anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot od kupującego

Client:96563169
#7 Wielbiciel#

Mam problem 

kupujący wykonał zwrot produktu 

Lecz ja tego zwrotu nie chce przyjmować ponieważ jest w ogłoszeniu poinformowany że dla tego produktu nie ma zwrotu bo cena może w każdej chwili ulec zmianie oraz jestem osobą prywatną więc nie muszę przyjmować zwrotu 

nie mam przy zamówieniu żadnych opcji np. Odmówienia zwrotu i nie wiem gdzie tych opcji szukać 

jeśli ktoś by pomógł był bym bardzo wdzięczny 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:96563169 masz na myśli ten zapis ? ,,Nie możesz odstąpić od umowy, jeśli kupujesz produkt, który podlega wahaniom na rynku finansowym, które mogą wystąpić przed upływem terminu odstąpienia od umowy, a sprzedający nie mają na to wpływu. Do tych produktów zaliczamy m.in. sztabki złota, srebro i platynę.,,

 

oznacz moderatorów

Client:96563169
#7 Wielbiciel#

Tak 

po prostu chodzi mi o to gdzie mogę znaleźć opcje do zwrotu bo nie mam ich nigdzie ( jeszcze nie odebrałem paczki bo nwm czy narazie odbierać )

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:96563169 nie ma takiej opcji , a możesz wskazać numer oferty , z której dokonano tego zakupu ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale jak sprzedajesz jako prywatny sprzedający to i tak nie musisz przyjmować zwrotu. Nie odbierasz jak to zwrot i tyle.

oznacz moderatorów

Client:96563169
#7 Wielbiciel#

Paczkę już odebrałem 

oznacz moderatorów

Client:96563169
#7 Wielbiciel#

I nie wiem co teraz zrobić 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Odebrałeś czyli zgodziłeś się na zwrot. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:96563169 nie odniosłeś się do mojego pytania więc teraz napiszę tak , jeśli zwrotem jest produkt inwestycyjny to zgodnie z tym co masz zapisane w zakładce ,,zwroty ,, wzywasz klienta do odbioru rzeczy i zapominasz o sprawie natomiast jeśli nim nie jest masz obowiązek ten zwrot przyjąć BO !  jako ,, laureat ,,znaczka  smart w ofertach nawet jako prywatny sprzedawca zgodziłeś się na przyjmowanie zwrotów .... tu mowa o allegro głównym , nie Lokalnie i prawdopodobnie tej ofercie -15761065196 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:96563169 Teraz to zwróć środki i zapomnij, teraz ja zaczniesz drążyć to powstaną tylko problemy!

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @Client:96563169. Nie masz obowiązku przyjmować zwrotu jako osoba prywatna, dlatego możesz wezwać kupującego do odbioru odesłanego towaru. Samo odebranie paczki absolutnie nie oznacza zgody na przyjęcie zwrotu - możesz odmówić kupującemu odstąpienia od umowy.  

   Marysia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@MiMary Fajna jesteś , ale nie masz racji . Kupująca dokonała zakupy w tej 15761065196  ofercie bo to jedyna wystawiona na allegro , pozostałe oferty są na Lokalnie , zacytuję warunki jakie musi spełnić prywatny sprzedawca , aby jego oferta miała oznaczenie smart , Sprzedawca ustawił warunki zwrotu nijak mające sie do oferowanego przedmiotu  ,a klientka prawidłowo wykonała zwrot przez system bo nie zakupiła przedmiotu inwestycyjnego  ,a na te tylko sprzedawca nakłada ograniczenie zwrotu 

,,

Warunki dotyczące ofert (konta zwykłe)

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @mdrogeria. Autor wpisu nie wskazał której dokładnie oferty dotyczy sprawa. Jeśli jednak chodzi o 15761065196, to w jej treści, w zakładce ''zwroty'' znajdziesz informację o braku możliwości odstąpienia od umowy, ze względu na wahania na rynku finansowym. 
Tak, aby oferta była Smart!, to trzeba utworzyć warunki zwrotu i dodać je w ofertach, jednak w formularzu można wybrać opcję ''zwrot wyłączony'', co również wchodzi w skład warunków zwrotu. 

   Marysia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MiMary Klamka motocyklowa nie podlega wahaniom na rynku finansowym.
Jest to próba ograniczenia możliwości zwrotu naruszająca regulamin a konkretnie punkt III.3.h (Allegro.pl)

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@MiMary Marysiu 🌼 na pewno to ta oferta bo klientka skorzystała z formularza zwrotu , a ten nie jest dostępny na Lokalnie , wszystkie oferty jest ich aktualnie chyba 5 wystawione na allegro dotyczą części motocyklowych . Tak Masz rację prywatny sprzedawca może wyłączyć zwroty  ,ale zgodnie z regulaminem utraci oznaczenie smart natomiast ograniczając zwrot co dotyczy sprzedawców prywatnychy jak i przedsiebiorców ma obowiązek o tym klienta poinformować . Sprzedawca ograniczył zwrot , ALE !!! tylko na produkty inwestyczyjne , a zakup dotyczy KLAMKI MOTOCYKLOWEJ  więc ograniczenie zwrotu ma się nijak do przedmiotu transakcji .

oznacz moderatorów

MKriger
#7 Wielbiciel#

@mdrogeria Ty też jesteś fajna/y, ale również nie masz racji. Allegro nie stoi ponad prawem, prywatny sprzedawca nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu a Allegro nie może go do tego zmusić.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@MKriger warunkiem uzyskania oznaczenia smart w ofertach jest udostępnienie zwrotów czy jak pisze @MiMary ,, utworzenie warunków zwrotu ,, , smart nie jest obowiązkowy co za tym idzie dla prywatnego sprzedawcy nie ma obowiązku ani przyjmowania zwrotów , ani tworzenia warunków zwrotu  ,ale zrobił to dobrowolnie w celu uzyskania oznaczenia , autor wątku utworzył warunki zwrotu  ,ale jak pisałem mają się one nijak do przedmiotu transakcji dlatego powinien ten zwrot przyjąć bez zbędnego gadania .

oznacz moderatorów

MKriger
#7 Wielbiciel#

Allegro i ich regulamin nie stanowi prawa. Prywatna osoba sprzedająca ten produkt nie musi przyjmować zwrotu i tyle, bo regulamin Allegro nie stoi ponad prawem. W sądzie Allegro oraz kupujący są na przegranej pozycji, a jedyne co może Allegro zrobić wobec naruszenia tego regulaminu przez sprzedającego, to zawiesić jego konto czy co tam sobie wymyślili.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MKriger Prawo nie zabrania przyjmowania zwrotu przez osoby prywatne a jedynie nie nakłada takiego obowiązku.

Wystawiając ofertę ze SMART wyraża się zgodę na przyjęcie ewentualnego zwrotu - nie ma tu nic niezgodnego z prawem.

Można wystawić ofertę na lokalnie albo na zwykłym bez SMART - problem znika bo nie ma wtedy obowiązku wyrażania zgody na zwrot.

oznacz moderatorów

MKriger
#7 Wielbiciel#

Akceptacja regulaminu platformy nie powoduje zrzeczenia się prawa do odmowy klientowi odstąpienia od umowy. To jest proste jak konstrukcja cepa.

oznacz moderatorów