anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zrzeczenie się praw do odszkodowania

Client:88247146
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry!Mam pytanie jak powinno wyglądać pismo o rzeczeniu się praw do reklamacji na rzecz zleceniodawcy ,czy istnieje jakiś druk?? Czy wystrarczy wyslać zwyklego maila?Chodzi mi o to że otrzymałem uszkodzony towar, poinformowałem o to sprzedawca, który poradził złożyć reklamację do przewoźnika Poczty polskiej. Teraz już wiem,że wcale nie ja to musiałem robić a tylko szpsprzedawca . Reklamacja została złożona z żądaniem odszkodowania na moje konto,natomiast udało się dogadać że sprzedawcą że muszę się zrzecz się praw do reklamacji na rzecz zleceniodawcy a on w zamian za to wyśli mi sprawny towar.Dziekuję za odpowiedź 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

To nie musi być oświadczenie na specjalnym druku. Po prostu wyślij mu pismo mailem, w którym podasz wszelkie dane złożonej reklamacji. Swoje dane, data złożenia reklamacji, placówka poczty - wszystko, co masz w zgłoszeniu reklamacyjnym i na dole napisz, że przenosisz swoje prawa do reklamacji na - i tu dane sprzedawcy. Najlepiej pismo wydrukuj, podpisz własnoręcznie, potem zeskanuj i wyślij sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Client:88247146
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź!Nie wiem jak postąpić w tej sytuacji :Otrzymałem uszkodzony towar,w swoje reklamacji proszę o wymiane towaru a szprzedawca proponuję takie coś:cytuję :nie chce tego przedłóżać i wysłać drugą bieżnie, napisze ponownie prosze odstapic od umowy i jesli uda sie wygenerowac list przewozowy to za darmo odesle Pan bieżnie , jesli nie uda sie ta opcja ja wysyłam Panu list przewozowy a Pan wystarczy za zawiezie ją na placówkę Poczty Polskiej
i ja wyslę drugą."Nie rozumiem dla czego on rządza ode mnie odstąpienie od umowy  a później sam pisze że wysli mi drugą bieżnie,przecież wszystko się da załatwić w sprawach reklamacji 

oznacz moderatorów

Client:88247146
#8 Zapaleniec#

To mi odpisał sprzedawca:oczywiscie reklamacja ale przy reklamacji musi odesłaćPan Bieżnie
a mozna wygenerowac list przewozowy robiac odstapienie od umowy i allegro wygeneruje darmowy list przewozowy
zrobimy to tak że zaufam Panu
czyli wysle drugą bieznie " jat ta pierwszą Pan odesle " i poczekamy na decyzje poczty polskiej i jak oststecznie bedzie pozytywna to zwróci mi Pan pieniadze

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:88247146 Miałeś już chyba porady w innym wątku? Zasada jest taka, że reklamujesz wady towaru u sprzedawcy, nie na żadnej poczcie. Sprzedawca odpowiada za uszkodzenia, także te powstałe w transporcie. Miałeś tam chyba podany link do Dyskusji? Załóż ją, złóż w niej reklamację i poproś tam o pomoc Allegro. Nie odstępuj od żadnej umowy, złóż reklamację o i odeślij towar na koszt sprzedawcy. Nie masz żadnego obowiązku w tej sytuacji korzystać z darmowego zwrotu.

oznacz moderatorów

Client:88247146
#8 Zapaleniec#

 

Juz od 2 dni dyskutujemy że sprzedawcą,a on mi za każdym razem coś innego proponuje .Czyli jak będę wysyłać tą paczkę do niego w ramach reklamacji to jak mam  postępowac na poczcie??Mówię że to na koszt sprzedawcy?Czy jednak muszę zapłacić za przesyłkę i prosić o zwrot kosztów za przesyłkę 

 

O i przed chwilą dostałem odpowiedź od Pomocy Allegro:przedający może warunkować rozpatrzenie reklamacji lub zwrot środków wcześniejszym otrzymaniem towaru. Zwyczajowo przyjęte jest, że Kupujący odsyła towar na własny koszt. Jednak w przypadku uznania reklamacji za zasadną, Sprzedający jest zobowiązany zwrócić Kupującemu wszelkie poniesione przez niego koszty.

oznacz moderatorów

Client:88247146
#8 Zapaleniec#

I jak w praktyce wygląda "uznanie reklamacji za zasadną", czy sprzedawca mi wyraźnie powinien napisać ,że uznaje reklamację, czy to że on już się zgodził wymienić towar już się liczy za uznanie reklamacji jako zasadną?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:88247146 Ten sprzedawca już uznał Twoją reklamację za zasadną, więc MA OBOWIĄZEK oddać ci koszt odesłania. Poza tym Allegro nieco wprowadza Cię w błąd. Zgodnie z prawem wadliwy przedmiot odsyła się na koszt sprzedawcy. Nie ma żadnego warunku uznania reklamacji. Żaden przepis nie określa czegoś takiego jak "uznanie reklamacji". Zgodnie z wyrokiem sądu, nawet przy nieuznanej reklamacji przedsiębiorca ponosi koszty wysyłek reklamacyjnych. Powołaj się na ten wątek; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/niezasadna-reklamacja-a-koszty-transportu/...

Przepisy mówią tak; Art.  5612 [Obowiązek dostarczenia wadliwej rzeczy na koszt sprzedawcy do miejsca oznaczonego w um...

§  1.  Kupujący, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest obowiązany na koszt sprzedawcy dostarczyć rzecz wadliwą do miejsca oznaczonego w umowie sprzedaży, a gdy takiego miejsca nie określono w umowie - do miejsca, w którym rzecz została wydana kupującemu.
oznacz moderatorów

Client:88247146
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za dokładną odpowiedź, to właśnie tacy jak Pan/Pani:)powinni pracować w Pomocy Allegro!!!Czyli podsumowując :Teraz wysyłam zwrot uszkodzonego towaru, płacąc na razie ze swoich pieniędzy u domagam się zwrotu pieniędzy  za przesyłkę?Tak? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:88247146 Dokładnie tak.

Ja nie pracuję i nie zamierzam pracować w Allegro, za mało tam płacą 🙂

Poza tym lubię pomagać bezinteresownie, sprawia mi to przyjemność 🙂

oznacz moderatorów

Client:88247146
#8 Zapaleniec#

Serdecznie dziękuję za odpowiedźi!Był Pan bardzo pomocny!!Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

Client:88247146
#8 Zapaleniec#

Ale ten sprzedawca cały czas namawia na odstąpienie od umowy:TvWerbung 14 kwietnia 2021 13:20

niech Pan nic nie opłaca i niech allegro nie ingeruje jak ma być to zrobione , proszę tylko odstapic od umowi i sprawdzi Pan wtedy czy jest darmowy list przewozowy , i jesli nie da rady wygenerowac to prosze nic nie nadawac ja wysle Panu list przewozowy.
 
 
No nic już za późno, jestem na poczcie
oznacz moderatorów