anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na allegro z falszywego konta, negatywna ocena

SqueeZy1
#9 Pomysłodawca#

Kupujacy zakupil ode mnie przedmiot, ktory byl jasno i wyraznie opisany w opisie. Otworzyl mi nastepnego dnia dyskusje mowiac, ze przedmiot w tym przypadku akurat byla to gra jest na innym serwerze niz chcial, oczywiscie sam nie doczytal na jakim serwerze jest przedmiot, bo bylo o tym i w opisie i tytule.
Pracownik allegro na dyskusji dwukrotnie przyznal mi racje, ze to kupujacy nie doczytal na jaki serwer jest przedmiot i w tym przypadku o zwrocie srodkow decyduje ja, oczywiscie powiedzialem, ze nie zrobie zwrotu poniewaz kupujacy otrzymal przedmiot zgodny z opisem ktory zakupil.
Po dniu od otworzenia dyskusji wystawil mi negatywny komentarz (zglaszalem to juz kilka dni wczesniej, bo mialem przeczucie, ze sprawa zakonczy sie negatywna ocena i dostalem informacje od pracownika live chatu, ze wszystko otrzymal zgodne z opisem i ze mam pisac w sytuacji w ktorej wystawi mi negatywny komentarz) I co? Dzisiaj pisze do allegro caly dzien i oczywiscie komentarza nie moga usunac, bo nie lamie regulaminu. Nie obchodzi ich to, ze nawet ich pracownicy mi przyznawali racje na dyskusji i ze to wina kupujacego, ze nie doczytal.

A najlepsze jest to, ze przy probie kontaktu z kupujacym, zadzwonilem na numer przypisany do jego konta i jak sie okazalo starszy Pan ktory odebral nie mial pojecia o takim zakupie a konto zostalo sfalszowane i zalozone na jego numer telefonu oraz na falszywe dane: [edycja]
Allegro oczywiscie rozklada rece, mowia, ze komentarz nie lamie  ich regulaminu, a to, ze jest wystawiony z falszywego konta, ktore jest na allegro zaledwie miesiac i ma wszystkie dane sfalszowane ich nie obchodzi.

Co w takiej sytuacji moge zrobic? Pisalem do nich wiele razy i caly czas ta sama odpowiedz, dla mnie jest to strasznie abstrakcyjna sytuacja, skoro konto kupujacego jest falszywe dla mnie nie powinna miec miejsca taka ocena i powinna zostac uniewazniona.

A najlepsze jest to, ze babeczka na live chacie powiedziala mi, ze na allegro mozna zakladac konta na falszywe dane xD

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

@SqueeZy1 Jeśli tak Ci pisze Allegro to nic nie zrobisz. Możesz też prosić kupującego o usunięcie komentarza. Możesz jeszcze iść do sądu, o ile komentarz jest pomówieniem.

oznacz moderatorów

SqueeZy1
#9 Pomysłodawca#

Problem polega na tym, ze numer przypisany do konta kupujacego tak jak wspomnialem nalezy do starszego pana ktory o zadnym zakupie nie mial pojecia, smsowo potwierdzil mi, ze konto zostalo sfalszowane co wyslalem do allegro- dzisiaj otrzymalem informacje, ze konto kupujacego zostalo zawieszone, ale podobno z innych przyczyn.

Na dyskusji rowniez przestal odpisywac po tym jak wspomnialem, ze probowalem sie kontaktowac telefonicznie i wyszly bardzo ciekawe fakty podczas tej rozmowy.

Kontakt nagle w 100% zaniknal z kupujacym gdzie wczesniej odpisywal od razu.

Smutna sprawa, ze nawet w takiej sytuacji nic nie moge zrobic z negatywna ocena

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@SqueeZy1 A wg mnie odwołuj się do managera są podstawy bo komenatrz fałszywy jeżeli w opisie aukcji była mowa o serwerze

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

SqueeZy1
#9 Pomysłodawca#

Do managera? Moglbys cos zdradzic wiecej? Na ten moment kontaktowalem sie jedynie poprzez formularz oraz na live chacie i w zasadzie to na poczatku uzyskalem odpowiedz, ze jesli konto jest falszywa to taka ocena moze zostac uniewazniona, a potem kolejni pracownicy pisali mi kompletna odwrotnosc tego wiec sam sie juz pogubilem

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@SqueeZy1 A najlepsze jest to, ze babeczka na live chacie powiedziala mi, ze na allegro mozna zakladac konta na falszywe dane xD   To jest ciekawe.... @msniezek @_HolaOla_ 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

SqueeZy1
#9 Pomysłodawca#

Niestety nie zapisalem rozmowy, napisalem do niej:

Czyli rozumiem, ze na allegro mozna zakladac konta na falszywe dane i wystawiac negatywne opinie kupujacym i nic nie mozecie zrobic, bo to ja decyduje jako kupujacy o usunieciu danej oceny?

I babeczka odpisala mi:

Na allegro nie blokujemy za konta z falszywymi danymi.

Po tym jak to przeczytalem automatycznie sie rozlaczylem

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@SqueeZy1 Niestety nie widzę konwersacji, o której wspominasz. Mam dostęp do korespondencji mailowej nr 12772589, w której konsultant wskazuje na sprzeczności: "W tytule oferty jak i w opisie napisał Pan o serwerze PBE oraz w parametrach EUNE. Te dwie dane są ze sobą sprzeczne. Kupujący napisał w komentarzu, że otrzymał towar niezgodny z opisem. W tym przypadku nie mogę podważyć jego oceny i usunąć opinii". 

Widzę, że powołałeś się na odpowiedzi innego pracownika zamieszczone w dyskusji, dlatego poczekaj na kolejną odpowiedź mailową w sprawie komentarza. Może to wymagać dodatkowych konsultacji, dlatego proszę Cię o cierpliwość.

Dodam tylko, że konto kupującego jest zablokowane.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

SqueeZy1
#9 Pomysłodawca#

Z tego co wiem, parametry sluzy jedynie do tego aby identyfikowac towar podobny do tego ktory sprzedaje. 

Wymagacie na allegro powiazania ofert wiec musialem ja pod cos powiazac, wybralem pierwsza lepsza oferte do tej samej gry ktora sprzedaje ja. W tytule, miniaturce oraz opisie pogrubionym drukiem jest napisane PBE. Nizej wiadomosci prawownika allegro w tej sprawie ktore dla mnie sa jasne.

''Sprzedający podaje w tytule aukcji informację o serwerze PBE - w tej sytuacji nie mogło dojść do oszustwa. W tej sytuacji to w woli sprzedającego leży uznanie bądź odrzucenie reklamacji lub odstąpienia. Proszę o przedstawienie proklienckiego stanowiska.''

''Sprzedający proponuje rozwiązanie sprawy, jako Serwis nie mamy kompetencji aby wymusić na kontrahencie zachowanie zgodnie z roszczeniem kupującego. Wierzę, że przy dobrej woli obu ze stron, uda się sprawę zakończyć pozytywnie.''

''Wniosek będzie dostępny 20.12. Chciałbym zaznaczyć, że w opisie oferty sprzedający informował, że konto jest na serwerze PBE.''

''W zaistniałej sytuacji niestety to kupujący nie przeczytał opisu, gdzie sprzedający jasno wskazywał, iż konto jest na serwerze PBE. Sprzedający zaproponował polubowne zakończenie sprawy, zachęcam kupującego do rozważenia tej oferty.''

 

Przykro mi, ale nawet Wasz pracownik ktory jako jedyny pisal sensownie na dyskusji przyznal mi 4 krotnie racje na 4 jego wiadomosci. W drugiej wiadomosci widac, ze nawet probowalem sie polubownie dogadac z kupujacym i wymienic mu na konto na serwerze takim jaki  chcial, bo akurat mialem takie dostepne lecz to nie przynioslo zadnych rezultatow.

Dla mnie najwazniejszym faktem w tej sprawie na ten moment jest to, ze konto kupujacego jest falszywe i nie na swoje dane. Nie mozemy poznac zamiarow kupujacego, konto ma jedynie miesiac na allegro, a po zakupie otworzyl od razu dyskusje, rownie dobrze mogl to byc ktos z konkurencji.

Dla mnie jest to bardzo niepokojace i uwazam, ze moja sprawa powinna zostac przenalizowana pod katem calej transakcji czyli nasze wiadomosci prywatne oraz cala dyskusja, uwazam, ze mogl to byc zakup tylko i wylacznie w celu wystawienia negatywnego komentarza skoro nawet gdy chcialem wymienic konto, na serwer na ktore chcial, a kupujacy sie nie zgadzal. Po zwrocie tez by znalazl powod do wystawienia negatywnej oceny.

oznacz moderatorów

SqueeZy1
#9 Pomysłodawca#

@nat_not Nie wiem co jako sprzedajacy moglem zrobic wiecej w takiej sytuacji. Prosze o pomoc i informacje co dalej w tej sprawie

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@SqueeZy1 "Z tego co wiem, parametry sluzy jedynie do tego aby identyfikowac towar podobny do tego ktory sprzedaje. 

Wymagacie na allegro powiazania ofert wiec musialem ja pod cos powiazac, wybralem pierwsza lepsza oferte do tej samej gry ktora sprzedaje ja. W tytule, miniaturce oraz opisie pogrubionym drukiem jest napisane PBE. Nizej wiadomosci prawownika allegro w tej sprawie ktore dla mnie sa jasne".

- Nie. Opis oferty (wszystkie informacje w nim zawarte, parametry też) musi być jasny i nie może wprowadzać w błąd kupującego.

Poprosiłam oba zespoły zaangażowane w Twoją sprawę - po stronie dyskusji i zajmujące się opiniami kupujących - o przedstawienie Ci spójnego stanowiska. Ponownie jednak proszę Cię o cierpliwość. Jednocześnie przepraszam, że musisz czekać.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

SqueeZy1
#9 Pomysłodawca#

No dobrze zmienie oczywiscie te parametry, ale nadal będę trzymał się tego ,że informacja byla zawarta w kazdym mozliwym miejscu: tytul, opis, miniaturka. 

 

Czekam na informacje.

 

Edit: 

Problem polega na tym i przypomnialo mi sie czemu ustawilem takie parametry to to, ze nie ma w Panstwa parametrach zadnej oferty na PBE z ktora moglbym powiazac swoja, widze, ze inni sprzedawcy maja taka aukcje u siebie w ofercie lecz powiazac sie nie da d-_-b

 

oznacz moderatorów

SqueeZy1
#9 Pomysłodawca#

Po dwóch dniach nadal brak odpowiedzi. Dogadalem się z kupującym na własną rękę i czekaliśmy na pomoc pracownika allegro ktory wypowiadal sie na naszej dyskusji, miałem wrażenie, ze tylko on chce pomoc i zakończyc ta abstrakcyjna sytuacje.

A najlepsze jest to co wczoraj zrobił inny pracownik allegro, z kupującym dogadalismy sie a tu nagle wkracza inny pracownik i pisze "Przepraszam za nasze wcześniejsze wypowiedzi. Kupujący słusznie zwraca uwagę na parametry oferty." I ze moze uzyskać zwrot z ochrony dla kupujacych xd Bardzo dobry momeny na zmiane zdania gdzie  sprawa byla juz prawie rozwiazana.

Dodam, ze zwrotu nie  chcialem na poczatku robic tylko  i wylacznie z powodu tego, ze allegro mi pisali, ze nie  mialo miejsce wprowadzenie w blad kupujacevo z mojej winy i ze wszystko zostalo uzupelnione prawidłowo, dlatego  tak  bardzo  trzymalem przy swoim.

 

Nie polecam tego portalu z calego serca, nieprofesjonalizm az kipi od pracownikow.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@SqueeZy1 @nat_not a ja się zastanawiam jak to jest, że na Allegro można handlować kontami a regulamin firmy Riot (wydawcy gry Leagu of Legends) stanowczo zabrania sprzedawania kont. Już nie raz pracownicy Riotu publicznie informowali, że handel kontami jest nielegalny i konta będą banowane.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ares_ dziękuję za Twoją uwagę. Mogę Cię poinformować, że od 4 stycznia wszystkie formy dostępu do kont z odpłatnymi grami komputerowymi, konsolowymi, mobilnymi oraz do muzycznych platform streamingowych zostaną dodane do listy towarów, których nie można sprzedawać na Allegro.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów