Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
W ramach zwrotów 14dni (zakup na odległość) przysługuje prawo do odstapienia od umowy. Są pewne wykluczenia i co jesli sprzedawca w swoich wszystkich produktach zamieszcza taki zapis:
Rzecz, która dostarczona jest w zapieczętowanym opakowaniu, a której po jego otwarciu nie możesz zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę. Np.: bielizna osobista, test ciążowy, końcówki do szczoteczki elektrycznej, soczewki kontaktowe, maseczki.
Oczywiscie niezależnie co sprzedaje. Od weży ogrodowych po blendery a nawet TunerTV, wszystkie oferty mają taki sam zapis w warunkach zwrotów a sprzedawca wykreca się, ze ze zwzględów higienicznych nie przyjmuje zwrotów jeśli naruszono fabrycznie zapieczętowane opakowanie.
Czy to jest z godne z regulaminem allegro i co ważniejsze z przepisami obowiązującego prawa?
O ile w przypadku zakupu bielizny, maseczek, soczewek mogłbym sie zgodzić o tyle sprzętu AGD i RTV to już mega negatyw się szykuje. Co na to Allegro? Czy możecie pouczyć sprzedawcę, że przegina z takimi praktykami?
Przypomnę, że jednym z warunków członkostwa w programie SMAT przez sprzedawcę jest akceptacja zwrtów. Jęsli takich nie realizuje to powinien być dany przedmiot wykluczony z opcji SMART.
@indiglo82
Przytoczony przez Ciebie zapis znajdujący się w zakładce ZWROTY niektórych sprzedawców jest autorskim opracowaniem Allegro (różniących się nieco zarówno co do literalnego brzmienia ustawy jak i treści, które Ustawodawca przekazał w Ustawie.
Dla kupującego istotne jest, że sprzedawca poinformował go o możliwym ograniczeniu prawa do odstąpienia, jednak aby poznać treść Ustawy należy sięgnąć do źródeł, które przywołałem np. tu:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/czy-mo%C5%BCna-zwr%C3%B3ci%C4%87-s%C5%82u...
a nie polegać na kiepskich "uproszczeniach" Allegro, które jak widać nie tylko mogą wprowadzać w błąd kolejnych kupujących, ale budzą wątpliwości również co do katalogu użytych przykładów.
co jesli sprzedawca w swoich wszystkich produktach zamieszcza taki zapis ...
Przywołując jeden powód możliwego ograniczenia prawa do odstąpienia we wszystkich swoich ofertach - sprzedający pozbawia się prawa do ew. powołania się na inne powody ew. ograniczenia prawa do odstąpienia w każdej ze swoich ofert. Natomiast gdy ze względu na cechy rzeczy ww. zapis nie ma zastosowania - samo umieszczenie informacji niedotyczącej konkretnego przypadku nie rodzi żadnych skutków prawnych (podobnie jak np. ew. wyłączenie rękojmi przez sprzedawcę w umowie z konsumentem - jest bezskuteczne)
Sama informacja o możliwym ograniczeniu prawa do odstąpienia w przypadkach opisanych Ustawą nie powoduje, że ów konkretny przypadek należy do zbioru objętego wykluczeniem.
Podajlink do konkretnej oferty aby móc odnieść się do przykładu.