukiwaniu i wyświetlaniu ofert promowanych. Wiem oczywiście, że gdy wyszukując inny rozmiar spodni niż promowany w wyszukiwarce nie zobaczę promowanych spodni, ale wcześniej bez wpisania rozmiaru w wyszukiwaniu widać było 3 modele spodni - bo wyszukiwanie było bez wskazania rozmiaru.

Bardzo Panią proszę o interwencję w tej sprawie

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

@marrrro77  @ko_alka Dany rozmiar jest promowany, ale wyświetla się inny nie promowany. Klient klika na niepromowany, ale akurat potrzebuje ten rozmiar, który jest z wyróżnieniem i cyk dodatkowo prowizja. Czy to jest logiczne ?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dominoamigo @marrrro77 @DIAMANTI_PL @mega-okazja2015 @Strefa_skarpetki Przepraszam Was za zaistniałą sytuację. Jeszcze raz przeanalizowaliśmy sprawę i otrzymaliśmy potwierdzenie problemów z promowaniem - już pracujemy nad rozwiązaniem i do końca dnia wszystko powinno wrócić do normy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

@ko_alka  Jakie będą rekompensaty za nie działające promowania ?

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dominoamigo W ciągu kilku dni wrócę tutaj z informacją, przygotowujemy dla Was rekompensaty. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dominoamigo @marrrro77 @DIAMANTI_PL @mega-okazja2015 @Strefa_skarpetki zgodnie z obietnicą Oli, wracam do Was z informacjami. Zwróciliśmy już koszty promowania za dni, w których oferty wyświetlały się niepoprawnie. Korektę znajdziecie w zakładce Rozliczenia z Allegro.

Pomiędzy 23 a 27 grudnia część Kupujących rzeczywiście nie widziała niektórych promowanych ofert wielowariantowych na liście ofert za co przepraszamy. Naprawiliśmy ten błąd i trwające oferty wyświetlają się już poprawnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
mplaptonik
#10 Popularyzator#

Czy dobrze zrozumiałem...?

Jeżeli mam produkt A1, A2 oraz B i włączę promowanie w produkcie B, to jak ktoś wpisze frazę "A", to pojawi mu się losowo w promowanych produkt A1 lub A2?

Od razu nasuwa mi się drugie pytanie. Czy jeżeli będę miał 2 produkty promowane w danej wielowariantowości, to 2 produkty będą losowo wybierane w promowanych?

oznacz moderatorów
DIAMANTI_PL
#8 Zapaleniec#

Ten problem już naprawili. Obecnie wszystko działa jak wcześniej czyli prawidłowo.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mplaptonik opisywane wcześniej problemy wynikały z problemów technicznych, które już zostały naprawione. Chętnie wyjaśnię dla Ciebie tą kwestię. Nie jestem pewna czy dobrze interpretuję Twoje oznaczenia 🙂
Jeśli masz produkt A1 (np. buty czerwone) i produkt A2 (np. takie same buty ale zielone) połączone w wielowariancie oraz zupełnie inne buty B i włączysz promowanie w produkcie B to tylko te buty będą się wyświetlać w ofercie promowanej. Jeśli ktoś wpisze frazę buty to wyświetlą się najpierw oferty promowane, więc wśród nich oferta B, a buty czerowne i zielone również będą na listingu ale dalej, bo nie są promowane. 
Pokazywana jest tylko jedna oferta z wielowariantowości. Ta, która w danym momencie jest najbardziej dopasowana do wyszukiwań.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów