anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kupującemu a brak środków PayU

SzymekIT
#7 Wielbiciel#

Cześć,

chcę zwrócić pieniądze kupującemu, podążyłem za formularzem i jestem na etapie "brak środków na koncie payU". Czy mogę jakoś to konto doładować? Czy teraz mam odkręcać tamto, i wykonać zwrot ręcznie?

Swoją drogą wpłaciłem pieniądze na "saldo allegro" tam gdzie się rozlicza, ale widzę, że z tego nie może pobrać środków, a wypłacić to jest trudniej niż wpłacić -.-

 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Karolarh1998
#8 Zapaleniec#

Witam 

chcę zwrócić pieniądze kupującemu, zrobiłem cały formularz i jestem na etapie "brak środków na koncie payU". Czy mogę jakoś to konto doładować? Czy teraz mam odkręcać tamto, i wykonać zwrot ręcznie?

Bo sprawa wyglądała tak miałem telefon na sprzedaż który wystawiłem na allegro i też na **piiip** i przyjechał klient i kupił go spoza allegro więc usunełem licytacje i gdy chciałem odwołać oferty pisało mi że to nie możliwe to pomyślałem że zostawie to w spokoju i okazało się że na moje konto bankowe przyszyły piniądze a ja muszę zwrócić kupującemy je oraz muszę opłacić dużą prowizje ale allegro nie chce mi uznać odwołania o prowizje proszę o pilną pomoć 

 

 

oznacz moderatorów

Karolarh1998
#8 Zapaleniec#

Co mam najpierw w takiej sytuacji zrobić

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie doładujesz konta PayU. Zwróć zwykłym przelewem bezpośrednio na konto bankowe kupującego. To nie jest zabronione. Jeżeli Allegro nie przyzna Ci zwrotu prowizji, złożysz odwołanie i załączysz potwierdzenie zwrotu wpłaty. https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

 

oznacz moderatorów

Karolarh1998
#8 Zapaleniec#

Tylko podałeś mi link i mogę wybrać oferte i nie moge nic dołaczyć do tego czy mam wysłać zgłoszenie i poźniej gdzieś mam wysłać potwierdzenie zwrotu piniędzy 

oznacz moderatorów

Karolarh1998
#8 Zapaleniec#

A wysłałem i odrazu przyznali mi zwrot prowizji bez podania nawet dowodu że wysłałem piniądze

oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#

Po przyznaniu rabatu w następstwie odwołania przysłali mi takie pisemko:
"Przyznaliśmy Ci rabat transakcyjny, mimo że Twój wniosek nie spełnia wszystkich warunków jego otrzymania. Rozumiemy, że dostosowanie się do zasad rabatu transakcyjnego wymaga czasu. Dlatego wnioski, które nie spełniają warunków jego otrzymania będziemy akceptować do końca 2021 roku."
Z maila wynika, że na razie zrobili to w drodze łaski, więc jeśli następnym razem (w 2022 roku) powtórzy się sytuacja z pustym kontem PayU, to mimo zwrotu przelewem bankowym, zostanę ograbiony z prowizji, której zwrot mi się należy.

oznacz moderatorów