anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot środków Kupującemu

fra_design
#8 Zapaleniec#

Witam,

jeśli Kupujący zgłosił reklamację produktu poprzez dyskusję i wysłał w niej oświadczenie o odstąpieniu od umowy czy muszę kierować go dodatkowo do poniżej instrukcji: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/jak-poinformowac-sprzedajacego-o... ?

Czy mogę na podstawie przesłanego oświadczenia zwrócić środki Kupującemu?

Proszę również o informację czy mogę dokonać przelewu z firmowego konta bankowego bezpośrednio na konto Kupującego, czy konieczne jest wykonywanie zwrotu środków poprzez Allegro.

Pozdrawiam,

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pinsplash
#21 Demiurg#

@fra_design Ile czasu minęło od zakupu? Takie oświadczenie też moze być ważne - jakakolwiek forma gdzie deklaruje odstąpienie. Tylko czy to jest odstąpienie czy reklamacja? Bo przy reklamacji jest zupełnie inna procedura. Tak możesz zwrócić bezpośrednio na konto, ale będziesz miał trochę wożenia się z allegro przy zwrocie prowizji.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

fra_design
#8 Zapaleniec#

@pinsplash Klient zamówił towar 14.09, wczoraj złożył reklamację i zażądał zwrotu środków,  bo towar został uszkodzony w transporcie, więc ostatecznie będzie odstąpienie od umowy i zwrot. Sęk w tym, że na Allegro Finanse nie mam obecnie środków i nie wiem, kiedy jakieś środki się tam pojawią. Zależy mi na tym, aby Klient otrzymał środki jak najszybciej. Najlepiej jakby przelew został zlecony w dniu dzisiejszym.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To była reklamacja, czy odstąpienie od umowy bez podania przyczyny? Jeśli reklamacja z powodu wad lub niezgodności z opisem, możesz towar wymienić, naprawić lub oddać kupującemu wszystkie koszty po jego odesłaniu. Jeśli był to zwrot konsumencki, bez podania przyczyny, kupujący odsyła rzecz na swój koszt, a Ty oddajesz pieniądze za towar i wysyłkę do niego. Wtedy nie możesz już przedmiotu naprawiać lub wymieniać. Kupujący nie ma obowiązku odstępować od umowy przez formularz zwrotu, może to zrobić w inny sposób. Możesz oddać pieniądze bezpośrednio na konto kupującego, nie ma obowiązku zwracania wpłat za pośrednictwem Allegro.

oznacz moderatorów

fra_design
#8 Zapaleniec#

@xyz96 jeśli zatem zwrot wpłaty byłby wykonywany bezpośrednio z rachunku bankowego konta firmowego na konto Klienta, to w jakim miejscu poinformować Allegro o wykonaniu tego przelewu oraz ewentualnego zwrotu środków za prowizję?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Po wysłaniu wniosku o zwrot prowizji otrzymasz w takim przypadku automatyczną odmowę. Złożysz wtedy odwołanie; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym , do którego dodasz potwierdzenie zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów