anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kosztów przesyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
100moto
#7 Wielbiciel#

Witam

sprzedałem towar na Allegro w którym przesyłka była gratis ( nie jestem jeszcze objęty programem smart)

kupujący zwrócił towar bez podania przyczyny przed upływem 14 dni. Powinienem zwrócić mu całą kwotę czy mogę pomniejszyć ją o koszty transportu i pakowania tj.20 zł? 

Do transakcji nie doszło więc czemu mam pokrywać koszty wysyłki.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

@100moto Jeżeli kupujący nie miał Smarta to odsyła na własny koszt. Czyli jemu nie możesz nic potrącić.

oznacz moderatorów
100moto
#7 Wielbiciel#

ale chodzi mi czy ja mam mu zwrócić kwotę z kosztami czy bez?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@100moto musisz oddać co wpłacił towar + wysyłka do kupującego ( u Ciebie 0 zł ) więc oddajesz za towar 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

100moto sprzedajesz jako firma więc obowiązuje Cię Zwrot wszystkich środków jakie otrzymałeś od klienta . Koszt towaru + najniższy koszt dostawy jaki masz w ofercie czyli w tym przypadku 0zł

oznacz moderatorów
100moto
#7 Wielbiciel#

dzięki za odpowiedź zastanawia mnie tylko dlaczego? Wysyłka gratis jest jeśli kupujący towaru nie zwróci wtedy koszt wysyłki mogę sobię odjąć od marży. Kupujący towar oddał więc dlaczego mam mu podarować 20 zł?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@100moto takie prawo i przepisy, oddajesz co wpłacił a koszt odesłania jest na jego głowie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@100moto Takie prawo, czytać.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@100moto zajrzyj do swojej zakładki „zwroty”, tam wszystko sam opisałeś. 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@100moto zwracasz to co wpłacił za towar, a koszt odesłania on pokrywa 🙂 jak wysyłka była gratis Twoja strata nie możesz tego potracić przy zwrocie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów