anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Limit przesyłek od jednego sprzedającego

MAMY ROZWIĄZANIE!
Grabarz1209
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Czy w Allegro Smart istnieje coś takiego jak limit przesyłek od jednego sprzedającego, a jeśli tak to gdzie w ofercie powinna znajdować się taka informacja? Trafiłem na kilka ofert, gdzie po przekroczeniu danej ilości, darmowa dostawa nagle przestała być darmowa. W szczegółach dostawy dla wielu sztuk sprzedający ustawił jakieś śmieszne ilości typu max 2 sztuki do paczkomatu/3 sztuki kurierem (dotyczy to karmy dla psa w opakowaniach po  200g), przy 24 sztukach jest nadal dostawa smart, a od 25 sztuk liczy normalnie koszt dostawy. U drugiego sprzedającego ten limit darmowej dostawy za ten sam produkt wynosi 18 sztuk, od 19 liczy dostawę (limity dla wielu sztuk ma takie same).

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Grabarz1209 Cześć, ten limit wynika z ustawień cenników. Skontaktuj się ze sprzedającym lub zrób kilka zamówień (to może wynikać z tego, że do skrytki w Paczkomacie zmieści się określona liczba paczek z karmą). 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Na Allegro nie istnieje limit,  ale sprzedający tak ustawiają swoje limity, albo chcą się zareklamować i ograniczają ilość zakupów tego samego artykułu albo ilość w paczce albo ilość wysyłki w Smarcie albo za darmo, ot taka gra.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Ustawienia sprzedającego to jego indywidualna kwestia, czasem po prostu wysyła z różnych magazynów i musi tak być. I to przy smarcie nie ma większego znaczenia.

To na co się złapałeś to jeśli dobrze kojarzę akurat bardziej wina allegro nie sprzedającego. Czyli smart przestaje być smart gdy koszty łączne dostawy przekroczą 100zł. Czyli możesz np zamówić u sprzedającego 9 przedmiotów z dostawą paczkomatem dla 1 sztuki 10.95zł i jest smart, zamów 10 to allegro karze Ci zapłacić i nici z darmowego zwrotu. Sama się kiedyś na to złapałam i mi wytłumaczyli. po prostu podziel zakupy tak żeby ten koszt łączny wysyłek 100zł nie przekraczał... To taki allegrowy sposób na premiowanie porządnych klientów kupujących więcej, brak słów na to co czasem wyprawiają....

oznacz moderatorów
Grabarz1209
#7 Wielbiciel#

Rzeczywiście, wydaje się być tak, jak piszesz. Pierwotnie ograniczyłem się do podglądu koszyka, ale w koszyku koszt dostawy jest wyliczany na podstawie wszystkich dostępnych metod płatności, a proponowana jest najtańsza dostawa. Dopiero, jak wszystkie dostępne metody płatności osiągną sumę za dostawy większą niż 100zł to w koszyku pojawia się informacja o płatnej dostawie. Do tej pory nie wiedziałem, że łączny koszt dostawy nie może przekroczyć 100zł, ale najwidoczniej tak właśnie jest. No nic, najwyżej złożę kilka zamówień u tego samego sprzedającego. Dzięki za trafioną podpowiedź 😛

oznacz moderatorów