anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Zwrot wpłaty od kupującego przez Allegro Finanse / PayU

#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich,

sporadycznie sprzedaję rzeczy na allegro lokalnie, zdarzyło się tak, że wystawiany przedmiot dwa dni temu sprzedałem w innym serwisie, jak dzban zapomniałem wycofać aukcji na allegro. Kupujący zapłacił, mam pieniądze widoczna na PayU w Allegro Finanse. Czy mogę w jakiś sposób od razu cofnąć tę wpłatę do kupującego?

Highlighted

Odp.: Zwrot wpłaty od kupującego przez Allegro Finanse / PayU

#11 Animator#

Sprawa podstawowa: czy już zrobiłeś wypłatę pieniędzy na konto?

Jeżeli nie to sekwencja działań jest taka: Allegro Finanse -> List wpłat od kupujących -> płatność -> zwrot wpłaty do kupującego.

Jeżeli pieniądze poszły już na Twoje konto to nie pozostaje nic jak poprosić kupującego o numer konta i w ten sposób je zwrócić.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Dowiedziałem sie od konsultanta, że przy sprzedaży na Allegro Lokalnie, nie ma możliwości zwrotu w ten sposób, tylko dogadanie z kupującym wchodzi w grę. Dziękuję, zamykam temat.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#12 Orędownik#

Dobrze jest też poinformować Klienta o tym mailowo lub telefonicznie, błędy się zdarzają a ludzie je bardziej rozumieją kiedy dostaną o nich informacje 🙂 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#11 Animator#

Jest jeszcze jedna sekwencja zwrotu jeśli nie przelałeś pieniędzy na swoje konto: Licytacja i Kup Teraz -> Zamówienia -> klikasz w numer wpłaty -> Akcje -> zwróć wpłatę

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@pikinier10 doprecyzuję - od niecałego roku można zwracać pieniądze przez Allegro Finanse, nawet jeżeli już się je wypłaciło. Pod warunkiem oczywiście, że saldo na PayU ub Przelewy24 jest zasilone w odpowiedniej wysokości innymi wpłatami. Tutaj więcej szczegółów.

Ktoś pomógł Ci w rozwiązaniu problemu?
Kliknij To jest rozwiązanie! i pomóż innym znaleźć najlepszą odpowiedź!

Maciek Śnieżek
Allegro Gadane
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#11 Animator#

@msniezek Tyle, że w czasach panującej epidemii nie wiadomo jak będzie ze sprzedażą. Więc lepiej radzić sobie w ten sposób co podałem.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Ok, ale nie dotyczy to Allegro Lokalnie. U mnie jest taka sytuacja, że ze względu na pandemię chcę, ale nie mogę zwrócić pieniędzy, mimo, że pieniądze zostały mi przelane na konto - zwróciłam je i mam saldo dodatnie, jednak w finansach, ani nigdzie indziej nie mam tej wpłaty od kupującego - nie wiem co mam zrobić. Kupujący non stop do mnie pisze w sporze, nie chce podać numeru konta. Nie mogę dokonać zwrotu. Co mam zrobić?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Jak rozwiązałaś ten problem bo tez chce zwrocic z allegro lokalnie wplate od kupujacego ale nie podaje nr konta

Odpowiedz
Ładowanie...