anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się korzystać z allegro smart z numerem zagranicznym?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:115850620
#7 Wielbiciel#

Podczas rejestracji można zmienić kod kraju, ale żeby pięć razy wypróbować Allegro Smart, to tylko +48 (pyta o mój numer telefonu, gdy próbuję skorzystać z Allegro Smart). Czy jest to możliwe z numerem zagranicznym?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:115850620 większość przewoźników w ogóle nie obsługuje numerów zagranicznych mimo, że "przechodzą" one w formularzu allegro.  Robisz tylko kłopot sprzedawcy. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Musisz mieć krajowy nr.

Allegro Smart można aktywować wyłącznie na polskie numery telefonów, ponieważ tylko na takie numery firmy kurierskie wysyłają wiadomości dotyczące przesyłek. W najbliższym czasie nie ma większych szans na zmiany w tej kwestii, dlatego również promocja Smart na Start nie jest i nie będzie dostępna dla posiadaczy zagranicznych numerów.

oznacz moderatorów
Client:115850620
#7 Wielbiciel#

No dobrze, ale nadal całkiem możliwe jest zamówienie czegokolwiek bez allegro smart, nawet z zagranicznym numerem.

oznacz moderatorów
Client:115850620
#7 Wielbiciel#

O ile rozumiem, Allegro Smart oznacza po prostu, że Allegro płaci za dostawę, ponieważ zamawiasz dużo rzeczy (i ponieważ zapłaciłeś za Allegro Smart), ale nie różni się to zbytnio od zwykłej dostawy. Czy to prawda? Dlaczego więc nie skorzystać z numeru zagranicznego, jeśli jest to możliwe bez Smarta?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:115850620 jak będziesz zamawiał podaj numer znajomego, lub w przypadku paczkomatów, wymyśl jakiś ciekawy numer, tylko pamiętaj że przy odbiorze musisz go podać w automacie + kod który dostaniesz na maila ( tu przychodzi też kod QR ) lub pojawi się w zakładce kupione 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:115850620
#7 Wielbiciel#

Nie pomyślałem o tym! Niestety już zamówiłem, ale przy ponownym zamówieniu skorzystam z numeru znajomego, dziękuję.

oznacz moderatorów
Client:115850620
#7 Wielbiciel#

Ale prawdopodobnie uniemożliwi to znajomemu późniejsze korzystanie z Allegro Smart, więc działa to tylko wtedy, gdy Twój znajomy nie korzysta z Allegro.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:115850620 podanie tego samego numeru do wysyłki nie ma znaczenia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:115850620
#7 Wielbiciel#

AKTUALIZACJA: sl-aw-ek and LEW433 mieli rację, pewnie będzie problem przy zamówieniu z zagranicznym numerem nawet bez Allegro Smart. Skorzystałem z innej rady i podałem numer znajomego. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego nie jest to możliwe, ponieważ zamówiłem już w DHL na innej stronie internetowej.

oznacz moderatorów