anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kosztow wysyłki a smart

defender118
#7 Wielbiciel#

Witam

mam pytanie. Klient zgłosił zwrot towaru ktory był wysłany przed dpd za 12,99( bez smart)

zgodnie z prawem mam mu zwrocic srodki za przedmiot oraz najtańszy dostepny na aukcji koszt wysyłki w jego stronę.

najtanszym dostepnym kosztem wysylki byl allegro dpd smart za 0 zl. Zgodnie z tym nie zwracam mu wcale za wysylke.

jesli sie myle prosze o podstawe lrawna lub staniwisko uokik

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

LEW433
#21 Demiurg#

Zwracasz mu najtańszy dostępny koszt dostawy  z tej oferty.

oznacz moderatorów

defender118
#7 Wielbiciel#

Czyli 0zl

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@defender118 mylisz się, dostawa za 0 zł w to się nie wlicza 😞 Czyli oddajesz za towar + 12,99 zł chyba że było to pobranie to wtedy możesz pomniejszyć do ceny wysyłki zwykłego kuriera 🙂

Art. 33.

Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

Smart nie jest zwykłym to usługa dodatkowa dla wybranych którzy wykupią abonament 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

defender118
#7 Wielbiciel#

Prosze o punkt regulaminu, podstawe prawna lub staniwsiko uokik.

 

 

kazdy ma swojanwykladnie prawa jaka mu pasuje

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@defender118 był już ten temat poruszany, poszukaj w Googlu 😄  Skoro masz swoją interpretację to zwracaj bez kosztów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

defender118
#7 Wielbiciel#

Dodam tylko ze to samo pytanie zadalem allegro i nie odpowiedzieli na pytanie. Stwierdzili ze temat wymaga dodatkowych konsultacji co utwierdzilo mnie w przekonaniu ze mam racje.

dziekuje

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@defender118 nie masz racji bo nie każdy ma smarta, jest to usługa dodatkowa dla wybranych 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

defender118
#7 Wielbiciel#

Nie kazdy ma smarta, ale jest to opcja dostepna dla wszystkich. 

 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@defender118 

Wg mnie, w sądzie byś to przegrał z kretesem. Klient nie ma obowiązku posiadać wykupionej usługi SMART. W związku z tym podczas wyboru metody transportu nie mógł wybrać wysyłki za zero. Ale oczywiście, rób jak uważasz 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@defender118 Smart za zero zł nie jest najtańszym, ZWYKŁYM sposobem dostarczenia rzeczy. Oddaj najtańszy poza Smart. Był tu już jeden taki sprzedawca, który się o to awanturował i Allegro go zgasiło. Jemu się wydawało, że jak ma Smart, nie oddaje kosztów wysyłki tym, którzy kupują poza Smart. Kupujący nie musi nic kupować (Smart), aby mieć najtańszy, zwykły sposób dostarczenia. Poszukaj na tym forum lub pytaj Allegro przez formularz, albo UOKiK. 

Że też aż tak walczysz o te 12 zł 🙂 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 A jak mam w aukcji bez smarta ustawioną dla wybranego dostawcy wysyłkę za 0 zł i taką formę klient wybiera to mi powinien odesłać na swój koszt w razie jakby chciał zrezygnować?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kolekcjoner608 
Kupujący realizując obowiązek zwrotu rzeczy (zgodnie z Art. 34 UoPK) odsyła go (zwraca) na własny koszt (chyba, że Sprzedawca zgodził się go ponieść lub uchybił obowiązkowi informacyjnemu).
Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy, chyba że przedsiębiorca zgodził się je ponieść lub nie poinformował konsumenta o konieczności poniesienia tych kosztów.

Oczywiście kupujący może (ale nie musi) skorzystać z pomocy "sponsora" (rodzica, sąsiada, Allegro - tylko dla zakupów w ramach SMART!, etc.), który opłaci za niego przesyłkę zwrotną.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@defender118 Ten koszt 0 zł był ze Smart? To nie był najtańszy, zwykły sposób dostarczenia rzeczy. Kupujący nie musi kupować Smart. 

oznacz moderatorów

defender118
#7 Wielbiciel#

Nie musi ale moze. Czyli smart za 0 zl jest dla niego dostepny

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@defender118 jak byś dał dwóch kurierów jednego za 0 zł bez smarta a drugiego za 12,99 zł to byś miał rację ale tu nie masz opcję dodatkową jak wchodzę do Ciebie na aukcje nie widzę opcji dostawy za 0 zł tylko cenę dostawy a na dole przekreślone na 0 zł ze smartem a to się nie liczy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

defender118
#7 Wielbiciel#

To jest twoja interpretacja. Niech allegro zrobi dodatkowy wpis w regulaminie i po klopocie. Narazie kazdy interpretuje pod siebie.

oznacz moderatorów

defender118
#7 Wielbiciel#

Wiem ze to tylko 12 zl ale denerwuje 

mnie jak ktos przez 28 dni przetrzymuje (i uzywa przedmiot) po czym go ladnie wyczysci i  odesle a ja mam mu za wysylke oddac jeszcze.

ciekawy jestem tylko jak allegro zgasilo tamtego sprzedawce

oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

Masz obowiązek zwrócić najniższy koszt dostawy nie licząc w to dostaw "smart". Klient nie ma obowiązku posiadać "smarta" który poza tym jest płatny. Jeżeli dostawa DPD za 12,99 zł była najtańsza (nie licząc przesyłek pakietu smarta to tyle oddajesz). Jeżeli np. była dostawa 8,99 zł paczkomatami to oddajesz 8,99 zł itd.

oznacz moderatorów

defender118
#7 Wielbiciel#

Dzis mam wene na odpisywanie to odpisze. Prosze podac punkt regulaminu ktory wskazuje ze smart jest “nienormalna wysylka” 

oznacz moderatorów