anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot Mp3 z słuchawkami

SklepAnMa2020
#8 Zapaleniec#

Witam mam pytanie. Sprzedałem 10 dni temu mp3 wczoraj kupujący zgłosił zwrot towaru nie podając przyczyny .

Zapytałem się go jaki był powód zwrotu odpisał mi ze znalazł swoje stare mp3 i te mu nie jest już potrzebne.

Moje pytanie brzmi co mam teraz zrobić sprzedałem nowe mp3 zapakowane nie używane przypuszczam ze kupujący je używał wiec już nie będzie w oryginalnych filiach słuchawki będą używane i sprzęt  już nie będzie nowy. 

czy przysługuje mu się w ogóle zwrot gotówki czy jakaś cześć ? jak to mam rozwiązać bo z punktu widzenia ja teraz będę stratny bo oddam mu np. pieniądze i nie sprzedam ich już jako nowe nie używane czyli traci sprzęt na wartości .

proszę o odp i rade dziękuje 🙂 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@SklepAnMa2020 zwrot musisz przyjąć, uruchomienie i sprawdzenie nie obniża wartości towaru, może sprawdzić tak jak w sklepie stacjonarnym 🙂

Chyba że używał i nosi ślady to możesz obniżyć kwotę zwrotu 

Art. 34. 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące
wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia
charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował
konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt
9.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Dodaj ograniczenie zwrotu, ze względów higienicznych (słuchawki douszne). Ten zwrot przyjmij, ale zabezpiecz się na następne. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@SklepAnMa2020 Zwrot przyjmujesz ale możesz pomniejszyć wartość zwrotu środków o ile się zmniejszyła wartość towaru, realnie.

oznacz moderatorów