anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kasy kupującemu

Client:54407978
#7 Wielbiciel#

Kupujący kupił u mnie konto do gry które było zgodne z opisem po wycenie.Dostal wszystkie dane prywatne do konta po czym powiedział że mu nie pasuje i chcę zwrotu,kiedy już dowiedziała się i o hasle i o wszystkich danych o koncie by móc go przewrócić w każdej chwili.Czy jako osoba prywatna jestem zobowiązany mu zwrócić pieniądze ?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:54407978 nie musisz przyjmować zwrotów jak sprzedałeś prywatnie chyba że to reklamacja ? to musisz rozpatrzyć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:54407978
#7 Wielbiciel#

nie wydał reklamacji tylko żądano ode mnie zwrotu na mailu

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie musisz przyjmować zwrotów jako sprzedający prywatny na allegro lokalnie 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

co to nowe cwaniactwo kupujących ?

oznacz moderatorów

Client:54407978
#7 Wielbiciel#

to są typki ze strony sprzedajkonto.pl miałem martwego fb na koncie genshina, w formularzu nie było o tym mówy że trzeba zamaczać co kolwiek i w regulaminie wszystko okej, wystawiłem na allegro i chłopy za to żądają zwrotu teraz bo poinformowali o tym że nie może być nic podłączone po opłacie towaru i grożą mi sądem za to że niby nie chcę zwracać kiedy wydałem wszystkie dane a reklamacja na alegro nie była złożona 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

tak coś w rodzaju kupił wyczyścił / wyprzedał z itemków (nota bene nie rozumiem jak można piksele w rodzaju skórki na kałacha do csa wyceniać za grubą kasę itp) i teraz woła kasę chcę nie fajne to konto. Swoją drogą allegro zabrania handlu kontami a tsue i ue wypowiedziało się już w sprawie przeniesienia własności treści cyfrowych w rodzaju dożywotnej licencji na oprogramowanie uznając, że jeśli doszło do przekazania loginu i hasła i te kupujący zmienił na tylko sobie znane to umowa sprzedaży została zawarta. 

oznacz moderatorów

Client:54407978
#7 Wielbiciel#

no ja właśnie nie wiem czy mam obowiązek zwrotu bez złożonej reklamacji na allegro i w ogóle sprzedaje nie jako firma a jako osoba prywatna i fizyczna czyli wedlug regulaminu Allegro mogę odmówić,zwlaszcza jak konto zostało przekazane tylko ci nie chcą go brac i żądają kasy z powrotem 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

a masz dane do tego fb? jak tak to wez usun to konto albo zmien dane na xxx yyy kowalki jan i im wyslij
reklamacje odrzuc 

oznacz moderatorów

Client:54407978
#7 Wielbiciel#

nie mam dostępu jest martwe było zakładane dawno dawno temu. I nie dali reklamacji tylko w rozmowie na mailu żądają zwrotu nie przez allegro

oznacz moderatorów

Client:54407978
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20221221-150248.png

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:54407978 po 1 jeśli moderacja nie zatwierdzi to nikt nie zobaczy zdjęcia / screena etc
po 2 ciekawe co allegro by im zrobiło z kontem za próbę wyciągnięcia zwrotu kasy poza allegro
po 3 w życiu bym nie oddawał poza allegro bo potem założyliby dyskusję o kolejny zwrot kasy już przez allegro i zadek zmasakrowany

oznacz moderatorów

Client:54407978
#7 Wielbiciel#

Napisali ze mam zwrócić kase albo idą do prokuratury jako strona poszkodowana xd

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

w rozmowie na mailu mogą se nagwizdać
jeśli wpadnie oficjalne zgłoszenie na allegro to masz się odnieść
jeśli będą chcieli zwrot przez allegro to odrzucasz bo nie musisz zwrotów przyjmować jako prywatny sprzedający
jeśli złożą przez allegro reklamację to masz 14 dni na rozpatrzenie
wszystko poleci przez dyskusję przez allegro
mogą ci wysłać wezwanie przedsądowe ale to raczej straszenie
jak coś przyjdzie z sądu to trzeba będzie się odnieść

oznacz moderatorów

Client:54407978
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20221221-150248.png

oznacz moderatorów

Client:54407978
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ powiedział że pójdą do prokuratury ponieważ ich oszukano,kiedy konto dostali tylko im się nie podoba itp

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak jesteś sprzedającym prywatnym ni nie wg Allegro ale wg prawa nie musisz przyjmować zwrotu towaru, kupujący jak jest niezgodność to musi  złożyć reklamację, wówczas musisz ja rozpatrzyć. Jak masz za dużo kasy to zwróć, odpisz mu że nie przymujesz zwrotu i tyle.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:54407978 jako prywatny sprzedający nie masz obowiązku przyjmować zwrotu, z tego co piszesz nie jest to też reklamacja, więc nie masz czym się martwić.
Napisz im, że nie zgadzasz się na odstąpienie. Co więcej, jeżeli chodzi o treści cyfrowe niezapisane na trwałym nośniku to nawet sprzedający przedsiębiorca nie ma obowiązku przyjmowania odstąpienia, jeżeli świadczenie rozpoczęło się za wyraźną zgodą przed upływem terminu na odstąpienie od umowy i po tym, jak przedsiębiorca poinformował kupującego o utracie prawa odstąpienia od umowy – na przykład, gdy kupujący  pobierze ebooka lub kod do gry. 
Rozumiem też, że nie posiadasz towaru, o którym piszą i wciąż mają dane do konta, które kupili. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:54407978
#7 Wielbiciel#

posiadam dostęp,nic nie zmienili powiedzieliśmy że zwrócili towar,ale nie można zwrócić coś co był podane wiadomością e mail czyli,dane do logowania,aekretne pytania itp maja pełne dane do konta i nie mogą tego zwrócić,po prostu nie zmieniają danych na swoje ale mogą 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Tresci cyfrowe nie podlegaja zwrotom. 

Prywatna sprzedaz nie ppdlega zwrotom o ile kupujacy mial dostep do takiej informacji zawartej w ofercie

Jesli podlaczenie tam konta do fb nijak nie umozliwia normalnego korzystania z konta i nie wplywa na normalne zarzad nad rzecza nie ma podstaw do reklamacji 

Jesli opis aukcji jest zgodny ze stanem faktycznym sprzedanego towaru a nie bylo tam informacji o koncie na fb a kupujacy mogl dopyyac cyt czy konto jest polaczone z innymi kontami na profilach spolecznosciowych nie ma podstaw do reklamacji z tytulu niezgodnosci z opisem 

oznacz moderatorów