anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie odebranie przesyłki paczkomatowej

mmarzecpl
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Nie odebrałem przesyłki paczkomatowej na czas, przesyłka wraca do sprzedawcy. Kiedy mogę żadać zwrotu pieniędzy od sprzedawcy, po zwrocie przesyłki do sprzedawcy, czy bez znaczenia bo ja nie miałem z przesyłką nic do czynienia?

  • Drugie pytanie, jak ta przesyłka zaginie i nie dotrze do sprzedawcy to która ze stron ma reklamować niedostarczenie zwrotu, ja czy sprzedawca? Pytam o to ponieważ od kilku dni status przesyłki jest w drodze do sprzedawcy i nic się w kwestii dostarczenia nie zmienia.
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

deny_01
#9 Pomysłodawca#

Do czasu aż nie odstąpisz od umowy towar jest Twoją własnością , i nie sprzedawca nie ma podstaw aby zwracać należność za ww zamówienie.

 

Temat bardzo ładnie wyjaśniono w innym wątku , pisanym przez same Allegro

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/blog/zwroty-na-allegro/bc-p/304754#M597

 

Czy mogę nie odebrać wysłanej przesyłki?

Zgodnie z art. 535 Kodeksu Cywilnego, umowa sprzedaży oznacza, że sprzedawca zobowiązuje się przenieść prawo własności na kupującego, a kupujący zobowiązany jest do zapłaty i odbioru towaru. Dlatego obowiązkiem kupującego jest odebranie adresowanej do niego przesyłki. W przeciwnym wypadku, jak mówi art. 551 Kodeksu Cywilnego, sprzedający może oddać rzecz na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego. 

 

Gdy odstąpisz od umowy , to sprzedawca powinien dokonać zwrotu środków do 1 4dni od ostąpienia , ale może wstrzymać się do momentu odbiru zwrotu. Więc jeśli przesyłka zwrotna zaginie masz problem , bo nie dysponujesz potwierdzeniem jej nadania , więc do momentu wyjaśnienia sytuacji sprzedawca nie musi zwracać Ci środków.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mmarzecpl jak odstąpisz od umowy o ile był to zakup od firmy to dostaniesz zwrot kasy do 14 dni od odstąpienia ( sprzedawca może wstrzymać się do czasu otrzymania towaru) koszt powrotu paczki jest po Twojej stronie ( przy zwrocie koszt wysyłki pokrywa konsument )

Jak nie wykonasz żadnego ruchu, sprzedawca uzna to jako nie wywiązanie się z umowy i obciąży Cię za magazynowanie a potem sprzeda towar na Twój koszt by pokryć straty 🙂

Przy zakupie od osoby prywatnej, będziesz w plecy dwie przesyłki 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli dokonałeś zakupu to towar jest twój, do czasu dostarczenia za przesyłkę odpowiada sprzedający, teraz musisz odstąpić od zakupu, możesz to zrobić przez zakładkę "Moje zakupy" albo w inny sposób mailem, listem, itd. Po odstąpieniu od umowy zakupu sprzedający zwraca Ci środki bezzwłocznie, ma na to 14dni, może wstrzymać się do czasu zwrotu towaru- zakup konsumencki. Jeżeli zakup od osoby prywatnej to sprzedający nie musi przyjmować zwrotów, za towar odpowiada do chwili przekazania przewoźnikowi, skontaktuj się ze sprzedającym, jak  się zgodzi na zwrot to odda Ci środki a jak nie musisz zapłacić powtórnie za przesyłkę.

oznacz moderatorów

dyanna1
#8 Zapaleniec#

Cześć, a ja mam takie pytanie - sprzedawca ("żeby mnie uszczęśliwić na majówkę") wysłał mi towar w piątek 29 kwietnia - ale wiadomo jest majówka i nie ma mnie w domu - termin odebrania z paczkomatu to poniedziałek 2 maja - nie odbiorę. Podobno kurierzy jeżdżą 2 maja więc pewnie zabierze z powrotem. Trudno - jego (sprzedawcy wina). Ale główne moje pytanie jest takie czy INPOST odbiór przesyłek powinien liczyć 48 godz ale w DNI ROBOCZE??!! Bo kto się zajmuje odbiorem paczek w soboty niedziele albo święta? Za CPR nie mogę zasięgnąć info od inpostu w tej sprawie - czy ktoś już może wie coś na ten temat? Wiem, jest majówka - nie przeszkadzam - nie pali się 🤣😆

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@dyanna1 To nie jest wina sprzedawcy że wysłał ci towar zaraz po twojej wpłacie ,to jego obowiązek względem regulaminu allegro ,za którego złamanie grożą mu punkty karne. Jeśli chciałeś aby towar dotarł po majówce trzeba było wstrzymać się z wpłatą. Możesz pisać do inpostu o wydłużenie czasu na odbiór przesyłki.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@dyanna1 sprzedawcy są rozliczani z szybkości wysyłki i to raczej nie jest wina sprzedawcy że kupujący dokonuje zakupu dzień przed wyjazdem wiedząc że potem nie ma możliwości odbioru.

