anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru używanego po miesiącu

MAMY ROZWIĄZANIE!
hotingrdk
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry mam taką sprawę jestem osobą prywatną sprzedałem telefon sprawny używany, zakup byl dokonany dokładnie 29 września 2022 , dzisiaj jest 9.11.2022 i pani która kupiła wtedy telefon otworzyła dyskusje że telefon dopiero włączyła, bo po zakupie trzymała go w szafce i nie miała czasu go sprawdzić i telefon o dziwo nie działa , co w takiej sytuacji mam zrobić proszę o pomoc ,czy muszę przyjąć zwrot używanego towaru po takim czasie?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@hotingrdk w tej sytuacji nie jest to zwrot, a reklamacja, którą musisz (nawet jako prywatny sprzedający) rozpatrzyć i uznać (wówczas możesz zaproponować naprawę, wymianę, zwrot wpłaty lub obniżenie ceny) lub odrzucić (wtedy konieczne będzie merytoryczne uargumentowanie decyzji). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
domkar04
#14 Krzewiciel#

@hotingrdk możesz poprosić kupującego o odesłanie telefonu i wtedy sprawdzisz czy faktycznie działa 

oznacz moderatorów
hotingrdk
#7 Wielbiciel#

No tak ale telefon był używany i 100% sprawny i mnielo około miesiąca od sprzedaży pani mogła go sama uszkodzić albo po prostu się zepsuł z używania 

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@hotingrdk Może najpierw zapytaj Panią co nie działa, jesli telefon potrzebuje baterii to czy jest świeża lub akumulatorek to czy naładowany? 

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Na forum są dziesiatki identycznych tematow.

Czytales czy poszedles na latwizne i walnąłeś ten temat?

Odpowiadajac na to pytanie: nie musisz przyjmowac zwrotu.

oznacz moderatorów
domkar04
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448 ale to jest reklamacja a nie zwrot

oznacz moderatorów
hotingrdk
#7 Wielbiciel#

Dla mnie to jest dziwne to ja kupie od osoby prywatnej jakąś rzecz używana bez gwarancji i też dopiero po miesiącu sprawdzę i coś będzie nie działać i mogę ją odesłać??

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

A ja mam od 4 miesiacy  wciaz zapakowana drukarke.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@domkar04: Pytanie autora wątku było konkretne (czy muszę przyjąć zwrot używanego towaru po takim czasie?). Moim skromnym zdaniem biorąc się za handel trzeba miec choc troche wiedzy.

oznacz moderatorów
hotingrdk
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Poproś o przesłanie w celu weryfikacji. Klientka odłożyła do szafy, teraz stwierdziła że niepotrzebny i zapewne szuka dziury w całym. Jak odeśle sprawny, czyli reklamacja niezasadna ja proponuję zwrot potrącając wszystkie koszty zawarcia transakcji.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

A może wystarczy naładować baterię

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A co ma do tego że minął m-c jak to jest reklamacja "telefon nie działa" poczytaj ma 1 rok na reklamację(należało wyłączyć rękojmie -zrobiłeś to?)  Teraz działa bo minie czas na rozpatrzenie i reklamacja zostanie uznana.

oznacz moderatorów