anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Darmowy smart od dowolnej kwoty niższej niż 45zł

Artmade_pl
#9 Pomysłodawca#

Mechanizm jest taki: potrzebuję przedmiot za np 10zł ale nie spełnia on kryteriów magicznej darmowej dostawy to dobieram u tego samego sprzedającego jeszcze za 35zl i bach jest darmówka do paczkomatu. Gdy już paczka przyjdzie odsyłam te przedmioty za 35zł bo mi nie potrzebne. Czyli za wartość zamówienia 10zł mam darmową dostawę i jeszcze darmowy zwrot. Super co ? Brawo dla architekta tego rozwiązania.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

,,ALE ODKRYCIE !!! ,,😁

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

SZOK 😮

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Toś ameryki nie odkrył! ile tu wątków na ten temat.🤔

oznacz moderatorów

Artmade_pl
#9 Pomysłodawca#

Ameryki nie odkryłem ale jakby zwracającemu część zamówienia doliczyć za pierwotną wysyłkę (no bo 10zł nie upoważnia do darmowej dostawy) to tych zwrotów byłoby dużo mniej a co za tym idzie dużo mnie pracy mieliby sprzedawcy. No bo to się wiąże np z korektami faktur paragonów rozpakowaniem paczek odłożeniem towaru na półkę. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Artmade_pl problem poruszany , ale allegro ma taką wizję biznesu i nic zapewne z tym nie zrobi , zasady znasz , to że klient ma prawo do zwrotu , a allegreo udostępna go darmowo również wiesz , co jeszcze potrzebujesz żeby znaleść złoty środek ?? 

Listy MNK podejrzewam ,że pękają od nicków januszów  ,dlatego CL nie została zlikwidowana tylko ,, niby ,, 🤞 zmodyfikiwana , czyli tym samym allegro przerzuca odpowiedzialność na sprzedawców w kwestii odmowy sprzedaży .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Artmade_pl i jeszcze po tym zwrocie za 35zł to on po 2 tyg dojdzie do wniosku że odda i to za 10zł i drze tu japę o kolejny darmowy zwrot smartem by mu etykietę dali bo on m a święte prawo konsumenta... zapomniałeś dodać o kupującym januszeks bis

oznacz moderatorów

dsfdffgre
#8 Zapaleniec#

Ja trafiłem na tak bezczelnego oszusta, który zakupił dwa przedmioty żeby mieć darmową dostawę i w informacji napisał żebym wysłał tylko jedną bo nie chce mu się chodzić do paczkomaty ze zwrotem. Oczywiście miałem mu oddać za ten drugi. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@dsfdffgre Wyślij proszę zrzuty ekranu wiadomości z widocznym loginem kupującego na adres spolecznosc@allegro.pl. W mailu podaj również link do bieżącego wątku. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

dsfdffgre
#8 Zapaleniec#
Witam.
Przesyłam zrzuty ekranu do wątku:
Nie wiem czemu to ma służyć skoro już tak dużo było napisane w tej sprawie.
Ja aktualnie wycofałem się ze sprzedaży smart.
Ja muszę zapłacić za większe pudełko, dopłacić do wysyłki, wystawić korektę, zapłacić księgowej za korektę, spędzić dodatkowy czas a oszust kupi za 12 - 15 zł brutto. Zapłacę Vat, podatek, prowizję i okazuje się że dopłaciłem do interesu.
Szkoda że allegro wspiera oszustów a nie uczciwych sprzedawców.
pozdrawiam
 
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@dsfdffgre Dzięki za zgłoszenie. Podjęliśmy odpowiednie kroki wobec kupującego. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

dsfdffgre
#8 Zapaleniec#

Nie wiem czemu mają służyć kroki wobec tego kupującego, jak go zablokują to będzie kupował z innego konta a ja dostanę negatywa. Takich oszustów to ja mam zablokowanych przeszło  160. 

Czy mnie ktoś zwróci wyłudzone pieniądze? Tak jak pisałem, zakończyłem sprzedaż smart.

Gdzieś czytałem że nie mam prawa blokować bo klient działa zgodnie z regulaminem. Z drugiej strony wiem że jeżeli taka sprzedaż przynosi stratę mojej firmie to dalsza sprzedaż takiej osobie jest świadomym działaniem na szkodę firmy, i to też jest karalne.

Według mnie jedyne wyjście zostawić darmową dostawę i zrobić płatny zwrot. ale wiem że oszuści nakręcają allegro i nic się nie zmieni.

MOŻE GDYBY WSZYSCY SPRZEDAJĄCY WYŁĄCZYLI SMARTA TO KTOŚ BY SIĘ ZAINTERESOWAŁ, ale wiem że to nie realne.

 

 

 

 

oznacz moderatorów