anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot wpłaty od kupującego przez Allegro Finanse / PayU

speedy_86
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich,

sporadycznie sprzedaję rzeczy na allegro lokalnie, zdarzyło się tak, że wystawiany przedmiot dwa dni temu sprzedałem w innym serwisie, jak dzban zapomniałem wycofać aukcji na allegro. Kupujący zapłacił, mam pieniądze widoczna na PayU w Allegro Finanse. Czy mogę w jakiś sposób od razu cofnąć tę wpłatę do kupującego?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

pikinier10
#11 Animator#

Sprawa podstawowa: czy już zrobiłeś wypłatę pieniędzy na konto?

Jeżeli nie to sekwencja działań jest taka: Allegro Finanse -> List wpłat od kupujących -> płatność -> zwrot wpłaty do kupującego.

Jeżeli pieniądze poszły już na Twoje konto to nie pozostaje nic jak poprosić kupującego o numer konta i w ten sposób je zwrócić.

oznacz moderatorów

speedy_86
#7 Wielbiciel#

Dowiedziałem sie od konsultanta, że przy sprzedaży na Allegro Lokalnie, nie ma możliwości zwrotu w ten sposób, tylko dogadanie z kupującym wchodzi w grę. Dziękuję, zamykam temat.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Dobrze jest też poinformować Klienta o tym mailowo lub telefonicznie, błędy się zdarzają a ludzie je bardziej rozumieją kiedy dostaną o nich informacje 🙂 

oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

Jest jeszcze jedna sekwencja zwrotu jeśli nie przelałeś pieniędzy na swoje konto: Licytacja i Kup Teraz -> Zamówienia -> klikasz w numer wpłaty -> Akcje -> zwróć wpłatę

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@pikinier10 doprecyzuję - od niecałego roku można zwracać pieniądze przez Allegro Finanse, nawet jeżeli już się je wypłaciło. Pod warunkiem oczywiście, że saldo na PayU ub Przelewy24 jest zasilone w odpowiedniej wysokości innymi wpłatami. Tutaj więcej szczegółów.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

@msniezek Tyle, że w czasach panującej epidemii nie wiadomo jak będzie ze sprzedażą. Więc lepiej radzić sobie w ten sposób co podałem.

oznacz moderatorów

flora_fauna
#8 Zapaleniec#

Ok, ale nie dotyczy to Allegro Lokalnie. U mnie jest taka sytuacja, że ze względu na pandemię chcę, ale nie mogę zwrócić pieniędzy, mimo, że pieniądze zostały mi przelane na konto - zwróciłam je i mam saldo dodatnie, jednak w finansach, ani nigdzie indziej nie mam tej wpłaty od kupującego - nie wiem co mam zrobić. Kupujący non stop do mnie pisze w sporze, nie chce podać numeru konta. Nie mogę dokonać zwrotu. Co mam zrobić?

 

oznacz moderatorów

Jarek6788
#7 Wielbiciel#

Jak rozwiązałaś ten problem bo tez chce zwrocic z allegro lokalnie wplate od kupujacego ale nie podaje nr konta

oznacz moderatorów

Client:44831718
#1 Nowicjusz#

Jak rozwiązał Pan ten problem? Mam podobną sytuację

oznacz moderatorów

flora_fauna
#8 Zapaleniec#

Załatwiłam przez zgłoszenie telefoniczne. Masakra z tym. Tyle pitolenia o jakaś jedna mała rzecz. Jestem zawiedziona Allegro. Używam od lat i jeżeli wina leży po mojej winie - biore to na klatę. Ale tyle zachodu z tym, ze wpłynęło to na moja ocenę całego Allegro. Kiedyś wszystko było proste. A teraz co chwila jakieś niezrozumiałe nowości, labirynt artykułów jak rozwiązać problem. Życzę powodzenia! 

oznacz moderatorów

pouli3
#7 Wielbiciel#

Hej, a jak zasilić Allegro Finanse jak juz sie konto wyzerowało i przelało srodki na wlasne konto w banku?

oznacz moderatorów

pouli3
#7 Wielbiciel#

Podobno nie da sie samodzielnie wpłacic kasy na Alegro finanse? moze to zrobic tylko kupujacy ...a co jak sprzedaje cos raz na kilka lat ... mam czekac 2 lata ...?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@pouli3 na początku 2021 roku dodamy opcję, dzięki której sprzedawca będzie mógł zasilać swoje konto w Allegro Finanse. Dzięki za tę sugestię.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Irek.t
#2 Obserwator#

tak tylko to powinno być już dawno zrobione. Ja też muszę zrobić zwrot sprzedając coś raz na ruski rok nie mam środków na allegro finanse. Oczywiście mogę przelać komuś pieniądze na konto ale przecież Wy mi wtedy nie oddacie prowizji.

oznacz moderatorów

flora_fauna
#8 Zapaleniec#

nie pamietam, ale jakos to zrobilam. Wczesniej kiedys ustawilam, ze co tydzien allegro ma mi przelewac na moje konto - kiedys nie mialam tego w automacie. I to byl blad! Lepiej samemu recznie przelewac, gdy wiadomo, ze nie trzeba bedzie ich cofac. Jako to zrobilam, ale nie pamietam 😄

oznacz moderatorów

k-capek
#8 Zapaleniec#

Fajno, tylko użytkownik pytał, jak dokonać zwrotu ze sprzedaży na AllgroLokalnie!
A ta "pomoc" tego nie dotyczy!  😞

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@k-capek  na allegro lokalnie pieniądze musisz zwrócić tradycyjnie poprzez przelew z konta bankowego na konto bankowe kupującego. Trzeba poprosić kupującego o numer konta bankowego

oznacz moderatorów

k-capek
#8 Zapaleniec#

Ok to wiem, ale czy Allegro wobec tego zwróci mi pobraną prowizję za unieważnioną transakcję?
Jeśli zwracam pieniądze kupującemu to AL powinno zwrócić prowizję!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@k-capek 

Jeśli zwracam pieniądze kupującemu to AL powinno zwrócić prowizję!

Czemu wchodzisz z takiego założenia ? przecież wyświetlili Twoje ogłoszenie a nawet znaleźli kupca więc zapłata się należy, koszty ponieśli  😉

Na lokalnie nie ma prowizji jest bezzwrotna oplata za utrzymanie ogłoszenia, płatność i promocje itp.  🙂

Możesz pisać, może zwrócą zależy od allegro i tego jak to uzasadnisz 🙂

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-za-sprzedaz-na-allegro-lokalnie/czy-jesli-nie-dojd...

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów