anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot od kupującego

Client:96563169
#7 Wielbiciel#

Mam problem 

kupujący wykonał zwrot produktu 

Lecz ja tego zwrotu nie chce przyjmować ponieważ jest w ogłoszeniu poinformowany że dla tego produktu nie ma zwrotu bo cena może w każdej chwili ulec zmianie oraz jestem osobą prywatną więc nie muszę przyjmować zwrotu 

nie mam przy zamówieniu żadnych opcji np. Odmówienia zwrotu i nie wiem gdzie tych opcji szukać 

jeśli ktoś by pomógł był bym bardzo wdzięczny 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

komis-bell
#21 Demiurg#

Odwrotnie 🙂  Wystawiając taką ofertę wyrażasz zgodę na przyjęcie zwrotu czyli zrzekasz się prawa do odmowy przyjęcia zwrotu.

oznacz moderatorów

MKriger
#7 Wielbiciel#

To teraz wyobraź sobie jedno. Sprzedający, nawet prywatny, nie ma możliwości wyłączenia tej usługi dla konkretnej oferty. Aktywuje się ona po zaznaczeniu czegokolwiek w zakładce zwrotów. Regulamin serwisu nie może być sprzeczny ani wymuszać praktyk niezgodnych z ustawą nadrzędną, a ta, dla sprzedaży o charakterze prywatnym mówi iż to prywatny sprzedawca określa zgodę i warunki zwrotów. Nie Allegro. I platforma nie może tego na nim wymusić, choćby nie wiadomo jaki fikołek zrobiła, bo nie ma to mocy prawnej nad prywatnym sprzedawcą. Tym bardziej, że sama jak na wstępie napisałem, wymusza usługę smart jeśli cokolwiek w zwrotach zaznaczysz i spełniasz warunki kwalifikacji do programu. Były już o tym wątki na tym forum.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MKriger Oczywiście, że ma możliwość - sprzedawanie ze SMARTem jest całkowicie opcjonalne i dobrowolne - nikt nikogo do tego zmusza - ale jeśli ktoś decyduje się na sprzedaż ze SMART to musi zgodzić się na zwrot.

Można sprzedawać ze SMART na lokalnie - tam nie ma obowiązku wyrażania zgody na zwrot.
Można też sprzedawać na głównym Allegro bez SMART - tu też nie ma obowiązku wyrażania zgody na zwrot.

oznacz moderatorów

MKriger
#7 Wielbiciel#

Odpowiedzialność za taką odmowę sprzedawca może ponieść, ale tylko w ramach platformy. Na przykład poprzez ograniczenie, zawieszenie czy blokadę konta. Ale nie powoduje że prywatny sprzedawca musi przyjąć zwrot.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@MKriger tak , masz rację w ramach platformy , klient otrzyma rekompensatę z Protect , a Tobie doliczą do rachunku , niby na jedno wychodzi , ALE ! jest wysokie prawdopodobieństwo ,że otrzymasz od kupującego ocenę adekwatną do Twojego zaangażowania co wpłynie na jakość i dalej idąc sprzedaż ,..... decyzja oczywiście należy do Ciebie .

oznacz moderatorów

MKriger
#7 Wielbiciel#

a prywatny sprzedawca wystosuje pozew przeciwko Allegro za niekorzystne rozporządzenie jego pieniędzmi i Allegro mu ładnie zwróci cały hajs doliczony do rachunku z protecta, bo nie obowiązuje go ustawa konsumencka i nikt go nie może zmusić do przyjmowania czy wmówić, że zgodził się na przyjmowanie zwrotów w momencie automatycznego opublikowania oferty ze smartem, tylko tak jak @az1rael napisał, prywatnego handlarza obowiązuje jedynie prawo cywilne 🙂

A myślę, że prywatnego zbytnio oceny nie obchodzą, bo jeśli będzie sprzedawał dużo, to skarbówka się nim zainteresuje 👀

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MKriger Przepisy mówią, że osoba prywatna nie ma obowiązku przyjmowania odstąpienia od umowy ale to nie jest tak, że zabraniają przyjęcia tego odstąpienia.

Udostępniając SMART akceptuje się regulamin który mówi, że musisz udostępnić warunki zwrotu a te warunki muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa - warunki zwrotu które zostały tu ustalone nie są zgodne z przepisami.

Allegro Cię do niczego nie zmusza - wystawiając ofertę ze SMART wyraża się zgodę na przyjęcie zwrotu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@komis-bell ależ warunki zwrotu ustawione przez autora watku są zgodne z prawem tylko ich treść , a w tym ograniczenie nie dotyczy  zwracanego przez nabywcę produktu .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria Tak, może  wyraziłem się nieprecyzyjnie ale chodziło mi dokładnie o to - warunki zwrotu nie mają zastosowania przy tym towarze więc w tym sensie nie są zgodne z przepisami.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:96563169 Zaakceptować warunki Smarta, zaakceptowałeś regulamin Allegro więc wiedziałeś że taki zwrot należy przyjąć, więc przyjmij i zwróć śrdoki, natomiast jeżeli wartość towaru na skutek działania kupującego się zmniejszyła, masz prawo zwrócić mniej.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:96563169 z tego co tu czytam klamka motocyklowa nie ma ograniczeń zwrotowych w ramach ustawy monsimenckiej to raz dwa to sprzedając jako osoba prywatna nie podlegasz z kupującym pod ustawę konsumencką tylko pod kpc. Trzy ustawiajac smarta zezwalasz na darmowy zwrot smartem w domyśle jak nie ustawisz warunków zwrotu godzisz się na odstąpienie od umowy gdy kupujący dokona zwrotu chyba że wypełnisz warunek zwrotu w ofercie. Cztery warunki zwrotu jako osoba prywatna możesz ustawić dowolne zgodne z prawem czyli dla ciebie nie mogą pochodzić z, i powoływać się na ustawe konsumencką bo wasza transakcja nie może być regulowana przepisami ustawy konsumenckiej. Mogą mieć dowolną treść zgodną z prawem w rozumieniu kpc np wystarczylo wpisać sprzedając jako osoba prywatna niewyrażam zgody na odstąpienie od umowy mimo udostępnienia darmowego zwrotu smartem lub kuriozalnie zwrot przyjmuje tylko w opakowaniach ekologicznych z recyklingu zapakowanych w papier koloru różowego w gwiazdki wtedy te warunki przyjęcia odstąpienia są zgodne z kpc i pozwalają zgodnie z kpc odrzucić odsąpienie od umowy mimo zwrotu w normalnej paczce

oznacz moderatorów