anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot od kupującego

JumboOutlet
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mam taki problem a mianowicie klient zamówił u mnie odkurzacz niekompletny, ale wszystkie części były nowe, potem zwrócił towar podając przyczynę ,,zakup przez pomyłkę". Przed wysyłką odkurzacz był sprawdzany kilkukrotnie i nie było żadnych problemów działał bez zarzutów, po otrzymaniu zwrotu sprawdziłam sprzęt i nie włącza się, mam podejrzenia że bateria została podmieniona, ale nie wiem jak to udowodnić, klient przez telefon powiedział że niby kupił do niego pojemnik na kurz u kogoś innego  bo akurat tego brakowało i sobie skompletował i że przestał mu działać w trakcie, dlatego odesłał ten odkurzacz i podobno ten zamówiony pojemnik również 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Polska-Policja
#9 Pomysłodawca#

Podejrzenia muszą być poparte dowodami, nawet jeśli klient wyciągnął sobie interesujące go części nie będzie podejrzewam sposobu, aby udowodnić mu takie działania. 

 

Takie procedery istnieją od dłuższego czasu nawet wobec sporych sieci handlowych stacjonarnych. Jedynym punktem zaczepienia byłoby udowodnienie, że była ingerencja w sprzęt, dlatego zawsze warto naklejać plomby. Koszt zakupu takich naklejek jest znikomy, w porównaniu do strat na jakie mogą narazić nieuczciwe praktyki kupujących

oznacz moderatorów

JumboOutlet
#7 Wielbiciel#

Czyli nawet jak zgłosił zwrot podając powód zakup przez pomyłkę, a i tak niby używał to nic nie pomoże w tym sporze ?

oznacz moderatorów

JumboOutlet
#7 Wielbiciel#

Najbardziej mnie zastanawia powód zwrotu, ale i tak klient mówi że przestał działać w trakcie używania 

 

oznacz moderatorów

Polska-Policja
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście, że powrót zwrotu jest fikcyjny, kupujący sam to przyznał pisząc, że rzekomo zakupił pojemnik na kurz u kogoś innego co świadczy o tym, że nie jest to przypadkowy produkt tylko konkretny, z którego potrzebował części. Myślę, że powód zwrotu nie będzie ważył w sporze biorąc pod uwagę różnice pomiędzy rzekomym przypadkowym zakupem, a typowym odstąpieniem bez podania przyczyny, jest to zwrot towaru czyli odstąpienie od umowy. Nie będzie się w stanie udowodnić czegokolwiek, tym bardziej ingerencji w sprzęt gdyż nie ma się udowodnionego stanu konkretnych komponentów w momencie wysyłki. Zawsze radzę zaopatrzyć się w blisterek naklejek z plombami - zerwana plomba = brak możliwości zwrotu - ingerencja w sprzęt. 

 

Swoją drogą kupujący bardzo często dokonują kradzieży wnętrzności jak na przykład zabudowana bateria lub ogniwa z zewnętrznej, niekoniecznie musi się to manifestować brakiem działania sprzętu, po prostu bateria która powinna trzymać w odkurzaczu załóżmy 50 minut będzie trzymała 8... Każde zerwanie plomby będzie mogło skutkować odrzuceniem takiego zwrotu lub dozwolonym przez prawo obniżeniem wartości produktu uznaniowo wedle oceny sprzedawcy

oznacz moderatorów

JumboOutlet
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@JumboOutlet Masz dowody ze działał, a teraz nie działa to masz prawo potracić jak to zwrot, kwotę zwrotu, ale musisz się liczyć ze może być dyskusja, więc należy się na to przygotować argumenty, dowody itd.)

oznacz moderatorów