anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę doknać zwrotu w ramach Smart od razu po zakupie?

natalkq92
#7 Wielbiciel#

Witam!

Jeżeli kupię zakupy powyżej 40 zl z przesyłka Smart i zrobię przelew, po czym stwierdzę, że dany przedmiot nie bedzie mi potrzebny, czy mogę zrobić zwrot od razu? I czy będę nadal przesyłka z opcją smart jesli w paczce nie bedzie juz zakupow za 40 zl? Dostanę zwrot pieniędzy?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Niestety nadal będzie możliwość darmowego zwrotu nawet jeżeli zwrócisz produkty o wartości 39 zł a zostawisz sobie ten za 1 zł.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@natalkq92  a czy nie lepiej kupić coś, co jest ci potrzebne- za 40 zł niż specjalnie dokładać aby mieć smarta i darmową przesyłkę, także zwrotną. Już wiesz że coś na pewno zwrócisz. Ale tak , odpowiem ci-możesz zwrócić część.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@natalkq92 powiem Ci tak można cwaniakować dla 9 zł i zwracać cześć towaru nawet przed wysyłką robiąc dodatkową robotę sprzedawcy ale pamiętaj że wielu sprzedawców dodaje takich klientów do czarnej listy i więcej nie kupisz u tego sprzedawcy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@kostas11  Już bym wolał, żeby klient mnie o tym poinformował, że ma zamiar zrobić taki wyczyn. Spakował bym mu to co potrzebuje- paczkę wysłał i zwrócił nadpłatę.

A zapomniał bym.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Nie każdy sprzedawca tak chce.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@LEW433  Ale tak, było by uczciwiej- mniej roboty przy pakowaniu. Mi osobiście nie zdarzyły się takie przypadki, jawnego naciągania kwoty do smart, ale gdyby tak było, to tak jak pisał @kostas11 od razu takiego klienta w czarną otchłań.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Sprawa jest taka że Smart i Allegro zezwalają na takie zwroty, a co nie jest zabronione jest dozwolone. No jest także "czarna dziura".

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

Witaj @natalkq92 ,

oczywiście, że możesz zwrócić część zakupionych rzeczy i odesłać je bezpłatnie w ramach Smart!. Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie zwrócić Ci pieniądze za odesłane przedmioty. Nie martw się o wpisanie na czarną listę. Sprzedawcy, którzy zachowują się jak psy ogrodnika to margines marginesu. Zdecydowana większość z nich cieszy się ze zwiększenia sprzedaży dzięki Smart! i nie robi problemów ze zwrotami.

Pozdrawiam.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@natalkq92 to zależy od tego czy kupujesz jako konsument czy nie. Lub czy sprzedawca się zgodzi na zwrot.

Odpowiadalo kilka osób i nikt nie pomyślał o tym ważnym szczególe. Spoko. 

oznacz moderatorów