anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niewłaściwy kształt paczki, a zwrot paczek Pocztą Polską

MAMY ROZWIĄZANIE!
Czepskii
#8 Zapaleniec#

Witam zwracałem ostatnio paczkę przez Pocztę Polską za pośrednictwem Allegro smart którą zresztą wcześniej odebrałem na Poczcie, podczas wizyty w urzędzie dowiedziałem się iż paczka ma nie właściwy kształt ( powinna mieć równe boki) mimo tego ze dzień wcześniej odebrałem ją w tym samym opakowaniu i kształcie ( był obły miał nie regularne kształty) dowiedziałem się ze zostanie przez to doliczona opłata za przesyłkę nie standardową. Co teraz kto dopłaci za tą opcję? jak odsyłać? czy ważne są kształty odsyłanych paczek? bardzo proszę o odpowiedź oraz regulamin.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
xyz96
#21 Demiurg#

@Czepskii Masz prawo do darmowego zwrotu Smart. Jeśli poczta chce Ci naliczyć opłatę, zgłoś problem do odpowiedniego działu Allegro i poproś o rekompensatę; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a09c2d7f-ef5c-4001-847a-cbe75830e40e

oznacz moderatorów
Czepskii
#8 Zapaleniec#

Ja nic nie dopłacałem tylko pracownik Poczty zmienił na etykiecie że paczka jest nie standardowa i poinformował mnie o tym że są za to dopłaty i teraz nie wiem kto zapłaci za te koszty. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli nic nie dopłacałeś, to się nie przejmuj, teraz już nie dopłacisz 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Czepskii Tak się dzieje od jakiegoś na poczcie, przestrzegają kształtu, dopłata ok. x3, za brak sześciokąta.

oznacz moderatorów
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Koszt zwrotu towaru pokrywa sprzedający. Zwrócić ma najtańszy dostępny koszt pierwotnej dostawy. Z racji tego że smart jest darmowy zwraca Ci 0 zł za dostawę. Kształty paczek są ważne. 

oznacz moderatorów
Czepskii
#8 Zapaleniec#
  • Ok tyle że pracownik poczty odznaczył że paczka była nie standardowa/ brak równych boków/ i co teraz czy ta dodatkowa opłata zostanie przezucona na mnie? Co mam zrobić jeśli zakupiony towar przyjdzie do mnie w kształcie np. piłki a poczta wymaga równych boków?
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Czepskii Ale po co Ty się tym przejmujesz? NIC NIE ZAPŁACISZ. Gdybyś miał płacić, musiałbyś to zrobić przy nadaniu paczki.

oznacz moderatorów
Czepskii
#8 Zapaleniec#

Dlatego że po odznaczeniu przez pracownika wygenerowała się nowa etykieta z czekboksem że opłatę dodatkową pokrywam ja. I teraz nie wiem czy allegro nie potraci mi opłaty a to jest 300% od ceny paczki 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Czepskii No więc masz wyżej link do kontaktu z Allegro w tej sprawie, tam to wyjaśnij, tu tego nie załatwisz. Moim zdaniem nikt Cię żadnymi kosztami nie obciąży, masz darmowy Smart.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Czepskii Szczerze, nie wiem, piszę że PP wymaga, napisz to będziemy wiedzieć na kogo przerzucą. Ja bym zapakował w ten sześciokąt, przecież i piłkę się da.

oznacz moderatorów
Czepskii
#8 Zapaleniec#

Dodatkową opłatę pokrywa Allegro tak że problem z głowy. I Poczta może doliczać ta opłatę jeśli paczka nie ma równych boków.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Czepskii Ty nie dopłacisz, Allegro dopłatą obciąży sprzedającego. Poczta ostatnio pobiera coraz więcej dopłat, nawet za stempel na potwierdzeniu nadania listu poleconego jest dopłata 4 zł. 🙂

oznacz moderatorów
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

tusz drogi 😛

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Czepskii Allegro gwarantuje darmowy zwrot w smarcie, jeżeli sprzedawca wysłał w niestandardowym opakowaniu to prawdopodobnie poniesie koszt dopłat w obie strony. 😁

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Nie wiemy jak dotarła paczka od sprzedającego.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 kupujący napisał, że przyszła w takiej samej formie jak ją odsyłał 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Znamy wypowiedz jednej strony, sama wiesz, jak z tym jest.😁

oznacz moderatorów
Czepskii
#8 Zapaleniec#

Nie "szerlokuj"nie potrzebnie, kołdra zwinięta w wałek i zapakowana w folię nie będzie kwadratem. 

oznacz moderatorów
Czepskii
#8 Zapaleniec#

A to nie była czasem opłata za duplikat? 

oznacz moderatorów