anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący chce zwrócić produkt

Client:84254887
#2 Obserwator#

Niedawno sprzedałem nową edycję kolekcjonerską gry. W tym samym dniu kiedy kupujący otrzymał towar, stwierdzi że jedno pudełko w środku edycji nie ma folii (a powinno mieć), w tym pudełku zaś są klucze jednorazowe do gry i chce zwrotu, bo on nie wie czy te kody zostały użyte. Przed wysyłką sprawdzałem edycję i miała naklejki ochronne itd, więc nie było możliwości żeby ktoś wcześniej ją otwierał (kupiłem ją osobiście rok temu i ciągle była w kartonie czekając aż ją sprzedam). Czy przysługuje kupującemu zwrot? Mi to wygląda na próbę okradnięcia edycji z kodów. Oczywistym jest, że przez to ze kupujący otworzył edycję straciła ona dużą część swojej wartości + nie wiem czy kupujący wykorzystał kody lub w przyszłości je użyje.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:84254887
#2 Obserwator#

Prywatny.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:84254887 No to zwrotu nie ma , widzę jednak reklamację którą musisz rozpatrzyć i możesz uznać albo nie, musisz rozpatrzyć jak będzie reklamował9rękojmia).

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433 @Client:84254887  Nie wiem czy tego nie podciągnąć pod "rozpieczetowane cd" - Sprzedawca nie ma pewności czy kody nie zostały wykorzystane....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:84254887
#2 Obserwator#

Poprosiłem kupującego żeby napisał do firmy, która obsługuje tą grę żeby się dowiedzieć czy faktycznie kody zostały wykorzystane, jeżeli tak to kiedy. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash Także nie wiem pod co, ale jak nie wyłączył rękojmi to reklamację musi rozpatrzyć.

oznacz moderatorów

Client:84254887
#2 Obserwator#

Jak nie uznam reklamacji, to jakie środki ma kupujący przeciwko mnie? Musi coś udowodnić?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:84254887 Może rozpocząć dyskusję przez Allegro, może złożyć wniosek do POK, jak otrzyma to Allegro zażąda zwrotu kasy od ciebie, mogą na końcu zawiesić Ci konto.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:84254887 Jak nie uznasz, to może otworzyć dyskuję na allegro i dac Ci negatywa. Moze wystąpić do POK o rekompensatę...może , może , może...

Pamietaj NIE olewaj go, odpowiadaj na emaile ! Jeżeli to reklamacja to każ mu odesłać, a potem sam zdecydujesz czy uznajesz.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:84254887
#2 Obserwator#

Czyli jak rozumiem, nie mam szans żeby przechylić tę sprawę na moją korzyść? Allegro zawsze faworyzuje kupujących?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:84254887  No musisz podejść poważnie do sprawy, sam musisz wybrać co dla ciebie najlepsze.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No, no 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:84254887 Jeżeli kupujący wystąpi z wnioskiem do POK, możesz się spodziewać takiego maila.

Kupujący xxxxxx złożył do nas wniosek o rekompensatę z tytułu Programu Ochrony Kupujących. Nie otrzymał od Ciebie towaru lub otrzymał przedmiot niezgodny z opisem oferty. Zgłoszenie dotyczy zamówienia z dnia xxxxxxxx.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:84254887 Spokojnie.... fakt Allegro zawsze faworyzuje kupujacych. Ale z reguły nie wchodzi w reklamacje. Tak jak pisałem, jak go olejesz i nie odpowiesz, to wtedy tak. Każ mu odesłać. I sam zdecyduj. Ale ja bym odpowiedział : Gra była nowa, zaplombowana fabrycznie. Dostałem z powrotem otwartą, odfoliowaną z otwartymi kodami - nie wiem czy nie zostały wykorzystane. Niestety reklamację muszę odrzucić. Jakoś mi się nie chce wierzyć że oryginalnie foliowana i zabezpieczana gra, miała otwarte kody...🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:84254887 Powtarzamy, rozpatrzyć i się ustosunkować, przyjąć lub odrzucić.

oznacz moderatorów

Client:84254887
#2 Obserwator#

Ale jak odrzucę reklamację to w jaki sposób mogę się bronić przed zarzutami kupca?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:84254887 Nie musisz się bronić, to nie sąd. Odrzucisz i koniec tematu. Tylko kupującemu pozostaje jeszcze ten POK. Wielu sprzedawców tu płakało po zablokowaniu konta.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Jakim prawem  straszyć , chronisz na AG wszelki maści oszustów i wyłudzaczy.

Proszę 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:84254887 Bronisz się argumentami, że nowa, że zaplombowana itd. jeżeli kupujący uzna argumenty, dobrze, ale jak złoży wniosek do POK i jak dostanie rekompensatę, to będziesz musiał oddać kasę wówczas.

oznacz moderatorów