anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwróciłam kupującemu za dużą kwotę

AstraDigital
#8 Zapaleniec#

Proszę o pomoc, co robić jeśli właśnie zleciłam kupującemu zwrot, ale zamiast za 1 produkt, zwróciłam środki za 2 szt. Co mogę teraz zrobić? Jak to zatrzymać?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Pisać do kupującego i powinien zwrócić, najpierw należy się dogadać.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AstraDigital jeśli potwierdziłaś już zwrot, to nie mamy technicznie możliwości cofnięcia, czy anulowania zlecenia. Pozostaje Ci skontaktować się z kupującym, aby zwrócił część otrzymanego zwrotu. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

AstraDigital
#8 Zapaleniec#

A jeśli nie zechce zrobić przelewu?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AstraDigital będziemy mogli wysłać wiadomość w tej sprawie, ale jeśli to nie pomoże, to pozostanie skierować sprawę na drogę sądową. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie i kupujący wykona zwrot. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

AstraDigital
#8 Zapaleniec#

Bardzo proszę o interwencję i pomoc w tej sprawie. Klientka nie odpowiada na wiadomości, nie odbiera telefonów. Sprawa dotyczy zamówienia a6b27270-58a7-11ef-9c5f-dd5f2f624d0d

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AstraDigital policja przywłaszczenie dzielnicowy się przejdzie problem wyjaśni jak nie zauważyła to zrobi zwrot i rozejdzie się po kościach.

oznacz moderatorów

renja13
#9 Pomysłodawca#

@AstraDigital- tak jak wspominał @az1rael - na takie przywłaszczenie jest oczywiście paragraf, także przypomnij o tym kupującemu. I najlepiej poproś Allegro, żeby dodatkowo też mu o tym przypomniało.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AstraDigital napisz mu maila z ostatecznym terminem zwrotu kasy i udaj się na Policję przywłaszczenie jest ścigane z urzędu poza złożeniem zeznań nic więcej nie musisz robić 🙂

Zgodnie z art. 284 § 1 k.k. przywłaszczenie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Za sprzeniewierzenie cudzego mienia grozi natomiast od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. W przypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca może spodziewać się kary grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AstraDigital poprosiłam o kontakt z kupującym w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

A o jaką kwotę chodzi?

oznacz moderatorów

renja13
#9 Pomysłodawca#

Kodeks karny raczej nie precyzuje minimalnej kwoty przywłaszczenia. Na całe szczęście.

oznacz moderatorów