anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot otwartego i użytego produktu, co mogę zrobić?

veniss-pl
#8 Zapaleniec#

Witam, mam problem ponieważ pewna osoba kupiła ode mnie perfum do samochodu fresso po czym napisała w wiadomości , że chciałaby zwrócić towar ponieważ nie podoba jej się zapach. Pudełko perfumu zostało uszkodzone ponieważ przy otwarciu została zerwana plomba a sam perfum został już użyty. Czy w takiej sytuacji kupuj 

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Kupujący ma prawo do zwrotu w takiej sytuacji, jednak sprzedawca może odpowiednio pomniejszyć zwracaną kwotę ze względu na zmniejszenie wartości rzeczy, o ile do zmniejszenia wartości faktycznie doszło. Samo zerwanie plomby i powąchanie nie zmniejsza wartości.

oznacz moderatorów

Camper_Voyager
#9 Pomysłodawca#

Bezsens, kupujący użył zapch i jak dojdzie do sprzedawcy i nim ponownie będzie możliwy do zakupu już nie będzie zapchem. 

Musisz przyjąć zwrot ale poinformuj klienta, ze wartość zwrotu zostanie pomniejszona w tym wypadku pewni o 99 albo i 100% wartości zamówienia. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

albo 200% 🙂

oznacz moderatorów

Camper_Voyager
#9 Pomysłodawca#

200% tylko jeśli otworzy dyskusję i wyśle wniosek do POK... a nie czekaj, to nie w tę stronę 🙂

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

99% to max, trzeba cokolwiek oddać

Wątpię żeby ktoś chciał kupić otwarty perfum, pewna strata dla sprzedawcy

Względy higieniczne w tym przypadku nie działają? Otwarty perfum, może się wylać podczas zwrotu 

 

oznacz moderatorów

jareks1111
#8 Zapaleniec#

Pamiętaj, aby odpowiednio udokumentować zmniejszenie wartości protokołem i najlepiej w obecności dwóch osób. Wycena zmniejszenia wartości musi być oparta o realne koszty przywrócenia do stanu NOWY. Dodatkowo nagranie z kamery otwarcia przesyłki.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Chyba jesteś tu potrzebna, bo chodzi o jakiś perfum😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Ten zapach już dawno się rozniósł po całym "allegro".(nawet potrójnie, albo po troll nie).🤣

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Knowhere Zrobione 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@veniss-pl Mój Ty Boże..... W języku polskim nie ma słowa "perfum"!!! Jest słowo "perfumy". To rzeczownik, który nie posiada liczby pojedynczej. Nie znam ponadto samochodu "fresso". Co to za marka?

Liczba pojedyncza:

m. perfumy

d.perfum

c. perfumom

b. perfumy

n. perfumami

m. perfumach

 

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 napisała:

"perfumy". To rzeczownik, który nie posiada liczby pojedynczej."

a dalej: "Liczba pojedyncza: m. perfumy" 🙄

"W języku polskim nie ma słowa "perfum"!!!"

i dalej: "d.perfum" 😥

 

BTW: W języku polskim mamy siedem przypadków.

 

PS: Coś przegapiłaś: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/klient-szczery-do-bulu/td-p/109553 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573  W rzeczy samej.  Pomyliłam se liczby 🙂 Wołacz uznałam za zbędny, bo w przypadku perfum raczej się go nie używa.

Ula

Ula
oznacz moderatorów