anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot kosztów wysyłki jeżeli anulowałem zakup

Dario2o
#7 Wielbiciel#

Witam,

Proszę o informację jak odebrać koszt wysyłki 8,99zł (będąc kupującym) jeżeli anulowanie zakupu nastąpiło na prośbę sprzedającego. Jestem właśnie w trakcie odstąpienia od umowy kupna nie z mojej winy. Sprzedający twierdzi, że wystawił produkt, którego obecnie nie ma nastanie i prosi o moje anulowanie zakupu. Oczywiście bez problemu zwraca kwotę za produkt ale kosztu przesyłki już nie. Dlatego zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi - do kogo skierować się po zwrot kosztu przesyłki. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam Darek 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Sprzedawca musi Ci zrcić wszystko co zapłaciłeś , jeśli ma on inne zdanie otwórz dyskusję lub zaczekaj na moderatorów .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Co za cymbał z tego sprzedającego  🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Dario2o zgłoś problem z transakcja.

https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

a czemu nie chce oddać za transport. Pytałeś się sprzedawcy?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Dario2o Cześć Darek. 🙂 Sprzedający powinien zwrócić Ci wszystkie koszty, które poniosłeś (koszt produktu + koszt wysyłki). Możesz rozpocząć Dyskusję i opisać tę sytuację, pomożemy Ci: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@Dario2o - czy faktycznie sprzedawca tak napisał? - anuluj zakup przez anulowanie zamówienia. Jak nie masz takiej możliwości - to poprzez bezpłatny zwrot z tytułu odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. To po prostu minimalizuje wszelkie niepotrzebne koszty transakcji.

Jednak sprzedający ma Ci zwrócić pełną wpłaconą kwotę - po prostu nie ma innej możliwości i nie ma do tego żadnych podstaw prawnych.

Jeśli nie zwróci całej kwoty - to masz info od moderatora - otwórz dyskusję, opisz problem, a sprzedawca zwróci koszty przesyłki.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów