anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart i smart wątpliwości

dr_dbmike
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

W dużym skrócie.

Zakupiłem usługę Smart. Allegro, stosujecie duże uproszczenie myślowe, nie informując potencjalnych, przyszłych nabywców Smart o tym, że darmowa dostawa działa tylko u użytkowników z aktywną dostawą na warunkach Smart. Nowi sprzedawcy, lub tacy, którzy nie mają możliwości udostępnienia takich wysyłek na swoim koncie, automatycznie zostają wykluczeni, przez co nabywca musi płacić za przesyłkę, o czym jak już wspomniałem wyżej, nie informujecie w pierwszych procesach nabywczych usługi Smart, twierdząc tylko, że należy zakupić produkty od jednego sprzedawcy za min 40zł. Jest to celowa dezinformacja i Wam, jako Allegro nie przystoi stosować takich zagrywek.

Druga sprawa.          Jeżeli jestem posiadaczem usługi Smart, kupuję jeden produkt załóżmy za 35 zł, by skorzystać z darmowej dostawy, automatycznie należy zakupić od sprzedawcy produkt za minimum 5 zł, co dodatkowo faworyzuje super sprzedawców, bo wiadomo, klient szanuje swój czas, no i leniwy jest. Nie ma nic w tym złego, lecz poniekąd wymusza dodatkowy zakup, lub wymusza szukanie tańszych produktów u sprzedawców nie udostępniających dostawy Smart, by suma zakupu była porównywalna z sumą zakupu z usługą Smart.

Podusmowanie

Powinniście dopisać w "zachęcie" do zakupu Smart, że p[o zakupie usługi, darmowe dostawy działają również po spełnieniu warunków posiadania aktywnej opcji u sprzedawcy. Ewentualnie, wyższej opcji zakupu Smart, u wszystkich sprzedających, jednak za wyższą opłatą zakupu.

Pozdrawiam

M

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

@dr_dbmike Wielu kupujących się na to łapie. Płacą za Smart o potem piszą tu, że mimo to doliczane są koszty wysyłki . Ze Smart możesz zrezygnować, Allegro odda Ci pieniądze; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1bba437d-af0e-404b-8a02-11af54caa0e5

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Wszystkie te informacje znajdują się w regulaminie który akceptujesz kupując usługę 🙂 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

dr_dbmike
#8 Zapaleniec#

Mamy naprawdę duży wybór innych opcji zakupu na innych portalach, szkoda ze Allegro poszło w tą stronę, bo dezinformacja, działą tylko do pewnego momentu. Że to jest biznes i tak to działa, to spoko stwierdzenie, ale dla w miare świadomych ludzi. jednak tak to nie powinno działać.

Piszecie, że można zrezygnować, albo że biznes to biznes. Ok, ale bez kupujących, nie ma sprzedaży.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dr_dbmike taki świat , gdzie nie pójdziesz / sklep  market ...itp . / i możesz uzyskać dodatkowe benefity to tylko na pewnych warunkach . 

oznacz moderatorów

dr_dbmike
#8 Zapaleniec#

Warunki, warunkami, ale te podstawowe, fundamentalne, które nie zmieniają znacząca ani działania usługi ani ceny, od początku powinny być jasne, a nie częsciowe, typu cena produktu na półce,  a jak dojdziesz do kasy to drozsze, bo fizycznie osoba korzystała z powierzchni sklepu itd

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

przecież jest jasne tylko Tobie się nie chce poczytać 😁

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

"przeczytałem i akceptuje regulamin" 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

nie-chce-mi-sie_2017-06-26_13-17-03.jpg

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79577720 Przecież to jest tzw. największe kłamstwo internetu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@Knowhere  wiem że tego i tak nie czyta, ale denerwuje mnie jak ktoś później ma pretensje że nie wiedział 😄 Jest regulamin - żal do samego siebie że się nie przeczytało 

oznacz moderatorów

dr_dbmike
#8 Zapaleniec#

Warunki, warunkami, ale te podstawowe, fundamentalne, które wpływają na działanie usługi, od początku powinny być jasne, a nie częsciowe, typu cena produktu na półce, a jak dojdziesz do kasy to drozsze, bo fizycznie osoba korzystała z powierzchni sklepu itd, ps. jesli nie chce Ci sie czytac ok, ja czytam. Jesli w tygodniu zazwyczaj kupujesz ziemniaki na targu za 2 zl za kg, to przy zakupie załużmy w piatek płacisz 10 zl, bo malym drukiem w sklepie na scianie, lub na tyle paragonu, napisali ze w piatki, tyle to kosztuje, zaplac i podziekuj. pozdro

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dr_dbmike większych bzdur jeszcze nie słyszałem . Nie odpowiada Ci usługa to zrezygnuj . Klient teraz ma wybór .

oznacz moderatorów

dr_dbmike
#8 Zapaleniec#

Szacunek za inteligencję i nieskończone fundusze Mdrogeria.  Szkoda mi tylko potenjalnych nabywców usługi, nie w pełni doinformowanych.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dr_dbmike "od początku powinny być jasne" - przecież są. Już na stronie zakupu smarta https://allegro.pl/smart jest wyraźnie napisane:

Tylko pewnie nie chciało Ci się przescrollować strony nieco w dół, przyznaj się😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Siemka.

Odnośnie SMART - przed skorzystaniem miałeś do zaakceptowania cały regulamin.

Założę się, że nikt nigdy nie przeczytał całego regulaminu Allegro, z ciągłymi jego zmianami. To jest po prostu niemożliwe. Zarówno od strony sprzedającego, jak i kupującego. Jednak korzystając ze SMART powinieneś się zapoznać chociaż z podstawowymi zasadami - w końcu je jednak zaakceptowałeś.

Podstawowa zasada - zakup za min 40zł od jednego sprzedawcy - to chyba jest logiczne i jasno wynika z podstawowych warunków.

To, czy dany sprzedawca oferuje usługę SMART - jest bezpośrednio widoczne na aukcji.

Przecież wszystko jest jasne i logiczne. Również to, że kupujący chce kupić przedmiot za 5 zł, do tego dokupuje inne za 35zł, potem je zwraca. Tylko po to, żeby mieć darmową wysyłkę. No i automatycznie trafia na Czarną listę. Kilka takich zakupów - i ma zakupy na All "z głowy".

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów