anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kupującego przez paczkomaty - proste pytanie o koszty

MAMY ROZWIĄZANIE!
darek_2055
#11 Animator#

WItam, sprzedałem jeden towar , który jest odpowiedni ale wyglądał inaczej niż na zdjęciu (podobnie, ale kupującemu to nie odpowiada). Po prostu dołączyłem nie to zdjęcie. Kupujący wybrał przesyłkę allegro paczkomaty inpost tą za 8,99. Paczkę nadawałem z menagera paczek. Czy jak kupujący zrobi zwrot przez allegro to kto poniesie koszt zwrotu (na razie nie mam ofert typu smart) ale jak wejdę na swoje aukcje to zwroty są jako darmowe dla kupującego. Pytanie czy za zwrot ja jako sprzedający zapłacę czy nie? (jest darmowy?>)

 

Bo to, że muszę oddać za wysyłkę 8,99 kupującemu to jasne. Mój błąd. Ale co ze zwrotem? Towar jest wartości około 7-12 zł i jeśli muszę płacić ponownie 9 zł to może mi się nie opłaca i niech kupujący nie robi zwrotu a zostawi sobie towar a ja mu tylko oddam kasę i za pierwszą przesyłkę.

 

Będę wdzięczny za odpowiedź

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zwrot w In post jest darmowy ,oddajesz kupującemu koszty jakie on poniósł.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@darek_2055, tak, jak mówi @kolekcjoner608, kupujący może skorzystać z darmowego zwrotu Allegro InPost. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
darek_2055
#11 Animator#

nie jest to jasno opisane dla sprzedającego.

ps. że jest darmowy dla jednej strony - kupującego to wiem. Ale jak druga strona - sprzedający będzie rozliczony. W każdym bądź razie ktoś koszt zwrotu musi ponieść.

Pytam bo kiedyś musiałem za zwrot zapłacić ale to chyba nie było z allegro a po prostu sprzedający nie odebrał przesyłki. Dlatego chciałem się tutaj upewnić.

 

Czyli ja jako sprzedający nie będę obciążony kosztem zwrotu?

zwracam koszt kupującemu - to jasne

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@darek_2055, wszystkie najważniejsze informacje o zwrotach i reklamacjach znajdziesz tutaj. 🙂 W przypadku odstąpienia koszt odesłania przedmiotu spoczywa na kupującym. Oznacza to, że jeśli kupujący odstąpił od umowy, powinieneś zwrócić mu koszt towaru wraz z najniższym kosztem przesyłki, jaki był dostępny w ofercie. Nie nakładamy dodatkowych opłat na sprzedających.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
darek_2055
#11 Animator#

do usunięcia.

przyjmijmy, że w artykule jest wszystko opisane. Chciałem dopytać bo to, że coś nie jest napisane to nie oznacza, że nie ma kruczków innych. O kupującym napisane, ale o sprzedawcy po co...

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@darek_2055, tak, jak pisałam powyżej: Nie nakładamy dodatkowych opłat na sprzedających.

W przypadku odstąpienia od umowy na Allegro (gdy był to zakup konsumencki), koszt odesłania zamówienia spoczywa na kupującym, a więc nie zostaniesz dodatkowo obciążony - również jeśli kupujący skorzysta z darmowego zwrotu Allegro InPost.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów