anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwroty towarów bez paragonu

MarioOutlet
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Nagminne u mnie są zwroty bez paragonu. Jest to dla mnie o tyle problematyczne, że posiadam zwykłą kasę fiskalną, która nie ma funkcji zwrotów. Księgowa chce protokół zwrotu wraz z oryginalnym paragonem. Klient ma w [edycja] paragon i moje prośby o jego dołączenie. 

Jak siebie radzicie? 

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

cicop
#10 Popularyzator#

Ściągacie z netu Protokół anulowania paragonu fiskalnego i wypełniacie taki protokół oraz jako załącznik drukujecie zwrot wpłaty który najlepiej wykonać przez Allegro i podpinacie potwierdzenie tego zwrotu wpłaty do protokołu. Tam gdzie trzeba w protokole wpisać numer paragonu w przypadku jego niezwrócenia wpisujemy że Kupujący nie zwrócił paragonu i resztą zajmuje się księgowa.

oznacz moderatorów

MarioOutlet
#7 Wielbiciel#

@cicop Tak właśnie robię, ale jak pisałem wcześniej, wymaga to ode mnie więcej pracy.

Drukuje zazwyczaj z Allegro: zakup/zgłoszenie zwrotu/zwrot środków Allegro lub potwierdzenie przelewu. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@MarioOutlet My mieliśmy własny formularz odstąpienia gdzie odstępujący od umowy sam wszystko wypisywał i wysyłał do nas, więc trzeba było tylko sprawdzić czy się zgadzają dane.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów