anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrócony towar przez SMART, jak zwrócić pieniądze kupującemu

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

Witajcie.

Pierwszy raz zwracam pieniądze kupującemu, który zwrócił towar przez Smart i szczerze mowiąc w ogole tego procesu nie kumam. Kliknalem w zakladce sprzedazy, ze zwracam kase i teraz cala ta strona jest na "szaro", to znaczy ze nie da sie nic zmienic i mam informacje:

Dostępne środki

Jeśli nie masz wystarczających środków, spróbujemy zlecić zwrot w ciągu najbliższych 24 godzin.

ŚRODKI PRZELEWY24

0,00 zł
 
Środki zostaną pobrane w ciągu 24 godzin
 

Co to jest za konto Przelewy24, mam je zasilić, czy jak? O co tu chodzi, żeby pozniej nie wyszlo, ze zwróciłem dwa razy?

Z gory dzieki

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

@DziubekR1 Nie masz pieniędzy w zakładce Allegro Finanse. Zlecony zwrot wpłaty zostanie automatycznie anulowany po 24 godzinach, jeśli nadal nie będzie tam pieniędzy, a pieniądze mogą się pojawić tylko z wpłat za towar od innych kupujących. Odczekaj 24 godziny i jeśli zwrot nie zostanie zlecony automatycznie, oddaj pieniądze zwykłym przelewem bezpośrednio na konto, które poda Ci kupujący; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/jak-zwrocic-wplate-kupujacemu-xG71...

Przelewy24 to pośrednik w płatnościach, taki jak PayU. Nie masz wpływu, którym kanałem kupujący zapłaci. Jeśli będzie problem ze zwrotem prowizji, złożysz odwołanie i dołączysz potwierdzenie zwrotu wpłaty na konto kupującego.

oznacz moderatorów

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

Ale chodzi o to, ze w Allegro Finanse mam jakies nędzne 2,20zl, a tutaj pokazuje mi 0zl, wiec to jest jakies inne konto. Allegro Finanse moge przeciez doładować kiedy chcę. Nie bylo by problemu, gdyby to szło z konta w Finanse, ale to jest jakies odmienne konto, o ktorym w zyciu nie słyszałem.

 

EDIT:

Prowizje juz mam zwrocona bez problemu, tylko nie chce miec sytuacji, ze zrobie przelew recznie, a tu na drugi dzien nagle mi pokaze -389zl w allegro finanse, bo sciagnie mi to drugi raz przez allegro.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@DziubekR1 2, 20 zł masz na rachunku Allegro - w tej zakładce widać Twoje rozliczenia z nami. Allegro Finanse to zakładka, w której znajdują się środki wpłacone przez kupujących. Nie możesz wpłacić pieniędzy na to saldo.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

Ok, to w takim razie jak anulować zwrot pieniedzy przez allegro? Domyslam sie, że ten system bedzie probowal pobrac kase co 24h, dopoki sie ona nie nazbiera? Nie chce miec sytuacji, ze zwroce teraz przelewem do kupujacego, a za tydzien-dwa jak mi sie uzbiera kasa na Przelewy24, to system allegro nagle pobierze zwrot również tam. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@DziubekR1 Którego zamówienia to dotyczy?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

Zwrot numer 3829fab4-b25d-11eb-9054-a14c69f38ac3

Zamówienie numer (10636859571)

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@DziubekR1 Dziękuję. Dostałam informację, że niestety nie możemy anulować zwrotu wcześniej. Zostanie on anulowany automatrycznie po 24 godzinach od zlecenia - jak napisał @xyz96 - jeśli na saldzie nie będzie wystarczających środków do jego wykonania. 

Najbezpieczniej będzie, jeśli wstrzymasz się do tego czasu ze zwrotem na konto kupującego. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

Ok, dziekuje za informacje.

oznacz moderatorów