anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot - wisząca paczka w inpost i prowizja od sprzedaży 130%

madbrother
#9 Pomysłodawca#

Witam

   Klient kupił przedmiot po czy, skorzystał ze zwrotu po 10 minutach, paczka nie wyszła i zwróciłem płatność. Teraz kiedy importuje przesyłki allegro cały czas importuje mi ten zakup jako do wysłania i wprowadza zamieszanie, jak mogę skutecznie wywalić ten przedmiot aby nie importował się do inpostu ?

 

Druga kwestia, sprzedałem przedmiot w drodze licytacji od 1zł, ktoś wylicytował go za 1zł + koszt sugerowany allegro, prowizja do zapłaty 1,3zł po podsumowaniu jestem o 30gr w plecy plus czas i pakowanie. Wydaje mi się że naliczanie prowizji od kosztów przesyłek sugerowanych allegro nie jest posunięciem uczciwym, gdyż całą kwotę przeznaczam na jej wysłanie + koszty pakowania + czas na jej wysłanie. Nie jestem firmą która może wciągnąć sobie to w koszta. Sprzedać przedmiot i jeszcze do niego dopłacać Absurd!

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@madbrother jeżeli chodzi o pierwszą sprawę to poproszę o numer zamówienia, którego to dotyczy.
Jeśli chodzi o drugą sprawę to przykro mi, że doszło do takiej sytuacji, jednak nie mogę tutaj zaproponować żadnego rozwiązania. Prowizja jest pobierana od kosztów sprzedaży oraz od kosztów wysyłki i obecnie nie są planowane zmiany w tym temacie. Być może uznasz, że dobrym posunięciem na przyszłość będzie ustawienie ceny minimalnej w licytacjach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@la_nika Może było by to jakimś rozwiązaniem o ile przestali byście naliczać opłatę za ustaloną cenę minimalną gdy licytacja jej nie osiągnie . Przedmioty z ceną minimalną są zwykle omijane przez nabywców i w większości przypadków jej nie osiągają a sprzedawcy tylko tracą na tym pieniądze.

oznacz moderatorów

madbrother
#9 Pomysłodawca#

Nie ustawiałem ceny minimalnej, co do pobieranej prowizji od kosztów wysyłki sprawę zgłoszę do UOKIK bo to wyglada na dość ślizga sprawę 

oznacz moderatorów

madbrother
#9 Pomysłodawca#

35e5b631-1b94-11ed-96b3-311de0757efb

madbrother_0-1666257263173.png

 

oznacz moderatorów

madbrother
#9 Pomysłodawca#

@la_nika Najlepsze jest to, że mam potwierdzenie sprzedaży, a jak klikam na aukcje "nie było ofert kupna" i naliczoną prowizję od tej aukcji bez ofert kupna, tym samym zapłata za inną aukcje z innym numerem ten sam przedmiot incepcja

madbrother_1-1666257519962.png

madbrother_2-1666257681139.pngmadbrother_3-1666257695312.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@madbrother to nie jest błąd, już wyjaśniam 🙂 Ta oferta, którą wskazałeś na zrzucie została zakończona 31.07.2022 i nie doszło w niej do sprzedaży oraz nie było ofert kupna.
Opłata została naliczona za sprzedaż tego przedmiotu, ale w ofercie nr 12487637890 i w zamówieniu, które zostało złożone 14.08.2022 r. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

madbrother
#9 Pomysłodawca#

Ale jak klikam w rozliczenie link to kieruje mnie na stronę gdzie nie było ofert do starej oferty… teraz dla czego oferta wylicytowana za 1zl i opłacona z przesyłka Allegro 8.99 nalicza prowizje 1.3zl ? Przecież ja na przesyłce nie zarabiam a jeszcze muszę dołożyć opakowanie wydruk i czas. Jest to cena ustalona przez Allegro wiec czemu liczona jest prowizja także od kosztów przesyłki ? Na to wychodzi ze sprzedając na licytacji przedmioty za 1-2zl nigdy nie zarobimy jako sprzedający a to chyba nie tak miało wyglądać. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@madbrother rozumiem Twój punkt widzenia, jednak nie mogę zaproponować rozwiązania. Na Allegro przy naliczaniu prowizji od sprzedaży uwzględniamy również koszt dostawy. Nie możemy wprowadzić rozwiązania, które powodowałoby, że przy zamówieniach o niższej kwocie nie będzie liczony koszt dostawy, ponieważ jest ono zbyt złożone i nie zwiększy atrakcyjności kosztów dostawy dla kupujących.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

madbrother
#9 Pomysłodawca#

Rozmawiałem z prawnikiem uokik, podzielił mój punkt widzenia ze jest to dziwne. Uokik przyjrzy się praktykom Allegro, oby skutecznie wpłynęło to na sposób naliczania prowizji gdysz planowałem wprowadzić ofertę wszystko za 1zl ale w obecnej formie nie ma szans na powodzenie 

oznacz moderatorów