anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty przesyłki smart

DarioBla
#7 Wielbiciel#

Od kilkunastu dni zauważyłem iż coraz większa ilość sprzedających uzależnia darmową dostawę dla smart od wielkości kwoty 80 zł . Do tej pory ta kwota była o połowę niższa czyli 40 zł. Wychodzi na to że znowu jesteśmy "do tyłu" jako kupujący.  Wystarczyło zmieścić się w kwocie 40 zł i już była dostawa darmowa teraz  muszę wydać podwójnie. Czyżby oferta darmowej dostawy  smart już przestała się opłacać? Co wy na to drodzy kupujący?

Pozdrawiam DarioBla 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mwmonety
#21 Demiurg#

Jest to pewnie podyktowane przymusowym udostępnieniem wysyłek kurierskich od 8 czerwca a te smarta mają od 80 zł.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@DarioBla Ja wole odbiór z paczkomatu, nie muszę siedzieć i czekać na kuriera. Poczytaj jak dobrze robi ALL sprzedawcą:https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawc%C3%B3w/nowe-warunki-allegro-smart-dla-ofert/m-...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Z tymi kurierami to nie jest wcale takie wygodne .Przykład z wczoraj kurier UPS przyjechał pod moją posesję jak nikogo nie było w domu ,dzwoni że ma paczkę i czy może zostawić .Dałem mu zgodę by zostawił na tarasie wiedząc że jest to niedroga przesyłka dla żony .Po powrocie (jakieś 10 minut po jego telefonie) okazało się że zostawiona przesyłka była otwierana i sprawdzana co jest w środku ,wprawdzie zawartość nie zginęła ale może tylko dlatego że nie było to czego ktoś szukał.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@DarioBla Kwota 80 zł dotyczy dostaw kurierskich. Została ostatnio zmniejszona ze 100 zł, więc zyskali na tym kupujący. To nie sprzedawcy ustalają limity, tylko Allegro je narzuca. Żeby kupującym żyło się lepiej, sprzedawcy dopłacają do każdej przesyłki. Jeśli chodzi o dostawy kurierskie od 40 zł, to jest kilka kategorii w których Allegro zrobiło promocję. 

oznacz moderatorów

DarioBla
#7 Wielbiciel#

Chciałbym mieć wybór skąd mam odebrać przesyłkę. Paczkomaty InPost to najlepsze rozwiązanie. Znowu ktoś chce kogoś na siłę uszczęśliwić

oznacz moderatorów

socjolozka25
#3 Debiutant#

Nam jako sprzedającym SMART się nigdy nie opłacał, bo niestety my dopłacamy do każdej przesyłki a nie tak jak klient jednorazowo rocznie 40 zł. Biorąc pod uwagę prowizję allegro, koszty pakowania, etykiet itd to niedługo minimum zakupowe będzie musiało być kilka razy większe. Niestety allegro nie jest sprzyjające dla sprzedawców i na każdej "dobrej zmianie" jesteśmy w plecy.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie tylko sprzedawcy ale i wszyscy kupujący którym się wmawia że to dla ich dobra nie wspominając nic że to co musi oddać sprzedawca zapłaci kupujący .

oznacz moderatorów

DarioBla
#7 Wielbiciel#

W takim razie pozostaje otworzyć sklep stacjonarny. Na pewno koszty się zwiększą. Sprzedaż na Allegro to wolny wybór każdego zarówno kupując ego jak i sprzedawcy

oznacz moderatorów