"ale wiadomo jest majówka i nie ma mnie w domu" hmm znaczy skąd to niby wiadomo ża Cie nie ma w domu?? 

"Trudno - jego (sprzedawcy wina)"-  tak rzeczywiście - jego wina że wysłał Ci towar który zakupiłaś.

Wybacz ale czasem naprawde trudno w pewne rzeczy uwierzyć. Często sprzedawcy  pracuja w niedziele , majówke i weekendy  po to aby kupujący szybko otrzymali swoje przesyłki i w ramach "wdzieczności" zwalanie na nich winy za wlasną bezmyślnośc zdaje sie być ciosem poniżej pasa

Co do pracy paczkomatów jet to 48H niezaleznie od tego czy jest to dzien roboczy czy tez świeto. Tak działa system i nic nie poradzisz.

Ja też dziś musiałem do paczkomatu gonić bo zapomniałem zmienić opcji wysyłki na kurierską i paczka pojechała do paczkomatu. Za własne błedy trzeba płacić.

Moja rada: kupujac pamietajmy  ze transakcja nie konczy sie w momencie zapłaty. Za dwa- trzy dni trzeba paczke odebrać. 

 

 

oznacz moderatorów

dyanna1
#8 Zapaleniec#

Sorry, ale ja tu nie przyszłam po wojnę - już jedną mamy i nie koniecznie z korzyścią dla Polaków.

Sprzedawca w dostawie miał 8 dni roboczych na wysłanie ale akurat musiał wysłać tak jak wysłał - myślałam że da sobie spokój i na spokojnie wyśle po majówce. Po co denerwować?

Niestety, ale paczka pojedzie z powrotem chyba że kurier będzie normalny albo nie przyjedzie i zostawi paczkę a ja odbiorę w środę.

Natomiast nikomu nie wpadło do głowy żeby pisać do inpostu żeby liczył dni odbioru w dni robocze jak to ma w przypadku allegro zielony box, nie miałam takiej opcji przy dostawie. Ale po co denerwować milionera.

Także dzięki za wojnę. Polacy to potrafią między sobą doskonale zamiast atakować winnych.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@dyanna1  wybacz nie chodziło mi o wojne - jeśli tak to odebrałaś to przepraszam

Napisalem w pierwszym zdaniu - sprzedwca sa rozliczani z szybkości wysyłki wiec starają sie realizować ją jak najszybciej. Teraz nie ma co liczyć na to że ktos " da sobie spokój" . Jeśli bedzie ją mógł zrealizować nawet w tym samym dniu to z pewnością to zrobi.

Natomiast dziwnym sie wydaje obwinianie go za to. W sumie napisałas " to jego wina"

Co do paczkomatów to po prostu inpost ma taki system pracy i raczej tego nie zmienimy. Mi także to nie bardzo odpowiada lecz  zdaje sie że przesyłek paczkomatowych jest tak dużo że Inpost sobie nie pozwoli na to aby paczkomaty były blokowane przez dni wolne. Podobno jest opcja płatnego przedłużenia terminu odbioru  przez odbierającego - około 8 zł -24H lecz ja nigdy z niej nie korzystałem.

Automaty allegro póki co nie są jeszcze tak popularne jak inpostu i pewnie przesyłek jest tam mniej - wiec mogą sobie w świeta leżeć i czekać na dzien roboczy 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na odbiór jest 48 godz, więc jak włoży 2.05 to masz czas do 4.05 za mało czasu na odbiór?

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@dyanna1 A przecież można to w prosty (i przyzwoity) sposób załatwić:
Jak przedłużyć czas odbioru paczki z Paczkomatu? | InPost

oznacz moderatorów

dyanna1
#8 Zapaleniec#

Paczkomaty przepełnione - ale za kasę to już nie będzie przepełniony?

Nie przyjmę Pani bo jest C19, ale na wizytę prywatną może Pani przyjść.

Coś się kojarzy?

Pan "Lew" nie doczytał.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@dyanna1  "Paczkomaty przepełnione - ale za kasę to już nie będzie przepełniony?"

paczkomat stoi po to aby zarabiać - jeśłi kupujący płaci za przedłużenie terminu- paczkomat zarabia. Jeżeli kupujący nie placi za przedłuzenie- paczkomat zarabia no nowo  włożonej paczce 🙂

48H miejsca w paczkomacie jest w cenie przesyłki. Jeżeli ktoś potrzebuje wiecej czasu musi zapłacić tak jak za każdą usługe.

oznacz moderatorów

dyanna1
#8 Zapaleniec#

Widzę, że nie potrzeba już nawet wprowadzać AI ani robotów.

Moja sytuacja jest wyjątkowa ale robot tego nie "poczuje".

Zawsze odbieram przesyłki punktualnie.

Moje pytanie było zupełnie inne a skończyło się jak zwykle.

Daję ludzkości jeszcze tak z 5 lat, może mniej.

Pozdrawiam, i proszę o zakończenie tematu.

oznacz moderatorów