anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwróciłem pieniądze na payu, nie sprzedałem przedmiotu.

Jarek9-8
#7 Wielbiciel#

Witam,

Wystawiłem telefon na innej stronie + na allegro, telefon sprzedał się na tej innej stronie , potem nie zdążyłem ściągnąć go z allegro, ktoś go kupił, dostalem przelew od payu allegro, zrobiłem natychmiastowo odpowiedź ale allegro naliczyło mi procent od sprzedaży ok. 20zł, jak to uregulować z allegro że sprzedaż się nie powiodła, no i czy ta moja odpowiedź(zwrot przelewu) ona dojdzie do Payu a potem oni sobie zwrócą to na konto kupującego?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Jaką odpowiedź zrobiłeś? Zwróciłeś wpłatę?

Po zwrocie kupujący ją otrzyma. Ty wystąp o zwrot prowizji tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat...

oznacz moderatorów

Jarek9-8
#7 Wielbiciel#

A co w przypadku, jeżeli sprzedaż była na allegrolokalnie? Tam nie mam takiej opcji jak złożenie wniosku o zwrot prowizji..

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Jarek9-8 No więc nie zrobiłeś "natychmiastowej odpowiedzi", nie dokonałeś zwrotu wpłaty przez Allegro Finanse. Trzeba było od razu pisać, że chodzi o Lokalnie. Tam nie ma zwrotów prowizji, tam możesz poprosić o zwrot naliczonej opłaty przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie przelewu zwrotnego lub jakiś dowód na rezygnację kupującego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jarek9-8 na lokalnie jest oplata za transakcje - bezzwrotna ( można pisać ale ) wątpię jak z Twojej winy 🙂

no i czy ta moja odpowiedź(zwrot przelewu) ona dojdzie do Payu a potem oni sobie zwrócą to na konto kupującego?

Na lokalnie nie cofniesz wpłaty, a jeśli w banku zrobiłeś zwrot na wypłatę z Payu to pisz do Payu niech szukają kasy bo ona nie trafi do kupującego, jemu musisz zrobić przelew na konto które Ci poda 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Jarek9-8  opłata za obsługę transakcji na Allegro Lokalnie jest bezzwrotna, ponieważ naliczamy ją dopiero po dokonaniu płatności przez Kupującego lub po wypełnieniu przez niego formularza dostawy (w przypadku przesyłki za pobraniem). Na Allegro Lokalnie nie możesz dokonać zwrotu przelewu przez PayU. Aby zwrócić Kupującemu pieniądze, skontaktuj się z nim, wyjaśnij sprawę i poproś o numer konta bankowego, na który będziesz mógł przesłać zwrot.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Jarek9-8
#7 Wielbiciel#

Co jeżeli zrobiłem już zwrot, po prostu odpowiedź przelewu i zwróciłem 409zł?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Jarek9-8 napisz do nas tutaj w załączeniu prześlij proszę potwierdzenie dokonania tego zwrotu.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów