anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot/reklamacja sprzedający

Client:48521134
#7 Wielbiciel#

Witam.

Ostatnio jak można zobaczyć w moim innym poście pytałem się o oszustwa przez oferty wymiany na steam, po sprzedaży na allegro. Od allegro otrzymałem wiadomość, którą załączam na dole. Czy muszę robić jedną z czynności, które wysłał allegro np. Zwrot środków, czy mogę nic nie robić, i jakie będą z tego konsekwencje. Bardzo proszę o szczegółowe informacje.

Z toku dyskusji wynika, że kupujący otrzymał produkt niezgodny z zamówieniem i ma prawo do reklamacji z tytułu rękojmi, w wyniku czego może oczekiwać: - naprawy/wymiany na wolny od wad, - obniżenia ceny, - zwrotu wpłaty. Nie jesteśmy jednak w stanie podważyć decyzji sprzedającego. Było to dłuższe ale niektóre zdania zawierały nicki itp dlatego postanowiłem że nie będe tutaj tego zamieszczał.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli kupujący składa reklamację, sprzedawca ma obowiązek ją rozpatrzyć i uznać lub odrzucić. Jeśli uzna, dokonuje naprawy, wymiany lub zwraca wszystkie koszty, w zależności od żądań kupującego. Jeśli sprzedający reklamację odrzuci, kupujący może wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących i jeśli ją otrzyma, Allegro może wymagać od sprzedającego zwrotu tych kosztów, nawet pod groźbą blokady konta. 

oznacz moderatorów

Client:48521134
#7 Wielbiciel#

Czy więc jak się nie uda, i zablokują mi konto, to mogę założyć nowe konto bez zapłaty za tamtą sytuację? Czy mogę mięc sprawę z policją? Cena wynosiła 92zł.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:48521134 nie założysz drugiego konta jeśli jedno masz zablokowane , no chyba ,że na zupelnie inne dane .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:48521134 wiem jedno , jeśli kupujący wystąpi o rekomensatę z P.O.K. i ją otrzyma , Tobie zawieszą konto do czasu uregulowania należnosci .Jaka będzie decyzja allegro w stosunku do kupującego na prawdę trudno przewidzieć .Swoich racji możesz dociekać tylko z powództwa cywilnego .

oznacz moderatorów

Client:48521134
#7 Wielbiciel#

Czy allegro, oprócz blokady konta może coś jeszcze zrobić? Czy tylko będe miał za blokowane konto do momentu uregulowania?

oznacz moderatorów

Client:48521134
#7 Wielbiciel#

@mdrogeria niestety muszę w tej wiadomości oznaczyć bo w tamtej nie mogę już edytować.

oznacz moderatorów