anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niewłaściwy kształt paczki, a zwrot paczek Pocztą Polską

MAMY ROZWIĄZANIE!
Czepskii
#8 Zapaleniec#

Witam zwracałem ostatnio paczkę przez Pocztę Polską za pośrednictwem Allegro smart którą zresztą wcześniej odebrałem na Poczcie, podczas wizyty w urzędzie dowiedziałem się iż paczka ma nie właściwy kształt ( powinna mieć równe boki) mimo tego ze dzień wcześniej odebrałem ją w tym samym opakowaniu i kształcie ( był obły miał nie regularne kształty) dowiedziałem się ze zostanie przez to doliczona opłata za przesyłkę nie standardową. Co teraz kto dopłaci za tą opcję? jak odsyłać? czy ważne są kształty odsyłanych paczek? bardzo proszę o odpowiedź oraz regulamin.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
vonNogay
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte Że co? To dotyczy może tylko masowo wysyłających sprzedawców z umową, czy zwykłych Januszy również? Pójdę na pocztę wysłać list polecony i za przystawienie pieczątki na potwierdzeniu zażądają 4 zł.?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@vonNogay nie wiem jak to działa, ja miałam list nadany w envelo, z opłaconym i wydrukowanym znaczkiem. Może dlatego, że już numer przesyłki był nadany i przesyłka istniała w systemie to poczta uznaje stempelek jako dodatkowe potwierdzenie. Nie korzystam zbyt często z usług poczty, jestem w temacie laikiem ☺️

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Czepskii Poczta żąda takich"odpowiednich" kształtów ze względu na problemy na sortowni(nie mogą jeździć po rolkach). Rozumiem prawo do zwrotu (darmowe), przecież zapakować można w tzw. sześciokąt.

oznacz moderatorów
Czepskii
#8 Zapaleniec#

Informacja jest taka że mają być równe boki czyli tylko kwadrat lub prostokąt. 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Czepskii, faktycznie Poczta Polska wymaga paczek o konkretnych maksymalnych gabarytach.

Oto, co musi być spełnione:

- waga nieprzekraczająca 30kg,

- suma boków nieprzekraczająca 250cm,

- najdłuższy z boków nieprzekraczający 150cm.

Jeśli coś nie mieści się w tej normie (nie jest pudełkiem), może zostać nieprzyjęte lub może zostać doliczona opłata.

@Czepskii, chciałabym zapytać w ramach upewnienia się: rozumiem, że już wysłałeś tę paczkę, tak?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów