anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot prowizji od zwróconego towaru

sokoliwzrok
#9 Pomysłodawca#

jestem sprzedającym kupujący odesłał przedmiot - jeszcze do mnie nie dotarł. Mogę wystąpić o zwrot prowizji ale tylko wtedy kiedy zwrócę pieniadze przez allegro. Ja już te pieniądze wypłaciłam - nikt inny nic ostatnio nie kupił i nie mam żadnych pieniędzy na koncie allegro. Czy można je jakoś zasilić ze zwykłego konta? Tak aby zwrot prowizji odbył się z automatu?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@sokoliwzrok  Możesz oddać zwykłym przelewem. To nie jest tak, że zwrot prowizji otrzymasz tylko po zwrocie wpłaty przez Allegro - nigdzie w regulaminie o tym nie napisano. Jeśli nie otrzymasz zwrotu automatycznie, złożysz odwołanie, załączysz potwierdzenie zwrotu wpłaty i prowizję odzyskasz. https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

oznacz moderatorów

sokoliwzrok
#9 Pomysłodawca#

dzięki za informację ale szkoda że nie można wpłacic sobie na konto i żeby poszło przez allegro. A gdzie składa się to odwołanie?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sokoliwzrok Masz link wyżej, klikasz i składasz, ale wcześniej musisz mieć odrzucony standardowy wniosek o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

sokoliwzrok
#9 Pomysłodawca#

dzięki za info, pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sokoliwzrok nie zasilisz, poproś o nr konta i zrób przelew, jak odrzucą wniosek o zwrot prowizji to podeślesz im w odwołaniu potwierdzenie przelewu do kupującego 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sokoliwzrok Nie możesz zasilić, możesz oddać na konto kupującego z własnego konta, do formularza o zwrot prowizji dołącz dokument o zwrocie środków kupującemu.

oznacz moderatorów