anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy do kupującego - płatność PayU

MAMY ROZWIĄZANIE!
TheRogal17
#7 Wielbiciel#

Witam

Kilka dni temu "sprzedałem" buty - zapomniałem zdjąć aukcji rzeczy której już nie miałem. Kupująca od razu opłaciła przedmiot przez PayU. Wypłaty miałem ustawione automatyczne więc rano pieniądze wyszły z Allegro Finanse. Przez to, że przedmiotu nie mam oczywiście chcę zwrócić pieniądze ale i odzyskać prowizję która wynosi 10%. W jaki sposób mogę to zrobić? Myślałem, że wpłata na Moje Allegro załatwi sprawę ale widzę, że to dwie osobne rzeczy.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
TheRogal17
#7 Wielbiciel#

Ok, w taki sposób odzyskam prowizję, ale jak zwrócić pieniądze kupującemu skoro płatność przez PayU?

oznacz moderatorów
TheRogal17
#7 Wielbiciel#

Ok, tu też byłem, tylko nie wiem jak wpłacić tam środki ponownie, bo wypłata była automatyczna. Gdyby nie to, nie byłoby tego tematu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@TheRogal17 Tzn że kupujący otrzymał a ty zrobić wpłatę na swoje konto ?

oznacz moderatorów
TheRogal17
#7 Wielbiciel#

Kupujący od razu po zakupie zapłacił za pośrednictwem PayU, pieniądze dotarły do mnie i automatycznie wypłaciło je z Allegro Finanse na moje konto bankowe. Na Allegro Finanse nie mam teraz żadnych środków co uniemożliwia zwrócenie pieniędzy przez Allegro.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@TheRogal17 A możesz poczekać aż pojawią się środki albo zwrócić taki sposób :

Zwrot wpłaty przez Allegro Finanse:

  • możesz zlecić w każdym momencie, jeśli masz wystarczające środki PayU lub Przelewy24 - zwrot wykonasz od razu (zwrot wykonywany jest przez operatora, z którego usług skorzystał kupujący podczas płatności za zakupy)
  • jeśli nie masz wystarczających środków, możesz zlecić zwrot wpłaty - jeśli środki pojawią się w ciągu 24 godzin, zwrot wpłaty zostanie wykonany automatycznie
  • możesz kilkukrotnie wykonywać zwrot do tego samego zamówienia, do wysokości otrzymanej wpłaty
  • możesz zwrócić dopłatę razem ze zwracaną płatnością
  • możesz zwrócić kwotę np. tylko za usługi dodatkowe

 

oznacz moderatorów
martynapawl
#7 Wielbiciel#

mam podobną sytuację, jednak zleciłam wypłatę środków (nie została ona jeszcze zrealizowana) i po ok. 1h miałam zwrot.

Przelałam klientowi pieniądze na konto zwykłym przelewem i mam pytanie - czy istnieje możliwość, że wypłata moich środków zostanie cofnięta i przekazana klientowi? ( w tym wypadku otrzyma on podwójny ny zwrot)

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@TheRogal17 Nie można wpłacić sobie pieniędzy na saldo Allegro Finanse w celu zwrotu wpłaty kupującemu. Jeśli nie spodziewasz się kolejnych wpłat od kupujących, oddaj pieniądze zwykłym przelewem. Jeśli do transakcji nie doszło z Twojej winy, prowizji prawdopodobnie nie odzyskasz, ale próbuj. https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat...

Po odmowie zwrotu złóż odwołanie i prześlij potwierdzenie zwrotu wpłaty kupującemu; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

oznacz moderatorów