anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru przez paczkomat - zwrot środków

annkh
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry!

Mam pewien problem.. Przeglądając dotychczasowe tematy podobny problem się nie pojawił, więc postanowiłam założyć nowy. Jeśli mimo wszystko taki temat się pojawił, ogromnie przepraszam..

 

DO RZECZY!

9 stycznia kupiłam przedmiot, za który zapłaciłam z góry przez Przelew24. Towar dotarł do mnie 17 stycznia. Nie otwierając przesyłki (towar miałam kupić dla znajomej, a w dniu zakupu okazało się, że ona niestety już poczyniła zakup..) postanowiłam towar zwrócić. Zrobiłam to przez Paczkomaty w dniu 21 stycznia.

Niestety nie doczytałam informacji na temat zwrotu, którą otrzymałam w mailu, mianowicie:

"WAŻNE: Na opakowaniu nie musisz wpisywać adresu - wystarczy, że markerem lub długopisem napiszesz 10-cyfrowy kod zwrotu. Jeśli wysyłasz przesyłkę zwrotną w tym samym opakowaniu, w którym do Ciebie dotarła, usuń także poprzednią etykietę nadawczą."

No i niestety ani nie pozbyłam się poprzedniej etykiety nadawczej, ani nie napisałam 10 cyfrowego kody zwrotu.. No i do dzisiaj nie otrzymałam zwrotu środków na konto..

Czy to oznacza, że moje środki przepadły i nie ma szansy na ich zwrot? Kwota może i nie była wysoka (59,90 zł bez kosztów dostawy), ale jednak..

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Anna Szczepaniak

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@annkhNo toś pojechała 🙂 Pisz teraz do firmy kurierskiej i szukaj paczki.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

annkh
#1 Nowicjusz#

Na moją obronę dostałam takie info:

"Jak odesłać? 1. Kod do paczkomatu .....

Ważny do 04.02.2020 12:26

Kod znajdziesz w szczegółach zwrotu oraz otrzymanym SMS-ie.

Data odstąpienia: 21.01.2020

2. Udaj się do paczkomatu

Adres zwrotu nie będzie potrzebny, wprowadzisz jedynie kod.

Znajdź najbliższy paczkomat"

 

Tak więc uczyniłam. Wklepałam kod i wsadziłam paczkę do paczkomatu..

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@annkh  A sprzedający co na to wszystko?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@annkhI jeszcze jedno: To, co podałaś to instrukcja odesłania, a nie samego zwrotu. Instrukcję zwrotu miałaś w mailu.  Jednym słowem, zawaliłaś 😞

Ula

Ula
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

Napewno masz jakiegoś e-maila, albo sms z numerem paczki, żeby móc ją śledzić. Najpierw trzeba zlokalizować przesyłkę, może jednak dotarła do sprzedawcy. Zapytaj go?

Endrju
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@annkh Czy kontaktowalaś się w tej sprawie ze sprzedającym? Warto najpierw wyjaśnić czy przesyłka faktycznie do niego nie wróciła.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kwiatekdd
#2 Obserwator#

Notatka ze strony Allegro istotnie jest myląca. Powinno być zaznaczone, że nie wystarczy wpukać kod do paczkomatu, ale również trzeba napisać go na paczce. Sama też o mało się nie przejechałam

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Typowe, proszę szukać przesyłki w inpoście

90% zwracających towar ma gdzieś zapisy ustawy konsumenckiej lub elementarnej wiedzy życiowej

na przesyłce zapewne nie było adresu wysyłki ani nadawcy

a przesyłce formularza zwrotu czy też dowodu zakupu

 

 

oznacz moderatorów