anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot uzywanych czesci samochodowych

Bartekddz
#7 Wielbiciel#

Pytanie klient kupił u mnie używana część elektroniczną do samochodu . Po 2 miesiącach kontaktuję się ze mną że ta część przestała działać a on bardzo mało używał auta . Jestem osobą prywatna . Czy klientowi należy się zwrot ? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ares_
#14 Krzewiciel#

@Bartekddz jeżeli w swojej ofercie przy sprzedaży nie zamieściłeś informacji o wyłączeniu rękojmi to klient ma prawo reklamować produkt który mu sprzedałeś. W takiej sytuacji musisz rozpatrzyć reklamację i jeżeli jest zasadna to naprawiasz uszkodzony przedmiot, wymieniasz na nowy lub oddajesz klientowi pieniądze łącznie z kosztem odesłania produktu do Ciebie.

oznacz moderatorów

Bartekddz
#7 Wielbiciel#

To w takim wypadku lepiej kupować czesci używane niż nowe . W sklepie biorąc nowa cześć samochodowa elektryczna po podłączenie jej nie podlega zwrotowi. A tym bardziej że tutaj klient użytkował ta część 2 miesiące 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Bartekddz zwracać bez podania przyczyny nie może ( zakup od osoby prywatnej ), zwrot jest to czynność odesłania i tu można odesłać na reklamację, tu ma kupujący rok czasu w którym Ty odpowiadasz za działanie towaru, przyjmij reklamację i sprawdź ( może to wina jego auta - instalacji itp. ) wtedy odrzucisz ale musisz mieć podkładkę, więc skalkuluj i rozpatrz reklamację, z tego się nie wykręcisz takie życie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Bartekddz
#7 Wielbiciel#

To jest jakiś określony czas na reklamację? Ja rozumiem 2 tyg . Klient montuje działa i jest wszystko dobrze a nie ze ja mam zagwarantować ze używana część będzie działała rok czy wiecej 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Bartekddz 
Jeżeli wyłączyłeś rękojmię to odpowiadasz wyłącznie za wady zatajone przez kupującym.
Jeżeli nie wyłączyłeś rękojmi - to odpowiadasz z tytułu ustawowej rękojmi przez okres przewidziany Ustawą.

To w takim wypadku lepiej kupować czesci używane niż nowe .
Na produkty nowe kupowane w sklepie przez konsumenta rękojmia jest 24-miesięczna.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Bartekddz A co ma za znaczenie że używana! 14dni rozumiem, trzeba było wyłączyć rękojmię a teraz musisz reklamację rozpatrzyć.

oznacz moderatorów