anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skąd się bierze limit 50 sztuk w koszyku?

mrgodot
#9 Pomysłodawca#

Wykupiłam sobie opcję Smart na rok. Najbardziej interesuje mnie zawsze opcja z kurierem.

Dzisiaj znalazłam wreszcie Sprzedawcę, który ma bogatą ofertę i z której mogłam wybrać wiele różnych drobnych towarów. Towary są małe gabarytowo i cenowo - chciałam zakupić wstążki i tasiemki w różnych wzorach i kolorach. Przeważnie kosztują one dosłownie złotówkę, czasem niecałe 2 zł. Dalej nie dotarłam bo ... po wrzuceniu 50 sztuk do koszyka, koszyk zaprotestował i dostaję komunikat, że muszę na tym zakończyć. W efekcie "załadowałam"  50 sztuk towarów za 58 PLN. A chciałam uzupełnić do 80 bo:

- zapłaciłam za rok za Allegro Smart w tym z kurierem,

- bo naprawdę potrzebuję jeszcze kupić inne wzory i kolory,

- bo chcę to dostać w 1 paczce,

- bo jak ładuję towary do koszyka, to potem przeglądam koszyk i łatwiej mi, przy tej ilości kolorów i wzorów, zorientować się czy czegoś podobnego nie wrzuciłam 2x, albo czy czegoś brakuje,

- bo zapewne łatwiej będzie sprzedającemu powoli skompletować cały mój jeden koszyk i się nie pomylić,

- i wreszcie - a dlaczego nie mogę po prostu załadować 100 sztuk jeśli przeciętnie jedna sztuka jest wielkości orzecha włoskiego? 

Sprawdziłam wcześniej ustawienia Sprzedającego i przy Smart z kurierem można załadować za darmo nawet 400 sztuk. Mało tego - przy 400 sztukach i tak by była darmowa przesyłka.  ja nie mogę załadować powyżej 50. 

Problem - po 50 sztukach (każda inna bo potrzebuję różnych wzorów, kolorów, rozmiarów itp) niczego więcej nie mogę dodać. 

Co robić i skąd ten limit?

Bardzo proszę o rady i - od Allegro odpowiedź na pytanie, czy taka jest polityka serwisu? 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

@mrgodot Nie kupuj przez koszyk. Kup każdy przedmiot przez Kup teraz, ale po przekierowaniu do banku nie płać. Potem wejdź w zakładkę Moje zakupy, anuluj rozpoczęte płatności, następnie zaznacz po lewej stronie odpowiednie przedmioty i na samym dole kliknij Zapłać.

oznacz moderatorów

mrgodot
#9 Pomysłodawca#

Dzięki #21 Demiurg#,

Nie chce mi się wierzyć, że naprawdę mam teraz klikać te 50 pozycji od nowa tylko na Kup teraz. I jeszcze przeglądać dalej przedmioty Sprzedającego. A co jeśli będzie limit na "kup teraz"?

I jeszcze nie wiedząc o tym usunęłam je z obserwowanych - bo najpierw wrzucałam je do Obserwowanych, potem przerzucałam do koszyka i usuwałam z Obserwowanych i teraz jestem w czarnej d ... 

Ok, spróbuję tak, ale to chyba wymaga zmian ze strony Allegro. Tym bardziej, że mówimy o zakupach u jednego Sprzedającego.  Nie każdy sprzedaje drogie towary lub w dużych ilościach, niektórzy sprzedają drobiazgi, bardzo przydatne. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie da się inaczej, szkoda tylko że tak trzeba to obchodzić.😊

oznacz moderatorów

tomczak_zz
#10 Popularyzator#

workaround 🙂

______________
Miłego czasu! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Nie kupuj przez koszyk. Kup każdy przedmiot przez Kup teraz" - czy aby na pewno w tym nowym widoku zakładki "moje zakupy" został zniesiony limit 25 ofert na jedną (pod)stronę? Bo jeśli nadal obowiązuje, to podsunięte rozwiązanie jest jeszcze gorsze niż zakupy przez koszyk.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Knowhere 

Jako mediator i ambasador w jednym ;D udzielę odpowiedzi: chyba nie będzie problemu z tak długą listą. Kliknięcie w "pokaż więcej" da sporo miejsca.  Natomiast słuszność tej metody w rozwiązaniu tak długiej listy zakupów to inna sprawa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mrgodot dziękuję za Twoją sugestię, przekazałam ją dalej. Ten limit jest związany z kwestiami technicznymi, ale w przypadku opisanych przez Ciebie zakupów zdecydowanie je utrudnia, a zależy nam, żeby na Allegro kupowało się szybko, przyjemnie i bezpiecznie, więc na pewno Twoja sugestia będzie wzięta pod uwagę 🙂  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@la_nika 

A czy sprzedający nie będzie czasem "zachwycony" ze sposobu naliczenia prowizji z tych pojedynczych zakupów przez KT jak w tym wątku ?

oznacz moderatorów

mrgodot
#9 Pomysłodawca#

Dzięki, obejście się udało ale jak zaczęłam wczoraj po południu, tak dopiero dzisiaj dokończyłam. Dawno się tak nie zmęczyłam kupowaniem i potrzebowałam długiej przerwy. 

Tak nie powinno być. 

cookie000 - nie wiem nic na ten temat. Może i tak być. 

Mam nadzieję, że Allegro usunie ten problem. 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@mrgodot 

Ja bym Ci doradził rozbicie na dwóch koszyków ze smartami, ale nie wiedziałem na jakim etapie kupowania jesteś, więc nie chciałem Cię zachęcać jeszcze raz do kupowania od nowa.

Allegro wie o tym problemie obliczania prowizji, ale serwisowi nie zależy na poprawce tego. Kliknięcie kupuję i płacę generuje naliczenie prowizji w tym momencie, a nie w momencie zapłaty. Potem sprzedający (jak się zorientuje, że dopłacił do interesu, a nie zarobił) musi się upominać o zwrot. Jeśli chcesz, to uprzedź o tym sprzedającego. Może wie, może nie wie jak to zadziała.

Na temat koszyka tez już kiedyś był wątek. O ile pamiętam, to tłumaczenie było takie, że mało kto tyle produktów wrzuca i nie trzeba więcej. Zatem jesteś wyjątkiem od normy ;D

oznacz moderatorów

mrgodot
#9 Pomysłodawca#

No właśnie się zorientowałam, że opłaciłam tylko połowę towarów, reszty mi nie wrzuciło. Punkt po punkcie ręcznie to robiłam. Masakra.

Zostało mi towarów na drugi koszyk za 75 PLN i brakuje 5 PLN do darmowego kuriera. Dokupiłam za kilka złotych i teraz czekam , aż będę miała opcję anulowania płatności. Na razie jest nieczynna.  

Nie wiem co zrobi Sprzedający. Wczoraj go pytałam o to, ale nie miał rozwiązania. Czy wyśle mi całość jednym kurierem, czy dwoma? Problem jest i wymaga rozwiązania.

Pogubiłam się, przy takiej ilości drobiazgów nietrudno o to. 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@mrgodot 

Wysłać na dwa smarty ? Jeden na kuriera, drugi na paczkomat ?

oznacz moderatorów

natchnienie
#1 Nowicjusz#

Ja tylko dodam, że też nie znoszę tej opcji. Mam często w koszyku rzeczy pozaznaczane na zakup później, bywa to dużo drobnych zakupów - spożywczych lub papierniczych (tak jak ktoś tu pisał, dużo drobnych rzeczy). Limit rzeczy w koszyku bardzo utrudnia zakupy. 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Pamietam ten wątek

oznacz moderatorów